PDA

View Full Version : دلفی آینده

brians2000
شنبه 01 مرداد 1384, 07:29 صبح
سلامی دگربار...

به دلیل اهمیت مصاحبه نسبتا طولانی 24 ساعت با دلفی در بورلند و اینکه متاسفانه در کشور عزیز ما اینترنت یا کار نمی کنه یا فیلتره یا کسی نمی تونه با این هزینه های پرت و گران اینترنت (آمریکا که اینترنت چیزی شبیه مجانیه بخصوص با درآمدهای اونجا! در این امارات که بنده در حال حاضر اینجا هستم اینترنت دومگابیت یه چیزی حدود 200 هزارتومن(باور کنید مفته) و البته اینترنت 512 کیلوبیت چیزی در حدود مفت بازهم : فقط 44 هزارتومن و جالبه که می تونید خطوط عادی رو هم با یک کلیک! به 128 کیلوبیت تبدیل کنید البته اگر مودمش رو داشته باشید! بد نیست یه توضیح بدهم : وصل اینترنت و خط تلفن در اینجا 24 ساعت طول می کشه و البته دی اس ال مودم رو هم برایتان می آورند تشکر می کنند ماچتون هم می کنند :)) که از سرویس اونها استفاده می کنید پولش رو هم بعدا می گیرند ! یه روز با ان سال ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ )

خوب ":) از حاشیه که بگذریم.. این اطلاعات خیلی رسمیه دیگه! من نشستم :)) گوش کردم اینرو! خوب... من با بورلند های کوچیک که کارشون بیشتر گرفتن سفارش برنامه است کاری ندارم!
خوب یه بررسی مالی از کمپانی می کنم :

کمپانی اوج کارش در سال 2000 بود که 1.4 میلیارد دلار فروش داشت. در سال 2004 این به حدود 850 میلیون و در سال جاری هم فعلا 590 میلیون تخمین زده شده که من آنالیز هایی رو خوندم که نشون می داد کمپانی رشد منفی نخواهد داشت... یازده شاخه از این شرکت در دنیا وجود داره که بعضا بورلند کامل و یا مثلا نصف سهام اونهارو داره...! بگذریم...................

:)) این موضوع دلفی برای کامپکت فریم ورک هم قضیه ایه! هرچند خود مایکروسافت همچین ساپورتش برای اون شاهکار نیست (البته خوب کار که می کنه؟ ) ولی اونرو داره... برای شبیه سازی از شبیه ساز پی سی که جدیدا مایکروسافت کانتیکس؟؟ (درست گفتم؟ ) رو خریده استفاده میشه که سیستم عامل سی ای (برای بچه کامپیوتر ها و موبایل ها ) در اون نصب میشه..

brians2000
شنبه 01 مرداد 1384, 07:30 صبح
دنی در اول به موضوع مهمی اشاره می کنه و اون تفاوت های عمده این فریم ورک کامپکت با دات نت عادیه و اون اینه که اصولا حجم کمتری از حافظه را باید اشغال کنه و به همین دلیل خیلی از فرامین در اون لحاظ نشده. مایکروسافت دزد! (شرمنده من ضد این شرکت هستم! ) به بورلند اجازه نداده فعلا که دیزاینتر سی اف ام رو استفاده کنه پس بورلند یا خودش باید بنویسه (که پرخرجه! ) یا از روتینهای مایکروباگ استفاده کنه/ البته مایکروسافت هم نمی گه نه : بازی در میاره چون دیزاینر رو ادغام کرده در محیط وی استودیو و ... لیسانس اونرو هم نمی ده! دلفی دکستر به طور عمده ممکنه فقط نسخه پیش نمایش تکنولوژِی (یعنی بخونید هیچی! ) رو داشته باشه! البته ظاهرا عشاق دلفی اونقدر زیاد هستند که به این هم راضی باشند! (من حال این یه مدل رو ندارم! ) البته برو بچ دلفی می دونند وی سی ال روی این پی دی ای ها کار می کنه و مشکلی نداره ولی خوب ! دات نت بهتره کمتر حافظه میگیره! حالاااااااااااااا... ببینیم بورلند چیکار می کنه: وی سی ال برای بچه فریم ورک! (کار جالب ولی اعصاب بهم ریزیه!) که از دیزاینتر اون استفاده کنه! دات نت 2 در این نسخه دلفی (دلفای ! ) حمایت نمیشه رسما البته خوب... خیلی هم فرقی نمی کنه چون کسی که از بورلند استفاده می کنه مطمئنا اینقدر چیزای مختلف داره که ممکنه کل دات نت رو بی خیال شه! ) البته در نسخه بعدی اینکار میشه (وقت گل نی! ) خوب... تا اینجا رو داشته باشید/

