PDA

View Full Version : روش های تولید ( نسحه آزمایشی )

saeedzx
شنبه 10 مهر 1389, 23:20 عصر
با عرض سلام

می خواستم بدونم چند روش برای تولید نرم افزار های دمو ( نسخه آزمایشی ) هست ؟

و اگر امکان داره سورس و یا آموزشی هم قرار بدین تشکر

SlowCode
دوشنبه 12 مهر 1389, 01:38 صبح
تا جایی که من دیدم معمولا دو راه:
1- زماندار کردن برنامه مثلا کاربر فقط چند روز می تونه از برنامه استفاذه کنه و یا به تعداد مشخص می تونه از اون استفاده بکنه.
2- درست کردن برنامه در حالت دمو یعنی سطح دسترسی کاربر رو کاهش میدید و تقریبا جنبه ی نمایشی داره.

amir200h
دوشنبه 12 مهر 1389, 10:25 صبح
سلام دوست من.
این نمونه ی زماندار کردن برنامه است.
فقط این روش از امنیت پایینی برخوردار است.
امیدوارم به کارت بیاد

returnx
دوشنبه 12 مهر 1389, 10:28 صبح
1- زماندار کردن برنامه مثلا کاربر فقط چند روز می تونه از برنامه استفاذه کنه و یا به تعداد مشخص می تونه از اون استفاده بکنه.
این حالت راحت ترین راه ممکنه است در این حالت با یک فایل ساده و یک شمارنده میشه پیاده سازی کرد.

Slytherin
دوشنبه 12 مهر 1389, 13:33 عصر
این حالت راحت ترین راه ممکنه است در این حالت با یک فایل ساده و یک شمارنده میشه پیاده سازی کرد.

این هم سادست:

2- درست کردن برنامه در حالت دمو یعنی سطح دسترسی کاربر رو کاهش میدید و تقریبا جنبه ی نمایشی داره.

کافیه بخش های مختلف Visiable یا Enable برایر False داشته باشند، با چند تا پیغام می شه سر و تهش رو جمع کرد!

saeedzx
دوشنبه 12 مهر 1389, 14:33 عصر
تشکر می کنم از دوستان

من دونبال روشی هستم که نشه ( کرکش ) کرد ؟؟؟؟

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 12 مهر 1389, 14:47 عصر
کافیه بخش های مختلف Visiable یا Enable برایر False داشته باشند، با چند تا پیغام می شه سر و تهش رو جمع کرد!
این اشتباه بزرگی هست که خیلی ها انجام میدن. اگر نسخه نمایشی میخواید درست کنید (صرفاً نمایشی) همه دستورات برنامه رو حذف کنید و فقط دستورات مربوط به GUI و تعاملات بین فرم ها و کنترل های برنامه رو باقی بگذارید.

اگر برای تهیه نسخه نمایشی، بخش هایی از برنامه رو Disable و یا Invisible کنید، برنامه تون کرک میشه و چیزی که Disable بوده حالا Enable میشه.

موفق باشید/

saeedzx
سه شنبه 13 مهر 1389, 16:44 عصر
خب نمیشه فکرامون رو رو هم بزاریم و یک روش جدیدی رو ابدا کنیم ؟؟؟؟

returnx
سه شنبه 13 مهر 1389, 18:29 عصر
خوب تا زمانی که اینه روش ها مشکلی ندارند چه کاریه؟؟
2-اگر هم بخوایم روش جدیدی ایجاد کنیم باید خطا های روش قبلی رو بدونیم تا در روش جدید این مشکلات بر طرف بشه.(تا حالا که روش های قبلی خیلی مشکل نداشتند)

saeedzx
سه شنبه 13 مهر 1389, 19:16 عصر
دوست عزیز به جز روش آقای xxxxx-xxxxx بقیه روش ها کرک می شن

اما مشکلی که روش xxxxx-xxxxx داره اینکه همه دوست دارن یکم با نرم افزار کار کنن

returnx
سه شنبه 13 مهر 1389, 20:14 عصر
خوب شروع کنیم.
اما چه جوری؟

Slytherin
سه شنبه 13 مهر 1389, 20:22 عصر
ببینید اینطور که من نتیجه گیری کردم:
کامل بودن برنامه => آزمایش کامل => کرک شدن
ناقص بودن برنامه => آزمایش ناقص => کرک نشدن

