ورود

View Full Version : ساخت یه صفحه جدید با ترکیب حرفه ای

titan_earth
دوشنبه 12 مهر 1389, 23:53 عصر
می خواستم با یک کلیک یه صفحه جدید درست شه من باید توی دتا بیسم یه جدول فیلد درست کنم که توش کد های HTML باشه و بعد فرا خونیشون کنم حالا یه سوال پیش می یاد که این صفحه چه اسمی پیدا می کنه دوم اینکه کجا ذخیره می شه سوم سطح دست یابی اون به اطالاعات چه گونه می شود .

titan_earth
سه شنبه 13 مهر 1389, 00:19 صبح
من اوزشون کردم

raziee
سه شنبه 13 مهر 1389, 00:24 صبح
با سلام.
ورودتون به برنامه نوس رو تبریک میگم.
پیشنهاد میکنم قوانین سایت رو مطالعه بفرمایید.(ارسال چند سوال در یک تاپیک ممنوع هست)
اما من در مورد سوال دوم و سومتون توضیحاتی رو میدم.

دوم اینکه من باید توی دتا بیسم یه جدول فیلد درست کنم که توش کد های HTML باشه و بعد فرا خونیشون کنم حالا یه سوال پیش می یاد که این صفحه چه اسمی پیدا می کنه دوم اینکه کجا ذخیره می شه سوم سطح دست یابی اون به اطالاعات چه گونه می شود .

برای تولید صفحات به صورت داینامیک شما باید یک جدول در دیتابیستون درست کنید.
مثلا:
جدولی با نام Pages که دارای فیلد های زیر هست.
ID: از نوع int
CatID:که اشاره به یک گروه خاص میکنه(کلید خارجی)
ENTitle: که برای نام صفحه هست(که در آدرس بار تایپ میشه)
Title: عنوان صفحه
Body:که html صفحه رو درش نگهداری میکنه.
CreateedDate:تاریخ
CreateByUser: کاربر ایجاد کننده صفحه
و......
با توجه به پروژه ی شما میتونه این فیلد ها زیاد و یا کم بشه.

حالا سوال شما برای دسترسی به نام صفحه.
دوتا راه وجود داره:

این که شما مسیری مثل mysite.com/pages/page-1.aspx داشته باشید که اون 1 به ID در جدول اشاره میکنه
مسیری مثل mysite.com/pages/mypage.aspx که mypage به ENTitle در جدول اشاره میکنه.

با توجه به یکی از این دو آدرس نام و یا ID صفحه رو بدست میارید و به دیتابیستون درخواست میدید.
و متد Render صفحه رو دوباره نویسی میکنید و خروجی html موجود در فیلد body در دیتابیس رو به عنوان خروجی صفحه مینویسید.

نیاز هست که شما با تکنیک URL Rewrting آشنا باشید.

اما سوال سومتون:
برای سطح دسترسی به این نوع صفحات باید یک جدول دیگه ای در DB ایجاد کنید که مشخص کنه یک صفحه رو چه کاربرایی میتونن ببینن.
مثلا شما 3 تا گروه کاربری دارید:

مدیران
اعضای اصلی
اعضای فرعی

در زمان درخواست یک صفحه ابتدا چک میکنید که کاربر درخواست کننده چه نوع کاربری هست.
سپس چک میکنید که آیا این کاربر مجاز به دیدن صفحه درخواست شده هست یا نه.
اگر بود صفحه رو نشون میدید(سورس صفحه رو از DB میگیرید و در خروجی مینویسید.