من یه سوال خیلی جدی از دنی پرسیدم : پرسیدم چرا همه چیو ورداشتید یه هو واید کر (یونیکد ) کردید؟ واقعا دردسره گاهی.... :)) هنوز جوابی نیومده! البته من فکر کنم سه صفحه نوشتم اصولا طول میکشه تا جواب بگیرم!
چند تا سینتاکس جدید رو معرفی کردم که ظاهرا خوششان آمده (خدا کنه! ) که دیگه نیاز نباشه حتما یه وریبل رو معرفی کنید (تنبلیه! ) مثل بیسیک ! (البته منظور اینه کامپایلر بشناسه نه ریفکتور کردن اون که حوصله می خواد باید کلیک کرد و ............. کلی کاره! ) حلقه های شبیه سی و حلقه های استپ دار مثل بیسیک و معرفی متغیر ها در محوطه ها.................. !!!!

من فکر کنم چند تا جواب رو اینجا کپی کردم... من توی پروژه ای که نوشتم از پاسکال اسکریپت نسخه خودم!!!! استفاده کردم و همینطور ایزی بیسیک رو هم طراحی کردم که برنامه نویسی توی محوطه دیزاینر ایکس کام رو ساده می کنه و خوب... زمان عرضه عمومی باید به فکر بود. در هر وضع: دلیلی که از پاسکال استفاده می کنیم واضحه: واقعا زبان نیرومند ساده و اصلا کشنده ایه! :)) ولی توی دکستر : ظاهرا ! باطنا ! :) می تونید یه پروژه همزمان تعریف کنید یعنی دیزاینر همزمان می تونه تو یه پروژه از سی ++ عزیز و دلفی مهربان استفاده کنه! من دیدم که جدیدا دیزاینر دلفی برای وِی بی هم کامل شده نمی دونم عرضه میشه یا نه؟

نکته: یادتونه کلی از وعده های اینارو نوشتم؟ تمام اونارو تو همین مصاحبه هاشون یا از خودشون در آورده بودم ولی ظاهرا وعده است! البته اینا سطح کارشون خیلی بالاست و فکر کنم توی بورلند یه چیز مهمه :

یه عده نابغه مثل دوست شرکت رو اداره می کنند!

درود بر بورلند و به امید انهدام مایکروسافت!
بقیه اشو بعدا همراه تفسیر می نویسم:

پی نوشت: یادمه تو ایران یه کتاب خاطرات .... رو خوندم! نویسنده 5 صفحه به نویسنده فحش داده بود بعد یه خط ترجمه رو آورده بود! یعنی تفسیرش از متن اصلی بیشتر بود .. این مطالب هم از اون دست بود!