حالا باید دنبال راهی بود که به این شکل باشد:
کامل بودن برنامه => آزمایش کامل => کرک نشدن

Dr.Bronx
سه شنبه 13 مهر 1389, 20:33 عصر
با این حساب برگشتید به خونه اول .
به قول دوستان بخش امنیت نرم افزار . برنامه به وجود میاد که کرک بشه اصلا .
فکر اینکه بخواید کاری کنید که کرک نشه رو از سرتون بیرون کنید . اون همه تاپیک داخل بخش امنیت نرم افزار تک تکشون کرک شدن و به تاریخ پیوستند .

به نظر من هم بهترین راه این هست که اصلا کد های اون قسمت رو بردارید . اینطوری اصلا کدی وجود نداره که بخواد اجرا بشه .

موفق باشید ./

returnx
سه شنبه 13 مهر 1389, 20:43 عصر
با این حساب برگشتید به خونه اول .
به قول دوستان بخش امنیت نرم افزار . برنامه به وجود میاد که کرک بشه اصلا .
فکر اینکه بخواید کاری کنید که کرک نشه رو از سرتون بیرون کنید . اون همه تاپیک داخل بخش امنیت نرم افزار تک تکشون کرک شدن و به تاریخ پیوستند .

به نظر من هم بهترین راه این هست که اصلا کد های اون قسمت رو بردارید . اینطوری اصلا کدی وجود نداره که بخواد اجرا بشه .

موفق باشید ./
با حرفتون کاملا موافقم.
حتی ویندوز 7 هم کرک شد !!!!!!!

saeedzx
سه شنبه 13 مهر 1389, 23:13 عصر
ببینید تا جایی که من متوجه شدم

1. تایمر گذاشتن تو برنامه ( که با کد نویسی می تایمر رو صفر کرد )= کرک شد
2.بارکد گذاشتن ( فعال کردن برنامه ) که اونم ( بارکد خوان رو غیر فعال کنید و مستقیم برنامه اجرا بشه )=کرک شد
3.گذاشتن برنامه بدون ثبت اطلاعات = مشتری دوست داره با برنامه کار کنه ؟

تا اینجا به هیچ نتیجه ای نرسیدم

خب یک نظر جالب : نرم افزار اصلا تولید نکنیم :بامزه:

Dr.Bronx
سه شنبه 13 مهر 1389, 23:24 عصر
تنها و تنها و تنها نرم افزاری که فکر می کنم کرک نشد نرم افزار زرنگار تحت داس بود .
توی خوب بودن و قوی بودن این برنامه هیچ شکی نکنید . هنوز که هنوزه کتابهای معتبر و بسیار بزرگی که word شرکت عظیم microsoft حتی قادر به load کردن اون همه page نیست رو با این نرم افزار بسیار راحت و آسون مدیریت میکنند .

در نتیجه نمیشه گفت که کسی از این نرم افزار خبر نداره و یا سعی نکردن که کرک کنن . چرا خیلی ها سعی کردند .
مشکل این نرم افزار بدون قفل سخت افزاریش این هست که نمیشه پرینت گرفت .
قطعا الان میرید اینترنت رو میگردید و کرک زرنگار رو پیدا می کنید .
پیشنهاد می کنم حتما اون رو تست کنید بعد نظر بدید چون تغریبا 80% فونت ها توی چاپ دیده نمیشه .

من هیچ وقت نفهمیدم که روش رمزگزاری شرکت نرم افزاری سینا چی بوده . اما هرچی که هست حدود 15 سال و یا بیشتر دووم آورده و خواهد آورد .

خب یک نظر جالب : نرم افزار اصلا تولید نکنیم
اگه نرم افزار ننویسیم پس کرکر ها چه کار کنند :لبخند:

گذاشتن برنامه بدون ثبت اطلاعات = مشتری دوست داره با برنامه کار کنه ؟
میشه یکسری اطلاعات پایه رو بصورت پیش فرض قرار داد در برنامه تا مشتری بتونه با اونها کار کنه .

