PDA

View Full Version : سوال: تعداد زیاد رکوردهای یک جدول

reza_22
دوشنبه 12 مهر 1389, 15:30 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت شما

من در یک نرم افزار تحت وبی که با php و mysql نوشتم، جدولی در دیتابیس دارم که اطلاعات مربوط به تراکنش های مالی را از قبیل تراکنش های کاربر به سایت - سایت به کاربر - کاربر به کاربر و ... در آن قرار میگیرد.

تعداد فیلد های این جدول 7 تاست که اکثرا از نوع varchar هستند.
الان حدود 1 ماه است که این سیستم شروع بکار کرده و تو این مدت حدود 100 هزار رکورد در این جدول وارد شده است. با این روند تا 6 ماه دیگر تعداد رکورد ها چند میلیونی می شود.

حالا سوالم این است که آیا بهتر نیست جهت افزایش سرعت نرم افزار، برای هر نوع تراکنش مانند کاربر به سایت - سایت به کاربر و کاربر به کاربر یک جدول جداگانه بسازم تا تعداد رکورد های هر جدول کمتر شود یا اینکه به همین روال بماند و مشکلی پیش نمی آید؟

ممنون از کمکتون

NR_Nazifi
سه شنبه 13 مهر 1389, 13:54 عصر
به نظر من بهتر اینه که این جداول جدا از هم باشند چرا که در گزارش گیری هم راحتتر است
نگران افزایش رکورد ها نباش این امر طبیعی است ولی برای کاهش اونها می تونی سیستمی پیاده کنی تا رکوردهای خیلی قدیمی بعد از مدتی حذف بشوند و یا ارشیو بشند در یک جدول دیگه، خوب طبیعی است که با جدول ارشیو کمتر کار میکنی و در نهایت جدول اصلی هم سبکتر و سریعتر است

reza_22
چهارشنبه 14 مهر 1389, 03:01 صبح
بله نظر خودم هم همین بود. راهکار آرشیو کردن داده ها هم خیلی خوبه البته ممکنه فقط یکسری از اطلاعات رو بتونم آرشیو کنم.

ممنون از کمک و راهنمایی شما :قلب: