PDA

View Full Version : سوال: search DataGridView

a1b2uu
یک شنبه 11 مهر 1389, 13:30 عصر
سلام دوستان
اطلاعات 5 تا از جدول های sql رو توی یک datagridview قرار دادم حالا میخام در اون جدول search نمیدونم از چه کدی استفاده کنم(جستجو در یک جدول را می تونم انجام بدم ولی توی 5 جدول رو نمیدونم)

ali_najari
یک شنبه 11 مهر 1389, 14:25 عصر
دوست عزيز اگه يه سرچ توي سايت برني حتما پيدا ميكني چون راجع به اين مسئله مطلب خيلي زياد وجود داره

"Select * From TBL Where FieldName Like N'%" & FilterString & "%'"

يا

"Select * From TBL Where FieldName='" & FilterString & "'"

a1b2uu
یک شنبه 11 مهر 1389, 15:11 عصر
دوست عزیز اطلاعات من از یک جدول نیست از 5 تا جدول مختلف است بنابراین به جای TBL کدام جدولم رو بذارم؟در ضمن توی این پروژه باید بر اساس 7 تا فیلد جستجو را انجام بده ,که 63 حالت پیش می یاد (مثلا 1 بار فقط ID و 1 بار name ,هر دو با هم .........)

ali_najari
یک شنبه 11 مهر 1389, 15:31 عصر
دوست عزیز اطلاعات من از یک جدول نیست از 5 تا جدول مختلف است بنابراین به جای TBL کدام جدولم رو بذارم؟در ضمن توی این پروژه باید بر اساس 7 تا فیلد جستجو را انجام بده ,که 63 حالت پیش می یاد (مثلا 1 بار فقط ID و 1 بار name ,هر دو با هم .........)

دوست عزيز شما چرا از Query استفاده نميكمي؟

از Query استفاده كن اينطوري مشكلت هم حل ميشه

فقط يه سوال اين اطلاعاتي كه از 5 جدول ميخوني با هم مرتبط هست؟ اگه مرتبط هست تا من يه Sample واست اماده كنم كه هر چندتا شرط هم كه خواستي توش بزاري

من الان پروژه اي كه دارم مينويسم اطلاعات رو از 3 تا جدول ميخونم كه به هم مرتبط هستند واسه همين از Query استفاده كردم و تبديلش كردم به 1 جدول و براي جستوجو هم 13 تا فيلد دارم كه برا اساس تك تك يا همه آنها جستوجو صورت ميگيره

a1b2uu
یک شنبه 11 مهر 1389, 16:20 عصر
بله جدول ها مرتبط اند ممنون میشم اگه sample برام بذارید

Rezahak
یک شنبه 11 مهر 1389, 17:02 عصر
اگر از خاصيت datasource استفاده كرده اي و يك dataview به آن پاس كرده اي خيلي راحته:

CType(datagrid, DataView).RowFilter="
"FieldName LIKE '*/p1*'"

ali_najari
یک شنبه 11 مهر 1389, 17:07 عصر
اينم يه نمونه كوچيك و عجله اي

a1b2uu
چهارشنبه 14 مهر 1389, 13:31 عصر
ممنون از برنامه ای که گذاشتید مشکلم حل شد.:تشویق:

ali_najari
چهارشنبه 14 مهر 1389, 14:08 عصر
طريقه استفاده از Query را فهميديد؟
اگه نيازي به توضيح داشتيد بگيد تا حتما توضيح بدم
البته اگه يه كتاب گي بياري كه كاركردن با Query توش باشه رو بخوني خيلي بدردت ميخوره چون با Query خيلي از كارهايي رو كه ميخواي با كد انجام بدي رو ميتوني انجام بدي از جمله جستوجو، محاسبات مختلف، عمليات هاي مختلف و ...

Maknai
جمعه 06 اسفند 1389, 09:49 صبح
mamnon az faliyat shoma