PDA

View Full Version : عدم نمایش فونتهای موجود در برنامه در کامپیوتر دیگر

eniak.master
جمعه 31 تیر 1384, 11:35 صبح
با سلام
من یک برنامه نوشتم و از فونتهای پارسا در اون استفاده کرده ام .
تا اینجاش خوبه ولی مشکل از جایی شروع می شه که در یک سیستم فونتهای موجود در فرمها کامل نشون داده می شه و لی در سیستم دیگر که برنامه رو نصب می کنم فونتها روبه هیچ وجه نشون نمیده ( نه در لیبل و نه در ادیت ها و نه در باتون ها )
البته فونتهای مورد نیاز و مورد استفاده را در سیستم کپی کرده ام وموجود می باشد ولی باز هم به همون شکل است .
پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم .

javad_hosseiny
جمعه 31 تیر 1384, 13:02 عصر
البته یه نکته را باید توجه داشته باشید که در صورت کپی کردن فونت ها (در داخل شاخه فونت ویندوز) نیاز به یکبار راه اندازی مجدد سیستم جهت شناسایی مجدد فونت ها توسط ویندوز دارد (و برای اطمینان در قسمت فونت کنترل پنل لیست فونتهای فعال را ببینید و اینکه آیا این فونت موردنظر شما وجود دارد یا خیر؟
و بهترین راه حل این است که برای برنامه اتان برنامه نصبی بنویسد و در آن پس از نصب فونتها (کپی کردن) فونتها را در رجیستری ثبت کنید تا نیازی به ریستارت مجدد سیستم نباشد
نکته دیگر اینکه اگر فونتهای پارسا 2001 برای محیط ویندوز xp بسیار مناسب تر از نسخه قبلی (پارسا 99) است

javidtaheri
جمعه 31 تیر 1384, 15:16 عصر
فونتها را درهنگام اجرای برنامه نصب کن

jafari1
جمعه 31 تیر 1384, 17:32 عصر
با سلام
من هم مشکل دیگری دارم به اینصورت که در بعضی از ویندوزهای ایکس پی منو برنامه فارسی نیست و اطلاعاتی که قبلا ثبت شده را نیز فارسی نمایش نمیدهد ولی در مئقع تایپ فارسی است و بعاز ذخیره دیگر فارس نیست (البته کلیه فونتها نیز نصب شده و مشکل نبود فونت ندارد)

javad_hosseiny
جمعه 31 تیر 1384, 18:41 عصر
در این حالت که شما می گوید معمولا بر اثر اینکه به هنگام نصب ویندوز اکس پی در ابتدا زبان فارسی را نصب نمی کنند (معمولا برخی از افراد که نیازمند برنامه های بوتر در محیط چت هستند اینگونه عمل می کنند) همچنین حالتی بوجود می آید برای حل پیشنهاد می شود که در قسمت تغییر زبان در کنترل پنل زبان یونی کد یکبار تغییر کند (مثلا به عربی تغییر دهید و اگر خواستید دوباره به فارسی برگردونید)

jafari1
جمعه 31 تیر 1384, 19:08 عصر
با تشکر از پاسخ شما

eniak.master
سه شنبه 04 مرداد 1384, 19:46 عصر
باسلام
تمامی راههایی که شما مطرح کردید امتحان کرده بودم و به جوابی نرسیدم .
با ری استارت کردن و کپی فونتها و نصب ویندوز از ابتدا با زبان فارسی نیز نتوانسته ام این مشکلات را حل کنم . لطفا راهنمایی فرمایید .

MiRHaDi
پنج شنبه 13 مرداد 1384, 01:29 صبح
سلام عزیزم
زبان دیفالت سیستم باید فارسی بشه
و فونتها نصب بشن
هیچ جا مشکلی پیش نمیاد
زبان رو درست بلد نیستی تنظیم کنی
تب سوم مهمه نه اول
بای

eniak.master
یک شنبه 16 مرداد 1384, 19:58 عصر
با سلام