PDA

View Full Version : شطرنج (یک طرف شاه و طرف دیگر شاه و وزیر)

magic69
شنبه 10 مهر 1389, 17:56 عصر
سلام دوستان.

یه سوال داشتم.من باید یه بازی شطرنج درست کنم.فقط فرقش با شطرنج معمولی اینه که باید فقط یک طرف شاه باشه و طرف دیگر فقط شاه و وزیر و این مهره ها باید باهم بازی کنن به طوری که با کمترین تعداد راه ها سفیدا بتونن سیاه ها رو مات کنن(یا برعکس) و حالت مساوی هم نباید داشته باشه.

میخاستم نظرتون رو درباره نوشتن این پروژه بدونم که مثلا واسه نوشتنش از شی گرایی استفاده کنم بهتره یا استراکت و...(من با شی گرایی چندتا برنامه ساده فقط نوشتم)و همچنین الگوریتم کلی هم که باید انجام بدم بهم بگید ممنون میشم.در ضمن من سی شارپ رو در حد مقدماتی بلدم و واسه نوشتن این تا 3ماه(پایان ترم دانشگاه) وقت دارم.بازم ممنون

cardano7
یک شنبه 11 مهر 1389, 06:24 صبح
پروژه ی درسیه؟

alen332
یک شنبه 11 مهر 1389, 08:05 صبح
دوست من شما بايد به خوبي از نحوه استفاده ساختمان داده ها در طراحي الگوريتم آگاهي داشته باشي روشهاي پيمايش درخت POSTORDER,PREORDER,جستجوی حریصانه آلفا-بتا... براي كسب اطلاعات بيشتر به تاپيك ذيل سر بزن البته كامل نيست ولي خيلي ميتونه براي شروع مفيد باشه . موفق باشي
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=728503

magic69
یک شنبه 11 مهر 1389, 16:47 عصر
پروژه ی درسیه؟

بله دوست من.واسه درس طراحی الگوریتم

cardano7
یک شنبه 11 مهر 1389, 17:28 عصر
بله دوست من.واسه درس طراحی الگوریتم

پس با این حساب که ما برقی ها نمی تونیم کمکی بکنیم. اگه این مثال یک مثال معروف هست اسمش رو که به انگلیسی بدست بیاری می تونی سرچ کنی و بعد به زبان دلخواه مثلا #C ترجمه کنی. تو این فروم #C خیلی ها رشته شون کامپیوتر نیست. ممکنه جای دیگه بپرسی بهتر جواب بگیری.

magic69
یک شنبه 11 مهر 1389, 17:48 عصر
پس با این حساب که ما برقی ها نمی تونیم کمکی بکنیم. اگه این مثال یک مثال معروف هست اسمش رو که به انگلیسی بدست بیاری می تونی سرچ کنی و بعد به زبان دلخواه مثلا C#‎ ترجمه کنی. تو این فروم C#‎ خیلی ها رشته شون کامپیوتر نیست. ممکنه جای دیگه بپرسی بهتر جواب بگیری.

نه مشکل اینه که این مثال معروفی نیست.باشه ممنون