PDA

View Full Version : سوال: اتصال به پایگاه داده در سرور

salmanbnd
یک شنبه 11 مهر 1389, 02:02 صبح
سلام دوستان
من روی کامپیوتر سرور این برنامه(Microsoft SQL Server 2008 Management Studio Express ‏ ) رو نصب کردم و پایگاه داده خودم به نام dbPerson رو هم Attach کردم
حالا میخوام در کلاینت به این پایگاه داده وصل شم
نمی دونم چرا اتصال صورت نمی گیره
مشکل از شبکه نیست مطمئنم
فایل برنامه و پایگاه داده رو هم ضمیمه کردم
خواهشا کمکم کنید:ناراحت:

Mani_rf
یک شنبه 11 مهر 1389, 08:56 صبح
"Data Source=SALMANPC\SQLEXPRESS;Initial Catalog=dbPerson;Integrated Security=True"

این کانکشن استرینگیه که شما استفاده کردی که با توجه به برروی سرور قرار داشتن دیتابیس به نظر اشتباه می آید.

در Visual Stodio از منوی Viwe گزینه Server Explorer را انتخاب کن. در آنجا دیتابیس خود که برروی سرور قرار دارد را اضافه کن و کانکشن استرینگ را از پروپرتی های آن بگیر.

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=57577&stc=1&d=1286085374

salmanbnd
یک شنبه 11 مهر 1389, 22:42 عصر
سلام دوست خوبم
من این کارو انجام دادم (عکس ضمیمه)
Connection String من در Property اینه :
Data Source=.\sqlexpress;Initial Catalog=dbPerson;Integrated Security=True
تفاوتی با اونی که تو کدنویسی ازش استفاده کردم نداره، فقط نام سرور رو مشخص کرده بودم این کانکشن استرینگ به جای نام سرور نقطه گذاشته که کامپیوتر جاری رو در نظر میگیره (کلاینت)
اگه کانکشن استرینگم مشکل داره بگید مشکلشو یا بی زحمت کانکشن استرینگی که خودتون برای ارتباط با سرور ازش استفاده می کنید رو بهم بدید
ممنون میشم

Alghoochi
یک شنبه 11 مهر 1389, 23:03 عصر
برای اتصال به سرور از IP سرور استفاده کن. فکر کنم مشکلت حل بشه.

salmanbnd
یک شنبه 11 مهر 1389, 23:20 عصر
برای اتصال به سرور از IP سرور استفاده کن. فکر کنم مشکلت حل بشه.
سلام دوست عزیز
این کارو هم انجام دادم اما اتصال برقرار نشد

salmanbnd
یک شنبه 11 مهر 1389, 23:30 عصر
ضمنا من برای ارتباط با پایگاه داده در سرور از کدی که خود ویژوال استادیو در اختیارم قرار داده استفاده کردمSnippet (تصویر ضمیمه)

Data Source=ServerName;Initial Catalog=Northwind;Persist Security Info=True;User ID=<user name>;Password=<your password>البته بدون User Name و Password هست و تغییر که دادم این هست که به جای Persist Security Info=True از Integrated Security=True استفاده کردم
دلیلش شاید همینه
دوستان اگه کانکشن استرینگی دارن برای اتصال به پایگاه داده در سرور خواهشا اینجا قرار بدن استفاده کنم

Alghoochi
یک شنبه 11 مهر 1389, 23:41 عصر
این کانکشن هم تست کن.

data source=serverip;initial catalog=dbname;uid=userid;pwd=password

من خودم برای اتصال به بانک اطلاعاتی روی سرورم از این کانکشن استفاده می کنم. جواب می ده

salmanbnd
دوشنبه 12 مهر 1389, 00:06 صبح
این کانکشن هم تست کن.

data source=serverip;initial catalog=dbname;uid=userid;pwd=password
من خودم برای اتصال به بانک اطلاعاتی روی سرورم از این کانکشن استفاده می کنم. جواب می ده

سلام دوست عزیز
باشه حتما تست میکنم
فقط پایگاه داده من نام کاربر و پسورد نداره، قسمت userid و password رو حذف کنم اشکال نداره؟
و بعد اینکه چرا از SQLEXPRESS در قسمت DataSource خبری نیست؟
رو سیستم سرور همونطور که گفتمMicrosoft SQL Server 2008 Management Studio Express نصب کردم، Instance Name اون رو موقع نصب گذاشتم SALMANPC\SQLEXPRESS
زمانی که این برنامه رو اجرا می کنم در قسمت Server Name می نویسم SALMANPC\SQLEXPRESS تا بتونم Connect شم
تصویر ضمیمه رو می تونید مشاهده کنید
بازم ممنون

Alghoochi
دوشنبه 12 مهر 1389, 00:13 صبح
من خودم فضای ویندوز که خریده بودم برای اتصال به بانک اطلاعاتی روی سرور خیلی دردسر کشیدم. ولی یکی از دوستان این کانکشن رو معرفی کرد. روی سرور من هم SQL Server 2008 نصب بود.
تست کن. نتیجه رو بگو

salmanbnd
دوشنبه 12 مهر 1389, 00:32 صبح
من خودم فضای ویندوز که خریده بودم برای اتصال به بانک اطلاعاتی روی سرور خیلی دردسر کشیدم. ولی یکی از دوستان این کانکشن رو معرفی کرد. روی سرور من هم SQL Server 2008 نصب بود.
تست کن. نتیجه رو بگو

ممنون دوست عزیز
راستش منظورم از سرور، کامپیوتر سرور در یک شبکه LAN بود، نه یک میزبان وب
کدوم ویرایش از SQL Server نصب بود؟ Enterprise؟
حتما نتیجه رو میگم

hero4000
سه شنبه 13 مهر 1389, 08:30 صبح
دوست عزيز توي تنظيمات اس کيو ال نگاه کن ببين اجازه دسترسي کامپيوترهاي شبکه بهش داده شده يا نه ؟

salmanbnd
سه شنبه 13 مهر 1389, 12:44 عصر
سلام
من هر کاری کردم نتونستم وصل شم

دوست عزيز توي تنظيمات اس کيو ال نگاه کن ببين اجازه دسترسي کامپيوترهاي شبکه بهش داده شده يا نه ؟
باشه این کارو انجام میدم، ممنون از اینکه راهنماییم می کنید

ebrahimv
سه شنبه 13 مهر 1389, 21:15 عصر
سلام
برايه اينكه بشه از طريق شبكه به سرور وصل بشي بايد تو SQL تنظيماتي رو انجام بدي ايا اين تنظيمات رو انجام دادي؟
يكيش اين تضوير زميمه هست
و تاجايي كه من ميدونم بايد از طريق كاربران Sql به Sql وصل بشي

salmanbnd
چهارشنبه 14 مهر 1389, 17:31 عصر
سلام
برايه اينكه بشه از طريق شبكه به سرور وصل بشي بايد تو SQL تنظيماتي رو انجام بدي ايا اين تنظيمات رو انجام دادي؟
يكيش اين تضوير زميمه هست
و تاجايي كه من ميدونم بايد از طريق كاربران Sql به Sql وصل بشي

سلام دوست عزیز
این کارو انجام ندادم
اگه کاربری وجود نداشته باشه اتصال امکان پذیر نیست؟
چطور می تونم کاربر SQL تعریف کنم؟
ممنون که راهنماییم می کنید

salmanbnd
چهارشنبه 14 مهر 1389, 17:36 عصر
راستی باید چه تنظیماتی انجام بدم؟
وقتی قسمت built in account رو تغییر میدم error میده
ممنون میشم راهنماییم کنید