PDA

View Full Version : سوال: جگونه یک فرم را MDI child کنم

seyed ehsan
دوشنبه 12 مهر 1389, 21:27 عصر
بچه ها سلام . خواهش میکنم یه نفر یه راهنمایی باحال کنه . من 2 روزه که تو اینتر نت دنبال این میگردم که در ویبی دات نت چطور یک فرم را MDICHILD کنم تا فرم من داخل فرم MDIParent باز بشه .
داخل ویژوال بیسیک خیلی راحت بود ولی من در دات نت چیزی نفهمیدم . خیلی گشتم حتی تو همین تالار چیزی داریم ولی اون بصورت برنامه نویسی هست . داخل اینترنت هم در مورد تنظیم MDIList صحبت شده ولی من اصلاً نمی تونم اون رو پیدا کنم .

میشه یکی من رو راهنمایی کنه ؟
مگه میشه دات نت تو تنظیماتش نداشته باشه که یه فرم child بشه چطور عکس این مطلب وجود دارد ؟

Alirezanet
دوشنبه 12 مهر 1389, 23:15 عصر
سلام
به دلایل مختلفی توی دات نت از property child استفاده نشده ...
یکیش اینه که Chiled ها میتونن پرنت داشته باشند ولی داخل اون نباشند یا داخل پرنتشون ساخته بشند یا بشه با ایندکس های مختلف ازشون استفاده کرد و ..... بگذریم .

شما یه فرمت رو خصوصیت IsMdiCountaner اون رو True کن بعد یه Button روش بزار بعد مثلا توی متد Button بنویس :
1-

Public Class Form1
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Form2.MdiParent = Me
Form2.Show()
End Sub
End Class

خوب الان فرم 2 رو توی فرم اصلیت نمایش دادی !
2-

Public Class Form1
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
For i = 1 To 3
Dim frm As New Form2
frm.MdiParent = Me
frm.Text = i
frm.Show()
Next
End Sub
End Class

تو این مثال هم از فرم 2 یه آبجکت گرفتم که بتونی فرم 2 رو مثلا 3 بار یا n بار تو برنامت استفاده کنی .
موفق باشی

morika
دوشنبه 12 مهر 1389, 23:34 عصر
اینم یه نمونه واسه اینکار

josh simpson
سه شنبه 13 مهر 1389, 22:45 عصر
(form.show(me