PDA

View Full Version : سوال: اسمارتی و تمپلیت هایی که تحت این برنامه هستن!

vimax65
دوشنبه 12 مهر 1389, 21:18 عصر
سلام
یه سری اطلاعات میخوام.کسی هست بدونه اسمارتی که الان اکثر سایت ها دارن ازش استفاده می کنن فایدش چیه؟بعد کجا میشه گیرش اورد پسوندش .tpl هست تا اونجا که میدونم.

سوال بعدیم اینه چه جوری میشه واسه یه سایت تگ تعریف کرد.
مثلا همین سیستم هایی که فایل زبان جدا دارن یه تگ توی فایل هست که معنی رو از اونجا می گیره و تو خود تمپلیت کد هست

سوال بعدیم هم اینه چه جوری میشه قالب رو از خود سایت جدا کرد؟
یعنی فولدر template با image با css باشه بعد خود فایل ها روی روت

خیلی زیاده اگه کسی آموزشی چیزی داره ممنون میشم نشون بده یاد بگیرم :قلب:

binyaft
دوشنبه 12 مهر 1389, 21:35 عصر
بعد کجا میشه گیرش اورد پسوندش .tpl هست تا اونجا که میدونم.
سایت اسمارتی http://www.smarty.net/download.php

سوال بعدیم اینه چه جوری میشه واسه یه سایت تگ تعریف کرد.
مثلا همین سیستم هایی که فایل زبان جدا دارن یه تگ توی فایل هست که معنی رو از اونجا می گیره و تو خود تمپلیت کد هست
میشه با تابع str_replace و eval این کار رو انجام داد ( یعنی ساخت یک تمپلت انجین ساده )

سوال بعدیم هم اینه چه جوری میشه قالب رو از خود سایت جدا کرد؟
یعنی فولدر template با image با css باشه بعد خود فایل ها روی روت
خوب فایل ها رو اگه تصویر و یا جاوا اسکریپت و یا استایل هست باید با کد اچ تی ام به سایت اضافه کنید

vimax65
دوشنبه 12 مهر 1389, 21:47 عصر
ممنون
میشه در موردش بیشتر توضیح بدید؟
من فایل رو دانلود کردم روی لوکالم ریختم چه طوری می تونم یه موتور تمپلیت بسازم؟
من فایل اصلی تمپلیت رو دارم...فایل php هم دارم...str_replace و eval مثاله فارسی دارین یاد بگیرم؟

funpatogh
سه شنبه 13 مهر 1389, 01:23 صبح
به این روش اصلاحا میگن mvc یعنی Model , view ,control
یک بخشی مسئول رابطه بین ورودی و خروجی هست که بهش کنترل میگن و بخشی مربوط به وصل به دیتابیس و بیرون کشیدن اطلاعات از بانک هست که بهش میکن model و بخش نهایی هم مربوط میشه به نمایش خروجی که View هست
بله قالب و فانکشن ها و کد ها و ... کلا از هم جدا هستند و قالب هم .tpl هست و از ویژگی هاش هم جدا بودن بخش قالب از کد هاست که به راحتی فرد برنامه نویس و طراح میتونند کنار هم کارشون رو انجام بدهند
و قالب هم با یک replace کردن تگ ها با مقادیرشون نمایش داده می شوند
teplate engin های آماده زیادی هم نظیر smarty ,cake php و ... هستند که کار شما رو خیلی جلو میندازند اما خوب اونها هم باید از manual کمک بگیری و کار کردن با انها رو بیاموزید
چون 100% چیزی که شما انتظارش رو دارید نمیشه از اونها توقع داشت و باید خودتان بنویسید

vimax65
سه شنبه 13 مهر 1389, 11:11 صبح
سلام
پس این cake php و این سیمفونی که همه میگن هم شبیه اسمارتیه میشه تمپلیت ساخت ؟ خب من دنبال یه آموزش فارسی بودم تو نت خیلی گشتم اما فقط 2 تا تاپیک پیدا کردم که عینشو بقیه سایت ها کپی کرده بودن!