PDA

View Full Version : بدون هیچ ابزاری رمز فایلهای Access رو بیابید.

PalizeSoftware
شنبه 01 مرداد 1384, 02:51 صبح
دوستان عزیز بهتره راه اصولی یافتن رمز بانک‌های Access رو یاد بگیرید تا به ابزارها تکیه نداشته باشید.
اینم راهش:
رمز فایلهای اکسس در بایت‌هایی از افست 0x42 به بعد وجود دارد.
1- ابتدا ببینید که ورژن بانک شما چی هست.
2- یک بانک خالی با همون ورژن بسازید، مثلا New.mdb
3- بانک جدید(New.mdb) رو با یک ادیتور Hex باز کنید و از حدود 32 بایت از افست 0x42 به بعد رو بصورت Hex یادداشت کنید، برای اطمینان بیشتر از 32 تا بردارید.
4- حالا بانک اصلی که حاوی رمز هست رو با همون ادیتور Hex باز کنید و بهمون ترتیب حدود مثلا 32 بایت رو از افست 0x42 بصورت هگزا یادداشت کنید.
5- حالا دو به دو هر دو بایت رو بترتیبی که نوشتید(یکی از New.mdb و دیگری بانک اصلی) رو با هم Xor‌کنید. و کاراکتر نتیجه بدست اومده رو جایی یادداشت کنید.( اگه کاراکتر صفر بود

نادیده بگیرید)
6- این کار رو تا جایی ادامه بدید که دو نتیجه آخر از Xor صفر بشه. اینجا یعنی پایان رشته رمز
7- لازم به یادآوری است که در بانک‌های اکسس 2000 به بعد چون رشته بصورت یونی‌کد هست، به ازای هر کاراکتر یک کاراکتر با کد صفر در بعد میاد که نادیده بگیرید.
8- رشته حاصله رمز فایل است.
9- موفق باشید.

اونایی که نمیدونند بدونند که 0x42 یعنی کد هگزای 42 (66 دسمیال،دهدهی)
اگه ادیتور Hex هم نداشتید کمی همت کنید و با یه برنامه کوچولو بایت‌ها رو استخراج کنید. اینو که دیگه باید بلد باشید و الا...
و الا از همین پایین بردارید.

maleki
شنبه 01 مرداد 1384, 12:40 عصر
اصولا گذاشتن PaSSWORD روی دیتا بیس Access امنیت خاصی رو اجرا نمی کنه و بقول دوستان این Password قابل Crack هستش.اگه واقعا میخواهید دیتابیس خودتون رو Secure کنید باید از UserLevelSecurityموجود در Access استفاده کنید که در این حالت سطح امنیتی فوق العاده بالائی رو در اختیارتون قرار میده که البته باید در انجام اون دقت کنید چونکه با فراموش کردن کلمه عبور هرگز نخواهید تونست دیتابیس خودتون رو دوباره ببیند.
برای اطلاعات بیشتر ببینید http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=109606&postcount=24

sasan_vm
دوشنبه 03 مرداد 1384, 11:11 صبح
سلام
با تشکر از دوست عزیز PalizeSoftware راه حل شما روش جالب و موثری است در استفاده از این روش به ایرادی برخوردم .
فایلی را که از دوستم گرفتم تا پسوردش را در بیاورم جواب نداد البته فرمت Access 2000 بود و با Office 2003 ایجاد شده
بود. برای ایجاد Blank Database روی کامپیوتر خودم از همین ورژن استفاده کرده بودم.
برای اطمینان روی دو تا کامپیوتر Office 2003 نصب کردم و با هر یک Blank Database Format Access 2000
ایجاد کردم من 64 بایت از ادرس 0x42 را تست کردم البته در همان 32 بایت اول کلا با هم اختلاف داشتند ؟
به نظر شما راه حل چیست ؟
آیا روشی برای بدست آوردن ورژن فایل Access دارید ؟

متشکرم .

PalizeSoftware
سه شنبه 04 مرداد 1384, 03:16 صبح
دوست عزیز فایل دریافتی شما بدستم رسید و با همین الگوریتمی که خدمت دوستان مطرح کردم موفق شدم رمز هر دو فایل را بدست آورم.
برای تشخیص نگارش فایل اکسس از یکی از نرم‌افزارهای رمزیاب اکسس استفاده کنید که نگارش اکسس را به شما اطلاع می‌دهند.

