PDA

View Full Version : اضافه شدن یک مقدار به صورت اتوماتیک همزمان با نصب در رجیستری

yeki_be_name_hich_kas
شنبه 10 مهر 1389, 16:47 عصر
سلام و عرض خسته نباشید.

دوستان عزیز من میخوام یک داده همزمان با نصب یک جای رجیستری اضافه شه که مقدارش آدرس بازی و برنامه هر درایوی که نصب شده باشه.یعنی اگه من به طور مثال بازی رو تو درایو G
میریزم همزمان با نصب این مقدار G:/ali به طور مثال اضافه شه.یعنی دایرکتوری نصب به طور خودکار در رجیستری ثبت شه.لطفا هر کسی از دوستان و اساتید میتونه کمک کنه.خیلی حیاتیه.
ممنون و مچکر.

منتظر
پاسخ گرم شما هستم.

yeki_be_name_hich_kas
یک شنبه 11 مهر 1389, 13:59 عصر
سلام و عرض خسته نباشید

دوستان و اساتید محترم یعنی یک نفرم در مورد سوال بنده اطلاعاتی نداره که بتونه کمک کنه.مدیران عزیزمون هم که خیلی وقته اصلا نگاه به پستا نمیندازن یا اگرم نگاه کنن دوست ندارن جواب بدن.اما واقعا بعضی از مسایل اگر به جواب برسه بار بزرگی برای بعدا از رو دوش دوستان برداشته میشه.اگر سوالم رو متوجه نشدین واضح تر توضیح میدم.

بنده یک بازی نصب کردم که میخوام ریپکش کنم و دوباره ستاپ سازی روش انجام بدم.اما با یک مسئله برخورد کردم و اونم اینه که تو نصب اصلی این بازی همزمان با نصب یک ولو کی در رجیستری اضافه میشه به نام اینستال دیار یا همان دایرکتوری نصب و مقدارشم همزمان با انتخاب ادرس بازی در هر جای هارد تنظیم میشه.یعنی مثلا اگه من بازی رو در درایو اف و در یک پوشه مشخص نصب کنم مقدار این ولو کی به همون آدرس تنظیم میشه و این باعث میشه بازی به راحتی اجرا بشه.حالا من میخوام یه چنین حرکتی رو در نصب جدید که برای بازی میخوام بسازم اعمال کنم اما نمیدونم چه جور این کار رو همزمان با نصب برای اعمال در رجیستری کامپیوتر هدف ایجاد کنم.از اساتید و دوستان خواهش میکنم که تو این ضمینه هر کمکی که میتونن بکنن دریغ نکنن.

ممنون و مچرکم.منتظر پاسخ های گرم شما هستم.

MohsenB
سه شنبه 13 مهر 1389, 22:00 عصر
سلام

توی Install Shield بهتون میگم :

هر جا می خواید آدرس محل نسب رو بدین از [INSTALLDIR] استفاده کنید . مثلا یه برنامه نصب برا یه بازی ساختین که تو فولدر این بازی یه پوشه به نام Movie وجود داره که باید این آدرس تو یه کلید تو رجیستری ذخیره بشه .

خوب کافیه مقدار آدرس رو اینجوری وارد کنین :

[INSTALLDIR]Movie

خوب برا فولدر خود برنامه هم فقط از خود [INSTALLDIR] استفاده کنید .

به یاد یار دیرین کاروان گم کرده را مانم
که شب در خواب بیند همرهان کاروانی را

yeki_be_name_hich_kas
چهارشنبه 14 مهر 1389, 13:14 عصر
سلام آقا محسن

خسته نباشی دوست عزیز و مهربون.

واقعا صمیمانه ازت تشکر میکنم که جواب سوال من رو دادین چون واقعا داشتم نا امید میشدم و راستش جواب این سوال خیلی واسم حیاتی بود.اما راستش من یکم مبتدی هستم تو این مسایل میشه آقا محسن یکم واضح تر به من یاد بدین که باید دقیقا تو اینستال شید چه کار کنم.مثلا تو بخش رجیستری اینستال شید کاری باید انجام بشه یا جاهای دیگه دقیقا و به ترتیب ممنون میشم.واقعا ممنونم از این که استاد راهنماییم میکنید.

منتظر پاسخ گرم شما هستم.

