PDA

View Full Version : سوال: مشکل با ارسال ایمیل

tecnocomputer2
یک شنبه 11 مهر 1389, 18:24 عصر
با سلام. یه سوال داشتم...
سایتهایی مثل کلوب که روزانه ایمیلهای زیادی ارسال میکنن، جریانشون چیه؟
مثلا ایمیلهایی مثل "باخبر کردن از دریافت پیام جدید" یا "با خبر کردن از دریافت درخواست دوستی" و... که روزانه به خیلیها ارسال میشه، و مشکلی هم واسه کلوب نداره. و وقتی هم که عضو سایت میشی و درخواست فراموشی رمز عبور میزنید، یا ... سریعا ایمیلشون دستت میرسه با توجه به حجم ایمیلی که روزانه میفرستن.
من توجه کردم ایمیلهایی حساسی که باید سریعا ارسال بشه با ایمیل noreplay@cloob.com ارسال میشه که سریع دستت میرسه، و ایمیلهایی که از اولویت کمتری هستن و اشکالی نداره دیرتر دستت برسن با ایمیل noreplay@cloobmail.com ارسال میشه.
سوالم اینجاست که ایا امکانش هست که یک ایمیل رو با مشخصات smtp - username - pasword... ارسال کرد؟ و ایمیلهایی که باید سریع دست کاربر برسه (مثل عضویت، فراموشی رمز...) با همون ایمیلی که رو سرور هست ارسال بشه؟
سوال دیگه اینکه ارسال ایمیل با smtp سرور دیگه ای، به سرور سایت فشار نمیاره؟ سرعت رو پائین نمیاره؟ من تو این زمینه اطلاعاتم کمه خیلی ممنون میشم استادهای عزیز کمک کنن.
پیشاپیش از کمکتون تشکر میکنم...

funpatogh
یک شنبه 11 مهر 1389, 20:37 عصر
شما میتوی با smtp ایمیل های مهمت رو بفرستی و با تابع mail() هم ایمیل هایی که الویتی ندارند
برای smtp هم سرچ کنی هم خودم با سوکت ها یک نمونه گزاشتم هم اینکه کلاس phpmailer برای اینکار تعبیه شده که می تونید دانلود کنید

funpatogh
سه شنبه 13 مهر 1389, 01:17 صبح
خوب اینکه ایمیلی سریع ارسال بشه رو من متوجه نشدم
وقتی شما با تابع ایمیل میلی رو سند میکنی اگر سرور busy نباشه بلافاصله سند میکنه مخصوصا که تک ایمیل باشه و یا اینکه اگر هم تعداد ایمیل ها زیاد هست با فواصل زمانی ارسال بشه اگر حجم انبوهی رو بخوای بفرستی اولا که هاست به شما متذکر میشه که اسپم دارید می فرستید
اونهایی که حجم زیادی ایمیل اسپم میفرستند خودشان سرور دارند و هیچ محدودیتی ندارند و یا اینکه سرور مخصوص ایمیل های اسپم دارند

tecnocomputer2
سه شنبه 13 مهر 1389, 01:24 صبح
سیستم سایت من طوری هست که با فاصله زمانی ایمیلها رو ارسال میکنه، ایمیل انبوه (اسپم، تبلیغات...) نمیخام بفرستم. کاربری به کاربری پیام خصوصی داد مانعی نداره گیرنده پیام، چند ساعت دیرتر خبردار بشه که پیام خصوصی دریافت کرده. ولی اگه کسی فراموشی رمز عبور، ایمیل فعالسازی عضویت... خواست باید سریع برسه دستش.
تو کلوب ایمیلهایی که سریع میرسن دستت با ایمیل cloob.com ارسال میشه، فکر کنم شکل معمول ارسال ایمیله ولی ایمیلهای که خبرت میکنن از پیام خصوصی یا... با ایمیل: cloobmail.com هستن که فکر کنم با smtp ارسال میشه، خودتون استادید بهتر میدونید.
میخام راهنماییم کنید بهترین راهش چیه واسه کار من؟

funpatogh
سه شنبه 13 مهر 1389, 01:37 صبح
اینکه ایمیل سریع سند نمی شه و با چند دقیقه فاصله ارسال میشه به ترافیکی که بر روی سرور هست مربوط میشه و به php مربوط نمیشه