PDA

View Full Version : مشكل اساسي در توابع محاسباتي در اكسس

mohammad pro
دوشنبه 12 مهر 1389, 14:32 عصر
با سلام؛
من با محاسبات در اكسس مشكل دارم.

مثلا در فرم با نوشتن [text2]*‍[text1] و به اين صورت 4 عمل اصلي انجام ميشه حالا اگه (در اين مثال تعداد رو در قيمت مثلا ضرب كردم) بخواهم جمع از اولين ركورد تا ركورد جاري ضرب اين 2 تكست باكس رو داشته باشم تكليف چيست.

از اين واضح تر من نمي تونم ديگه توضيح بدم.

يه بنده خدايي مي گفت با record ميشه حالا نمي دونم كه خاصيته يا متد.

هم اين رو توضيح بديد و هم 4 عمل اصلي رو در يك query با expression builder بگيد.

مثلا يك مثال بزنيد.

دوست عزيز انتظار مي رود كه يا پاسخ دهيد يا بگوييد نمي دونم و راه حل هاي بدون پايه نگوييد.
مرسي

ali190
دوشنبه 12 مهر 1389, 16:04 عصر
سلام
برای اینکه زودتر به جوابت برسی نمونه بذار تا در نمونه پاسخ داده شود
یاعلی

mohammad pro
دوشنبه 12 مهر 1389, 16:50 عصر
http://up.vivadl.com/images/5oky5d72xxq70tx3emf.rar

دوست عزيز در اين فايل فرمي به نام form1 وجود دارد كه تعداد را در قيمت ضرب كرده و در قيمت كل نشان مي دهد و حالا من مي خواهم كه يك تكس باكس شما ايجاد كنيد كه مثلا در ركورد دوم(رديف 2) فرم بنويسد 4000000 يعني حاصل قيمت كل از ركورد اول تا ركورد جاري .(2)
و در ركورد سوم جمع از ركورد اول تا ركورد سوم و به همين صورت تا اخر.

حتما ديگر متوجه شده ايد.

در اين فايل يك query گذاشتم كه شما بايد با expression builder دو فيلد number و price رو در هم ضرب كرده و همچنين جمع كل فيلدي كه خودتان از ضرب اين 2 فيلد بدست اورديد رو هم بدست اوريد.

ali190
دوشنبه 12 مهر 1389, 19:11 عصر
سلام
نمونه اصلاح شد
فقط فرمت فایل 2003 هست
یاعلی

payman_xxp
دوشنبه 12 مهر 1389, 21:25 عصر
سلام
با تشکر از پاسخ دوست خوبم ali190
یه موردی که داره اینه که با تغییر در تعداد سفارش و یا ریال هرواحد جنس فیلد جمع بروز نمیشود.
نمونه شما اصلاح شد.
پیروز باشید

ali190
دوشنبه 12 مهر 1389, 23:13 عصر
جناب payman_xxp (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=41082) عزیز ممنون از پاسختون

دوست عزيز در اين فايل فرمي به نام form1 وجود دارد كه تعداد را در قيمت ضرب كرده و در قيمت كل نشان مي دهد و حالا من مي خواهم كه يك تكس باكس شما ايجاد كنيد كه مثلا در ركورد دوم(رديف 2) فرم بنويسد 4000000 يعني حاصل قيمت كل از ركورد اول تا ركورد جاري .(2)
و در ركورد سوم جمع از ركورد اول تا ركورد سوم و به همين صورت تا اخر.

حتما ديگر متوجه شده ايد.

ولی گمون میکنم خواسته این دوستمون محاسبه قیمتها برای رکورد انتخاب شده و رکوردهای ماقبلش باشه.
ممنون
یاعلی

payman_xxp
دوشنبه 12 مهر 1389, 23:57 عصر
سلام دوست من جناب ali190
بنظرم هر دومون روی یک موضوع کارکردیم با روش نمایش مختلف و این دوستمون mohammad pro هستش که باید انتخاب کنه و ایده لازم و بگیره. :تشویق:
فقط یه مورد requery به event after update , event onLoad فرم اضافه شد تا با هرگونه تغییر در فیلدهای اولیه فیلد جمع آپدیت بشه. :چشمک:
جهت اطلاع mohammad pro عزیز عرض میکنم که اگر default veiw فرم را از Continuous Forms به single forms تغییر بدید نمایش فرم بهمون ترتیب فرم ارسال شده شما نمایش داده میشه.
موفق باشید.

mohammad pro
چهارشنبه 14 مهر 1389, 21:31 عصر
سلام دوست من جناب ali190
بنظرم هر دومون روی یک موضوع کارکردیم با روش نمایش مختلف و این دوستمون mohammad pro هستش که باید انتخاب کنه و ایده لازم و بگیره. :تشویق:
فقط یه مورد requery به event after update , event onLoad فرم اضافه شد تا با هرگونه تغییر در فیلدهای اولیه فیلد جمع آپدیت بشه. :چشمک:
جهت اطلاع mohammad pro عزیز عرض میکنم که اگر default veiw فرم را از Continuous Forms به single forms تغییر بدید نمایش فرم بهمون ترتیب فرم ارسال شده شما نمایش داده میشه.
موفق باشید.

جناب payman_xxp (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=41082) عزیز ممنون از پاسختون

ولی گمون میکنم خواسته این دوستمون محاسبه قیمتها برای رکورد انتخاب شده و رکوردهای ماقبلش باشه.
ممنون
یاعلی
با سلام؛ دستتون درد نكنه واقعا گل كاشتيد.:تشویق:
من فكر مي كنم تنها اشكال كار شما علي اقاي گل اينه كه با وارد كردن ركورد جديد اطلاعات تا زماني كه يك بار فرم بسته و باز نشود اپديت نميشه كه البته اقا پيمان عزيز با نوشتن requery در form load و form after update مشكل رو حل كردند.
اقا پيمان لطف كن و كمي در مورد ساختار اين تابع DSum برام توضيح بده.
دوست عزيز اگر قصد يادگيري اكسس در حد پيشرفته رو داشته باشم چه دوره اي رو به نظر شما برم بهتره؟
با تشكر