PDA

View Full Version : خطای اتصال به پایگاه در هنگام استفاده از پایگاه

sarapepors
دوشنبه 12 مهر 1389, 21:09 عصر
سلام دوستان من برای اتصال کریستال ریپورت توی برنامم این مراحل رو انجام میدم
1- اول یه دیتابیس از نوع microsoftmssqldatabasefile میسازم که به صورت پیش فرض تو مسیر c>microsof sql server >mssql.1>mssql>data قرار میگیره بعد هم یه کریستال ریپورت به برنامه اضافه می کنم و این دیتا بیس رو هم بهش متصل میکنم (برای این که هنگام اتصال دیت بیس شناخته بشه باید تومسیر گفته شده قرار بگیره) بعد از انجام همه تنظیمات واتصال همه فیلدها دیتابیس رو از مسیر گفته شده برمیدارم و در پوشه دیباگ پروژه قرار می دم بعد کد های مربوطه رو مینویسم که از طریق اونها مشخسص میکنم چه گزارشی باید نمایش داده بشه همه این مراحل مشکلی نداره اما موقع اجرا مشکل ارتباط با دیتابیس دارم و یک دیالوگ بلز میشه که میگه log on faild من همی دونم مشکل از کجاست

namespace ReportTest4
{
public partial class Form1 : Form
{
private string connectionString =@"Data (=@%22Data) Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="+@"C:\Documents (+@%22C:\Documents) and Settings\sajjad\My Documents\Visual Studio 2008\Projects\ReportTest4\bin\Debug\newst.mdf"+";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";
public Form1()
{
InitializeComponent();
}
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
SqlDataAdapter ada = new SqlDataAdapter("select name,tblcrs.crs from tblStudent,tblcrs where name=tblcrs.crs", connectionString);
DataSet ds = new DataSet();
ada.Fill(ds, "tbl");
CrystalReport1 report = new CrystalReport1();
report.SetDataSource(ds.Tables["tbl"]);

}
}
}

صباح فتحی
دوشنبه 12 مهر 1389, 23:07 عصر
بسم الله..
کانکشن استرینگ کو پس

sarapepors
سه شنبه 13 مهر 1389, 07:33 صبح
connectionstring رو تعریف کردم خوب دقت نکردید یه بار دیگه کد رو ببینید .

mostafa_shoakry
سه شنبه 13 مهر 1389, 08:44 صبح
پس sqlconnection ت کو؟ :متفکر:

SqlConnection con=new SqlConnection(connectionstring);

صباح فتحی
سه شنبه 13 مهر 1389, 10:26 صبح
سلام دوستان من برای اتصال کریستال ریپورت توی برنامم این مراحل رو انجام میدم
1- اول یه دیتابیس از نوع microsoftmssqldatabasefile میسازم که به صورت پیش فرض تو مسیر c>microsof sql server >mssql.1>mssql>data قرار میگیره بعد هم یه کریستال ریپورت به برنامه اضافه می کنم و این دیتا بیس رو هم بهش متصل میکنم (برای این که هنگام اتصال دیت بیس شناخته بشه باید تومسیر گفته شده قرار بگیره) بعد از انجام همه تنظیمات واتصال همه فیلدها دیتابیس رو از مسیر گفته شده برمیدارم و در پوشه دیباگ پروژه قرار می دم بعد کد های مربوطه رو مینویسم که از طریق اونها مشخسص میکنم چه گزارشی باید نمایش داده بشه همه این مراحل مشکلی نداره اما موقع اجرا مشکل ارتباط با دیتابیس دارم و یک دیالوگ بلز میشه که میگه log on faild من همی دونم مشکل از کجاست

namespace ReportTest4
{
public partial class Form1 : Form
{
private string connectionString =@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="+@"C:\Documents and Settings\sajjad\My Documents\Visual Studio 2008\Projects\ReportTest4\bin\Debug\newst.mdf"+";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";
public Form1()
{
InitializeComponent();
}
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
SqlDataAdapter ada = new SqlDataAdapter("select name,tblcrs.crs from tblStudent,tblcrs where name=tblcrs.crs", connectionString);
DataSet ds = new DataSet();
ada.Fill(ds, "tbl");
CrystalReport1 report = new CrystalReport1();
report.SetDataSource(ds.Tables["tbl"]);

}
}
}

اینجاکه نیست
شمافقط امدید رشته ی کانکشن استرینگو تعریف کردید
یه دعا واسش بخونید ببین وصل میشه

ali.rezaei7
سه شنبه 13 مهر 1389, 11:28 صبح
یه نگاهی به این کد بنداز ببین بدردت می خوره.
Sqlconnection c=new sqlconnection(connectionstring);
Sqldataadapter da=new sqldataadapter(querystring,c);
Dataset ds=new dataset();
da.fill(ds);

صباح فتحی
سه شنبه 13 مهر 1389, 16:34 عصر
یه نگاهی به این کد بنداز ببین بدردت می خوره.
Sqlconnection c=new sqlconnection(connectionstring);
Sqldataadapter da=new sqldataadapter(querystring,c);
Dataset ds=new dataset();
da.fill(ds);

کانکشن رو open ;نکردی
c.open();

ali.rezaei7
سه شنبه 13 مهر 1389, 17:47 عصر
کانکشن رو open ;نکردی
c.open();
نیازی به این کار نیست dataadapter این کار رو خودکار انجام می ده.
اگه از sqlcommand استفاده کنی اون موقع باید اون کاری که گفتیو انجام بدی.

csharpprogramer88
سه شنبه 13 مهر 1389, 19:59 عصر
احتمالا مشكل از كانكشن استرينگ است .
ولي اگر نباشه ، اگر فقط مشكل در كريستال رپيورت است و با دستورات ديگر ديتابيس مشكلي نداريد اين تاپيك را بررسي كنييد شايد مشكل شما حل بشه .
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=222749

sarapepors
سه شنبه 13 مهر 1389, 21:02 عصر
اینجاکه نیست
شمافقط امدید رشته ی کانکشن استرینگو تعریف کردید
یه دعا واسش بخونید ببین وصل میشه

دوست عزیز از راهنمایی جالبتون متشکرم شما هم بهتر راجع به دیتا بیس بیشتر مطالعه کنید.من مشکلی با دستورات پایگاه ندارم مشکل من اتصال کریستال به پایگاهه من میتونم با دیتا ست گزارش بگیرم یعنی از طریق اتصال کریستال به دیتا ستی که خودم به پروژه اضافه می کنم.اما با اتصال کریستال به کل پایگاه مشکل دارم .