PDA

View Full Version : سوال: ساخت حرکت برای باتن در سی شارپ

mohammad7484
یک شنبه 11 مهر 1389, 19:29 عصر
سلام من در سی شارپ مبتدی هستم . یه برنامه ساده برای تمرین نوشتم کدش رو براتون میذارم .
چطور میتونم تو این برنامه وقتی کاربر روی باتن کلیک میکنه باتن به جای حرکت ناگهانی به صورت انیمیشنی و آهسته حرکت کنه و به جای خالی بره ... ؟

ممنون از کمکتون

group45
یک شنبه 11 مهر 1389, 22:46 عصر
سلام
شما بعد هر بار کهمکان جدید رو به کلیدی میدی 3 بار کلید رو رفرش کن. اینجوری کاید آهسته حرکت میکنه
این برنامه زیر میتونه کمکت کنه.

nilidelphi
دوشنبه 12 مهر 1389, 10:54 صبح
می تونی تابعی بنویسی و مختصات جدید باتن رو به اون تابه بفرستی و تابع این کارا بصورت حلقه وارد و با استفاده از متد Delay انجام بده.

یه راه دیگه استفاده از تایمر است.

group45
دوشنبه 12 مهر 1389, 22:06 عصر
می تونی تابعی بنویسی و مختصات جدید باتن رو به اون تابه بفرستی و تابع این کارا بصورت حلقه وارد و با استفاده از متد Delay انجام بده.

به نظرم این راه خوبی نیست چون برنامه به اندازه زمان delay متوقف میشه.

یه راه دیگه استفاده از تایمر است.

اینم نمیشه چون تایمر یه thread هست و برنامه همیشه بهش سر میزنه و این کار با انتقال سریع کلید فرقی نمیکنه

mohammad7484
چهارشنبه 14 مهر 1389, 12:11 عصر
سلام ممنون از راهنماییتون
من خودم دلم میخواست با تایمر این کار رو انجام بدم ولی متوجه نشدم که چرا نمیشه ؟

mohammad7484
چهارشنبه 14 مهر 1389, 12:20 عصر
سلام
شما بعد هر بار کهمکان جدید رو به کلیدی میدی 3 بار کلید رو رفرش کن. اینجوری کاید آهسته حرکت میکنه
این برنامه زیر میتونه کمکت کنه.

سلام

ممنونم از کامنتتون

ولی این روش خوبی به نظرم نیومد . چون ریفرش کردن زمان زیادی نمیبره و در کامپیوتر های مختلف این زمان تغییر میکنه . مثلا من اگر بخوام باتن ام یک ثانیه طول بکشه تا به مقصد برسه فکر کنم باید نزدیک به 100 بار ریفرش اش کنم که این توی برنامه زشت میشه . بعدم ممکنه توی یه سیستم دیگه 100 بار ریفرش کردن نیم ثانیه هم طول نکشه