این تا اینجا . نظر بدید ببینیم آخرش به کجا میرسیم .

موفق باشید ./

Slytherin
چهارشنبه 14 مهر 1389, 00:11 صبح
یه ایده ای دارم اما نمی دونم چطوری بیانش کنم!
یک طرحی باشه که قسمت هایی از کد نرم افزار به طور مستقیم از اینترنت خوانده شود...
توضیحات بیشتری ندادم تا ذهن ها باز شود!!!:لبخند:

Dr.Bronx
چهارشنبه 14 مهر 1389, 01:18 صبح
تجربه شخصی من ؛
اصلا فکر عاقلانه ای نیست .

مثال ؛

نرم افزار حسابداری الماس برای رجیستر شدن و اینکه بتونید کار کنید باید حتما دفعه اول به اینترنت متصل بشید که بسیار بسیار آزار دهنده است و به شخصه معتقدم بسیاری از مشتری هاش رو همینطوری داره از دست میده .
حالا چه برسه که بخواد یکسری فایل هم از اینترنت بگیره ...

باز هم اگر نظر شما فراتر از این حرف بنده هست بفرمایید سر تا پا گوش هستیم .

موفق باشید ./

Slytherin
چهارشنبه 14 مهر 1389, 01:38 صبح
منظور من گرفتن فایل از اینترنت نبود،
منظور من نوعی کامپایلر در خود برنامه هست یا چیزی مشابه آن (مثلا استفاده از XML)
به شکلی که مثلا یک فایل یا رشته چند کیلوبایتی که در سرور قرار دارد در هنگام اجرای آزمایشی به صورت آنلاین در برنامه فراخوانی شوند.
البته برای استفاده از همچین چیزی باید همیشه به اینترنت آنلاین بود! (مثلا نسخه های کرک نشده بازی شاهزاده ایران: شن های فراموش شده و یا بازی آیین قاتل 2 که هر دو از Ubisoft هستند.)
البته اگه توجه داشته باشید خودم حرف خودم رو نقض کردم!
بله این بازی ها هم کرک شدند!
اما به عنوان مثال با نسخه کرک شده نمی شه بخش اضافات رو در هر دو بازی دید...
در هر صورت فکر نمی کنم با این وضع اینترنت زغالی، این روش برای ایران مناسب باشه.

Slytherin
چهارشنبه 14 مهر 1389, 01:40 صبح
یک نکته دیگه در مورد تایمر که می گن از تایمر استفاده نکنید،
به نظر من با یک روش می شه از تایمر استفاده کرد، به این شکل که تایمری که از اون برای چک کردن اصل یا کپی بودن استفاده می شود همان تایمبری باشد که مثلا فعالیت X در برنامه با اون انجام می شود.
در این صورت اگر کرکر ها تایمر را از کار بیاندازند،
برنامه خود به خود از کار می افتد!

saeedzx
چهارشنبه 14 مهر 1389, 12:19 عصر
تشکر می کنم از دوستان ( خداییش بحث جالبی شد ) درد همه ی برنامه نویسان هست:اشتباه:

یک چیز جالب توی قسمت بحث جناب آقای Hosna.Soft (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=48204)

فهمیدم و اونم اینکه ( باید فکر ها رو به کار انداخت و جلوی این کرک شدن ها رو گرفت )

من تونستم قفلی طراحی کنم که همراه CD راه بشه اما اون CD یه هیچ وجع رایت نشه :قهقهه: چندیدن شرکت مختلف مثل ( کینگ و لورد ) هم تست کردن ( این قفل رو روی یک پک آموزشی ( مبانی نفوذ به ایدی ) کار گذاشته بودم )

حالا تو فکر هستم تا بتونم همچین کاری رو برای کرک نشدن نرم افزار ها انجام بدم

Dr.Bronx
چهارشنبه 14 مهر 1389, 12:56 عصر
اما اون CD یه هیچ وجع رایت نشه

سعی کنید در این موارد به هیچ وجه کلمه " به هیچ وجه " را به کار نبرید :لبخند:

به این شکل که تایمری که از اون برای چک کردن اصل یا کپی بودن استفاده می شود همان تایمبری باشد که مثلا فعالیت X در برنامه با اون انجام می شود.