آقای کرامتی! این وی بی روی لبخند های من حساسه! همش باید بشینم لبخند پاک کنم نمی گذاره پست کنیم که!

brians2000
شنبه 01 مرداد 1384, 14:15 عصر
دانی بازهم تفاوت عمده مثلا یه اسمارت فون با یه پی دی ای رو میگه :
مشخصه که یه موبایل کوچیک با پی دی ای فرق داره چون چیزی شبیه ماوس توش نیست که بشه برای موقعیتها تعریف کرد و تنها دو مرجع انتخاب اصلی وجود داره چپ و راست که مثلا اگر شما باتن ! رو روی بچه پی دی ای (اسمارت فون! این اسم رو من روش گذاشتم) اجرا کنید اچرا نشه چون دکمه و عناصر مشابه اصلا قابل تعریف توی موبایل نیستند...
بعد به مشکلات دیباگر اشاره می کنه و می گه داریم روش کار می کنیم ولی فکر می کنم تفاوت عمده ای که این دوتا سیستم دارند کار رو پیچیده کنه.
:) تا اینجارو داشته باشید من برم یه آب معدنی بگیرم بیام اینجا آبش رو نمیشه از شیر خورد من هم تشنه امه! بعد همراه با تفسیر بقیه رو خدمتتون عرض می کنم راستی :
چقدر بی حالید که نظر هم نمی دید! البته خیلیهاتون این رو گوش کردید ولی چرا بقیه نمیان و مطالب مهم این مصاحبه رو بنویسند؟ من بیشتر به مطالبی که دوستام توش حرف زدند گوش کردم و کل مطالب رو نمی دونم ولی شما ها خیلی تنبلید و دوستانی که گوش کردند اصلا نمیان با بقیه در میون بگذارند...

شرمنده باید طلبکار باشم چون واقعا نوشتن دنباله مطلب سخت نیست و برای جامعه عزیز دلفی کاران عزیز مفیده.

JavanSoft
یک شنبه 02 مرداد 1384, 18:39 عصر
بحث خیلی جالبیه ولی من هدف بحث رو درک نمی کنم . ایا اظهار نظر شخصی شماست و یا دنی و یا چیزی در مایه های طنز که با شخصیت دنی عنوان می شود؟

بابک زواری
یک شنبه 02 مرداد 1384, 19:47 عصر
میشه گفت به یک کامپایلر و یک سکوی خاص سخت افزاری برای درک این مطالب نیاز هست

Delphi-Clinic
دوشنبه 03 مرداد 1384, 08:23 صبح
بحث خیلی جالبیه ولی من هدف بحث رو درک نمی کنم . ایا اظهار نظر شخصی شماست و یا دنی و یا چیزی در مایه های طنز که با شخصیت دنی عنوان می شود؟

تراوشات یک مغز پوسده در غربت دبی

zzgoool
دوشنبه 03 مرداد 1384, 12:14 عصر
این چرندیات آقای سمیعی (Brains2000)هست که اینجا بطور علنی با نام کاربری zzgoool به مدیران توهین میکنه رو من اصلاح کردم.
دوستان فقط خواستم بدونید که شخصیت هر فردی پشت نام کاربری پنهان نمی مونه البته از کسی که مطالب بی سروته رو مینویسه انتظاری بیشتر از این هم نمیره .
من فکر کنم ایشون اگر به یک روانپزشک بابت این بیماری که در نوشته های ایشون مشهوده مراجعه کنه جای دوری نمیره و ما هم کمی آروم میشیم.

Delphi-Clinic
دوشنبه 03 مرداد 1384, 18:48 عصر
این چرندیات آقای سمیعی (Brains2000)هست که اینجا بطور علنی با نام کاربری zzgoool به مدیران توهین میکنه رو من اصلاح کردم.
دوستان فقط خواستم بدونید که شخصیت هر فردی پشت نام کاربری پنهان نمی مونه البته از کسی که مطالب بی سروته رو مینویسه انتظاری بیشتر از این هم نمیره .
من فکر کنم ایشون اگر به یک روانپزشک بابت این بیماری که در نوشته های ایشون مشهوده مراجعه کنه جای دوری نمیره و ما هم کمی آروم میشیم.

سلام

بابک جان یه پی ام فرستاده برای من و شما بسی خواندنی.

ته این تاپیک رو نبند بازم ماهیت وجودیش رو نشون می ده.

من با این کارها دارم