رمز اول : 09153409673
رمز دوم: developers

باز هم اگر جای سوالی باقی بماند در خدمتیم
http://asefsoft.com/qsimages/84.gif

sasan_vm
سه شنبه 04 مرداد 1384, 20:26 عصر
سلام
لطفا 32 بایت اطلاعات فایل Blank را که با ان فایلهای ارسالی را XOR کردید برایم بفرستید.

متشکرم

PalizeSoftware
سه شنبه 04 مرداد 1384, 23:45 عصر
از چپ به راست:
0x18 0x6D 0xEC 0x37 0xC3 0xD2 0x9C 0xFA 0x58 0xC8 0x28 0xE6 0x8D 0x20 0x8A 0x60 0xCA 0x02 0x7B 0x36 0x6B

sasan_vm
چهارشنبه 05 مرداد 1384, 01:04 صبح
سلام
دوست عزیز کدی رو که فرستادید روی هر دو بانک جواب میده لطفا بگید چطوری این کد بدست اوردید
من 10 تا blank Database درست کردم همشون با هم فرق دارند.
اگر یک blank ایجاد کنم و اون کدها رو از افست 0x42 اش بردارم و سپس روی همان بانک پسورد قرار دهم
سپس با کدی که برداشتم جواب میدهد و لا غیر ؟
مثلا یک بانک جدید ایجاد کردم و با کدی که فرستاده بودید چک کردم ولی جواب نداد ؟

PalizeSoftware
چهارشنبه 05 مرداد 1384, 01:14 صبح
تنها کاری که من می‌کنم ایجاد یه بانک با فرمت 2000 است که باید بدون رمز باشد.
نکته اینجاست که وقتی شما بانک جدیدی را ایجاد می‌کنید، این محدوده بایتها شامل داده‌هایی است که با هر رشته رمزی باید Xor شود و هدف ما بدست آوردن بایتهای مرجع می‌باشد. و چون در نگارش‌های مختلف این بایتها تغییر می‌کند، لذا باید همان نگارش باشد.
خیر دوست من، کپی بایتها از بانک بدون رمز به بانک حاوی رمز جواب نمی‌دهد. اگر اشتباه نکنم اکسس CheckSum آنها را نگه‌داری می‌کند.

sinpin
شنبه 07 آبان 1384, 02:36 صبح
3- بانک جدید(New.mdb) رو با یک ادیتور Hex باز کنید و از حدود 32 بایت از افست 0x42 به بعد رو بصورت Hex یادداشت کنید، برای اطمینان بیشتر از 32 تا بردارید.
4- حالا بانک اصلی که حاوی رمز هست رو با همون ادیتور Hex باز کنید و بهمون ترتیب حدود مثلا 32 بایت رو از افست 0x42 بصورت هگزا یادداشت کنید.
5- حالا دو به دو هر دو بایت رو بترتیبی که نوشتید(یکی از New.mdb و دیگری بانک اصلی) رو با هم Xor‌کنید. و کاراکتر نتیجه بدست اومده رو جایی یادداشت کنید.( اگه کاراکتر صفر بود

نادیده بگیرید)
6- این کار رو تا جایی ادامه بدید که دو نتیجه آخر از Xor صفر بشه. اینجا یعنی پایان رشته رمز
7- لازم به یادآوری است که در بانک‌های اکسس 2000 به بعد چون رشته بصورت یونی‌کد هست، به ازای هر کاراکتر یک کاراکتر با کد صفر در بعد میاد که نادیده بگیرید.
9- موفق باشید.

ممنونم
مطلب جالب و مفیدی بود.

abas1388
پنج شنبه 08 بهمن 1394, 12:56 عصر
دوستان عزیز بهتره راه اصولی یافتن رمز بانک‌های Access رو یاد بگیرید تا به ابزارها تکیه نداشته باشید.
اینم راهش:

نادیده بگیرید)
9- موفق باشید.

اونایی که نمیدونند بدونند که 0x42 یعنی کد هگزای 42 (66 دسمیال،دهدهی)
اگه ادیتور Hex هم نداشتید کمی همت کنید و با یه برنامه کوچولو بایت‌ها رو استخراج کنید. اینو که دیگه باید بلد باشید و الا...
و الا از همین پایین بردارید.
سلام
آیا با این روش میتوان پسورد اکسس 2007 و ورژن های بالاتر راهم بدست آورد ؟