به قول خارجی ها : Sounds intresting

اما ؛ باید به فکر دفاع هم بود . مشکل این کدها اینه که آخرش توسط یک شرط چک میشه .
if n = 1 then
x
else
end
end if
که بعد از کرک میشه
if n <> 1 then
x
else
end
end if

حالا روی این فکر کنید ببینید به چه نتیجه ای میرسه .

موفق باشید ./

amir200h
چهارشنبه 14 مهر 1389, 16:00 عصر
سلام دوست من.
فکر نکنم بشه نرم افزاری نوشت که کرک نشه. اما می شه کاری کرد که به سختی کرک بشه که منجر به این می شه که مدت زمان زیادی وقت داشته باشی تا نرم افزار مورد نظرتونو به فروش برسونی.
به نظر من بهتره از چند روش برای اکتیو کردن برنامه استفاده کرد و بهتره الگوریتم این روش هارو طوری پیاده کنید که به هم دیگه مرتبط باشن.
روش دیگه استفاده از ابزارهایی است که به طور محدود بشه از اونها استفاده کرد (باید زحمت این یکی رو خودت بکشی با توجه به نرم افزارت)
مثال: پارسال یه برنامه نوشته بودیم واسه ارسال نمرات دانش آموزان بصورت اس ام اس برای والدین ما لیست باکسی نوشتیم که بیشتر از 10 نفر رو تو خودش ثبت نکنه می تونستیم این کارو با کد بکنیم ولی با نوشتن یه لیست باکس جلوشو گرفتیم.
یه روش دیگه هم بستن قرارداد با خریدار است که ما نرم افزار رو با مشخصاتی خاص به هر خریداد می فروشیم و اگه نسخه ی کرک شده رو دیدیم می تونیم با استفاده از این مشخصات خریداری که این برنامه رو خریده پیدا کنیم و خسارت بگیریم (این روش هم تو ایران فکر نکنم جواب بده).
حالا تو همه ی اینارو با هم قاطی کن و یه برنامه بساز ما دعا می کنیم کرک نمی شه

vbhamed
چهارشنبه 14 مهر 1389, 19:44 عصر
اما ؛ باید به فکر دفاع هم بود . مشکل این کدها اینه که آخرش توسط یک شرط چک میشه .
if n = 1 then
x
else
end
end if
که بعد از کرک میشه
if n <> 1 then
x
else
end
end if

حالا روی این فکر کنید ببینید به چه نتیجه ای میرسه .سلام

من براي اين مشكل توي يك تاپيك توضيح كاملتري دادم ولي اينجا هم مختصري عرض مي‌كنم

شما داريد شرط مي زارين كه اگر شرط برقرار نبود برنامه بسته بشه، اشكال همين جاست
بهتره بزارين برنامه اجرا بشه اما نه به طور صحيح

يك مثال بزنم
شما نام بانك رو تو برنامتون در يك متغير عمومي مثل dbase قرار مي دين
حالا اگر شرط رو چك كردين و درست نبود كافيه نام بانك رو خراب كنين ولي برنامه رو نبندين
ضمنا نياز نيست شرط مستقيما چك بشه كه باز هم مشكل بالا پيش بياد حالا چطوري :

فرض كنيد قفل شما نرم افزاري هست و كد سيستم رو مشتري به شما داده و شما كد كاربر رو بهش دادين، قاعدتا كد كاربر با انجام يكسري الگوريتم ها از روي كد سيستم بدست بياد

كد كاربري كه مشتري وارد كرده بايد جايي روي كامپيوتر ذخيره بشه

برنامه در هر بار اجرا از روي كد سيستم، كد كاربر رو توليد و با كد ذخيره شده مقايسه مي كنه و اگر برابر بودن يعني برنامه رجيستر شده است

