PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نمایش پاس نشده کاربر در سایت دانشجویی

mohsen_namad
دوشنبه 12 مهر 1389, 23:57 عصر
با سلام من دارم یه سایت دانشجویی می نویسم. مشکلی که برام پیش اومده اینه که می خوام وقتی کاربر تو قسمت انتخاب واحد دروس مثلا ترم یک رو انتخاب کرد ، بقیه درس ها ی که انتخاب نکرده تو یه تیبل ذخیره بشه و برای ترم بعد دیگه زمانی که می خواد انتخاب واحد کنه اون درس های انتخاب شده رو نبینه.
باید دقیقا چیکار کنم (روش کارش چطوریه)
ممنون میشم.

hamhik
سه شنبه 13 مهر 1389, 00:06 صبح
توی یک دکمه که اطلاعات مربوط به ثبت اطلاعات رو قرار می دهید باید بیاید اینجوری بگید که خاصیت text کنترل checkbox هایی که تیک نخوردند در جدولی که خودتون می خواید insert بشه و text کنترل checkbox هایی که تیک خوردند در جدولی دیگر

majnun
سه شنبه 13 مهر 1389, 00:16 صبح
خب اگه یک درس رو قبول نشده باشه چی میشه ؟

به نظر من بهترین راه اینه که برای دروس قبول شده 1 فیلد بزارین و شرط کنید دروسی رو بهتون بده که قبول نشده باشه

mohsen_namad
سه شنبه 13 مهر 1389, 05:57 صبح
مشکل من هم همینجاست که وقتی دروسی که تیک نخورده تو یه تیبل دیگه ذخیره میشه برای انتخاب واحد ترم بعد دوباره همون دروس هستند واگر کار بر دوباره اونو انتخاب نکنه باعث افزونگی داده میشه .راستی باز هم دروس انتخاب شده هستند باید این دروس رو از تیبل دروس انتخاب نشده حذف کنم خواهش میکنم یکی الگوریتمش رو بگه ببینم چطوریه این کار:عصبانی++:

majnun
سه شنبه 13 مهر 1389, 10:26 صبح
ببینید شما درون جدول یه فیلد میزارین به عنوان قبول شده

اگه این فیلد ترو بود یعنی دیگه این درس نباید برگرده

و برای دروس هم یک قیلد رشته میزارین که دروش رشته ی دیگه برای رشته دیگه باز نشه

خب حالا میاین سرچ میکنن که دروسی که کد رشته با دانشجو مطابقت داشت و دانشجو اونهارو قبول نشده به من نشون بده

به همین راحتی

mohsen_namad
سه شنبه 13 مهر 1389, 21:00 عصر
ببینید شما درون جدول یه فیلد میزارین به عنوان قبول شده

اگه این فیلد ترو بود یعنی دیگه این درس نباید برگرده

و برای دروس هم یک قیلد رشته میزارین که دروش رشته ی دیگه برای رشته دیگه باز نشه

خب حالا میاین سرچ میکنن که دروسی که کد رشته با دانشجو مطابقت داشت و دانشجو اونهارو قبول نشده به من نشون بده

به همین راحتی

با سلام و تشکر فراوان از دوست عزیزم .
این طوری که نمی شه. من یه قسمت برای مدیریت سایت گزاشتم که دوروسی که کاربر باید بگیره رو وارد کنه تو یه تیبل و من از تو اون تیبل عمل انتخاب واحدم رو انجام میدم . وقتی کاربر درس رو انتخاب میکنه که نمی تونم تو اون تیبل اصلی دروس یه فیلد رو مقدار دهی کنم که مثلا بعدا به هش نشون نده .
موندم چطوری درسی رو که کاربر انتخاب کرده رو بهش دیگه نشون ندم؟؟؟؟؟؟؟

برای دوروس پاس نشده هم باز گیر کردم چون با ین چیزی که گفتید نمی شه.

mohsen_namad
چهارشنبه 14 مهر 1389, 14:54 عصر
جوابش رو پیدا کردم . و اون اینه که باید تیبل ((کل دروس)) رو از تیبل دروس پاس شده کم کنم.
به همین سادگی بایک خط SQL .
این کد SQL ش هست :

SELECT * FROM Course WHERE Course_ID NOT IN (SELECT Course_ID FROM pass_shode)

دست همیه دوستان که کمکم کردن درد نکنه.

راستی اینو ببینید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=251586