MohsenB
چهارشنبه 14 مهر 1389, 20:34 عصر
از لطفتون ممنون

یه راه ساده اینه:

برنامه رو که الان نصب دارین ؟ یعنی اون کلید الان تو رجیستری هست ؟

خوب اگه هست :
به رجیستری برین و روی کلید مربوطه راست کلیک کرده و گزینه Export رو کلیک کنید و یه آدرس و یه اسم بهش بدینو ذخیره کنید .

خوب ، یه فایل با پسوند .reg ساخته می شه که یه نمونش رو براتون نوشتم . البته می تونید همین متنو ویرایش کنید و تویه فایل متن بریزید و با همین پسوند ذخیره کنید :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MohsenSoftware\Options]
"SplashFile"="C:\\Program Files\\MohsenSoftware\\Hesabdar3\\Data\\Splash.png

حالا یه توضیح در مورد این فایل:
خط اول که ورژن رجیستری هستش .
خط دوم آدرس کلید تو رجیستری هست .
و خط سوم دو قسمته :

قسمت اول "SplashFile" : نام دیتا هستش .
قسمت دوم آدرس اون دیتا هست .

خوب بعد از ویرایش این فایل شما باید آدرس رو اون جور که می خواید عوض کنید مثلا":

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MohsenSoftware\Options]
"SplashFile"="[INSTALLDIR]Data\\Splash.png"

این آدرس یعنی تو اون قسمتی که برنامه نصب میشه تو یه فولدر به نام Data یه فایل به نام Splash.png هست .
بعد از نصب برنامه این آدرس تبدیل به آدرس بالا میشه اگه برنامه تو آدرس C:\Program Files\MohsenSoftware\Hesabdar3 نصب بشه .

الان کار اصلی رو باید انجام بدین : تو برنامه Install Shield برین به قسمت رجیستری و گزینه Import Reg File رو بزنید . بقیش هم فایل رو انتخاب کنید و نکست بزنید .

همین!

موفق باشید .

دور از کنار مادر و آن یار مهربان
زال زمانه کشت به نامهربانیم

MohsenB
چهارشنبه 14 مهر 1389, 21:34 عصر
البته همه این تغییرات رو میتونید تو خود برنامه هم بنویسید و کلیدها و اطلاعات رو خودتون وارد کنید .

yeki_be_name_hich_kas
پنج شنبه 15 مهر 1389, 11:07 صبح
سلام استاد ارجمند

با تشکر از راهنمایی جامع و کاملتان میخواستم ازتون درخواست کنم در کلید زیر قسمت installdir رو ویرایش شده برام به صورت نمونه قرار بدین.ممنون و مچکر

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\KONAMI]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\KONAMI\PES2009]
"code"="N5S6-5S3N-CV6E-SE5S-VLX2"
"installdir"="G:\\Pro Evolution Soccer 2009\\"
"version"="1.01.0000"

MohsenB
پنج شنبه 15 مهر 1389, 13:22 عصر
سلام استاد ارجمند

با تشکر از راهنمایی جامع و کاملتان میخواستم ازتون درخواست کنم در کلید زیر قسمت installdir رو ویرایش شده برام به صورت نمونه قرار بدین.ممنون و مچکر

از لطف تون بینهایت ممنون
اینم ویرایش شدش

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\KONAMI]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\KONAMI\PES2009]
"code"="N5S6-5S3N-CV6E-SE5S-VLX2"
"installdir"="[INSTALLDIR]"
"version"="1.01.0000"

yeki_be_name_hich_kas
دوشنبه 19 مهر 1389, 16:58 عصر
سلام و عرض خسته نباشید

با تمام وجود از شما تشکر میکنم استاد عزیز راه حل شما کاملا جواب داد و مشکل بنده حل شد.

میدونم این تشکرهای زبانی کافی نیست اما با تمام وجود از شما تشکر میکنم و برای شما ارزوی

موفقیت و سلامت روز افزون میکنم.

آقا محسن اگر براتون امکان داره یه سری هم به این پستها بزنید ببینید میتونید بنده رو راهنمایی

کنید.چون این پست هم جز سوالهای بسیار مهم بود که متاسفانه پاسخ داده نشد و بی جواب

موند.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=238193

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=240680

بازم ازتون تشکر میکنم و منتظر راهنماییهای شما استاد عزیز هستم