حالا دستورات زير رو ببينيد

Dim SysCode$, UserCode$, ProgramUserCode, dbase$

SysCode = "..."
ProgramUserCode = algoritm(SysCode)

dbase = encrypt("c:\test.mdb", Replace(ProgramUserCode, UserCode))

SysCode كدي هست كه با توجه به مشخصات سيستم مثل سريال هارد توليد شده كه من اينجا مقدارش رو ... گذاشتم

ProgramUserCode جوابي هست كه برنامه با توجه به كد سيستم و با استفاده از يك الگوريتم دلخواه و البته پيچيده ايجاد كرده

UserCode همون كد ذخيره شده روي كامپيوتر هست كه فروشنده به كاربر داده و بايد برابر ProgramUserCode باشه

يك تابع Encryption هم نوشتيم كه با توجه به يك كليد، رشته اول رو كد مي كنه اما طوري بايد نوشته بشه كه اگر كليد پوچ يا خالي بود خود رشته برگرده

حالا اگر ProgramUserCode برابر UserCode نباشه تابع Replace چيزي غير از پوچ رو به عنوان كليد Encryption‌ بر مي گردونه و نتيجه نهايي اينكه نام بانك كد ميشه و يك چيز بي معني پس برنامه نمي تونه درست اجرا بشه

به همين ترتيب ميشه رشته هاي مهم ديگه رو هم مشروط به صحيح بودن كد كرد

اينطوري ما عملا هيچ شرطي رو چك نكرديم اما برنامه هم بدون كد صحيح، درست اجرا نميشه

ali190
چهارشنبه 14 مهر 1389, 19:59 عصر
سلام
در همین سایت در یک تایپیک خونده بودم که یک کرکر میتونه با استفاده از ابزارهایی اقدام به نوشتم یا برگرداندن مقدار یک تابع در برنامه ی هدف کنه
آیا این موضوع صحت داره؟

saeedzx
پنج شنبه 15 مهر 1389, 11:10 صبح
باز هم تشکر ویژه می کنم از دوستان محترم

ولی اگر حساب کنیم حتما یک راهی , یک ترفندی وجود داره که نرم افزار ها کرک نشن :چشمک:

مثلاً همین قسمتی جناب vbhamed (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=10624) توضیح دادن

می تونی ما برای برنامه تعریف کنیم که به جای یک جا ثبت کردن در 3 جای مختلف ثبت کنه و هر چند دقیقه به چند دقیقه این کد ها رو چک کنه ؟؟؟

sajjad_india
پنج شنبه 15 مهر 1389, 11:15 صبح
امنیت نرم افزارهای دسکتاپ یا تحت شبکه هیج وقت 100% نیست !!! یا حق

-^^Programmer^^-
پنج شنبه 15 مهر 1389, 13:00 عصر
سلام دوست عزیز
هر برنامه ای بنویسی کرک میشه
من یه دوست داشتم روش جالبی به کار برد شما یه برنامه حسابداری به فرض بنویس جوری هم انجام بده که خیلی راحت کرک بشه
وقتی طرف بعد 1 سال خواست سود زیان حساب کنه اونجا یه حالی بهش بده
البته اگر برنامه شما قوی بشه شرکت های معتبر هم نمیان برن برنامه کرک شده بخرن پولشو میدن بهت
اول از این باید یه کم با انتی دیباگرها کار کنی
اصلا نزاری برنامتو دیباگ کنن تا بعدش برسه به کرک
تا جایی که میتونی کرکر رو اذیت کن
پیشنهاد میکنم لینکهای زیر را بررسی کنید
http://www.6df.org/debuger.html
http://barnamenevis.org/forum/archive/index.php/t-107837.html
http://forum.honarjo.com/showthread.php?tid=1701
خیلی بدردت میخوره
موفق باشی

returnx
پنج شنبه 15 مهر 1389, 17:27 عصر
یه راه دیگه ای هم به ذهنم رسید ولی نمیدونم جواب میده یا نه؟؟
برای نسخه آزمایشی میشه از Live Cd استفاده کرد....
یه چیز مثل سیستم عامل های Linux ولی مشکلش اینکه نمیشه از اینترنت تهیه کرد.