PDA

View Full Version : سوال در مورد روش استفاده از کامپوننت ها

amirtofighi
یک شنبه 11 مهر 1389, 21:44 عصر
با سلام
میشه به من بگین وقتی یه کامپوننتی از اینترنت برا دلفی پیدا میکنم چطور باید اونو نصب کنم و از کجا باید استفاده کنم
چون کامپوننت ها تا اونجایی که دیدم با هم فرق دارن
بعضی ها مثل کامپوننت نمایش فایل gif تو یه ابزار دیگه مثل timage سوار میشه
بعضی ها یه ابزار جدید ایجاد میکنه
بعضی کامپوننت ها برای نصب باید تو قسمت add to project رفت ,ولی برا بعضی ها از اونجا نمیشه کاری کرد چون تو اون کامپوننت فایلی با پسوند pas وجود نداره
میشه یه راهنمایی کنین که کلا برا کامپوننت ها چه روشی رو برای نصب پیش گرفت؟

Delphi7_love
یک شنبه 11 مهر 1389, 23:39 عصر
یه فایل آموززشی براتون گذاشتم

دانلود (http://rapidshare.com/files/422936319/7-Delphi_Component_Installation.rar)

amirtofighi
دوشنبه 12 مهر 1389, 12:53 عصر
مرسی از راهنماییتون ولی تو دلفی 2010 برا نصب کامپوننت با پسوند pas گزینه install component وجود نداره
باید چیکار کنم؟

MohsenB
سه شنبه 13 مهر 1389, 02:10 صبح
سلام

تو بیشتر ورژنای دلفی برا نصب کامپوننتی که به غیر از نوع bpl باشه از این روش استفاده میشه .
من برا دلفی 2010 می گم ، برا بقیش هم تغریبا همینطوره :

ابتدا شما باید آدرس فایلا رو برا دلفی مشخص کنید . برا این کار از منوی Tools گزینه Options رو انتخاب کنید . بعد از اون از قسمت Environment Options و قسمت Delphi Options گزینه Library - Win32 رو انتخاب کنید . روی دکمه کنار کادر اول کلیل کنید تا یه پنجره کوچک بنام Directorys باز بشه . روی دکمه Brows که در پایین پنجره روبروی یه کادر متن هستش کلیک کنید و آدرس فولدر منبع کامپونتی که می خواید نصب کنید رو بهش بدید . بعد با استفاده از دکمه Add اونو به لیست اضافه کنید و همه پنجره های باز شده رو تائید کنید .

از منوی فایل گزینه Open Project رو انتخاب کنید .

به اون فولدری که کامپوننت توش هست برید و فایل گروه یا پروژه که متناسب با ورژن دلفیتون هست انتخاب کنید . ورژن دلفی 2010 "14" هستش .

بعد از باز شدن به پنجره Project Manager برید ( این پنجره رو میتونید از منوی View باز کنید ) و پروژه یا پروژه هایی که باز شدن رو انتخاب کنید .

روشون راست کلیک کنید .
اگر پروژه از نوع "زمان اجرا" بود ، فقط گزینه Compile . ولی اگر از نوع "زمان طراحی" بود علاوه بر کامپایل گزینه Install رو هم بزنید .
معمولا فایلای زمان طراحی با پیشوند dcl هستن و همچنین تو دلفی 2010 فقط رو همین فایلا گزینه نصب میاد و آیکونشون هم روش یه چرخ دنده زرد رنگ کشیده .

بعد از اینکه تمام پروژه ها رو کامل کردین از منوی فایل گزینه Close All رو بزنید و در جواب همه سوالات Yes رو انتخاب کنید .

کامپننت نصب شد . و میتونید از لیست کامپوننت ها از اون استفاده کنید .