PDA

View Full Version : چگونه یک شبکه lan درست کنم وبانکم که sql

prog_2005
شنبه 01 مرداد 1384, 11:26 صبح
چگونه یک شبکه lan درست کنم وبانکم که sql است یکی از کامپیوتر ها server و بقیه clientشوند در ضمن از ado استفاده کرده ام

Touska
شنبه 01 مرداد 1384, 13:47 عصر
حالا با این توضیحات مشکل شما چیست.؟

y_f
شنبه 01 مرداد 1384, 14:45 عصر
شما اول باید یک SQL server رو نصب کنی اونم با مد اتوندیکیشن .ویندوز شما هم باید 2000 یا 2003 باشه وبرای اینکه این سیستم رو سرور کنی باید آدرس IP اینو استاتیک بدی یعنی مثلا 192.168.0.2 وحالا باید یک سرور دامین داشته باشی .یعنی باید یک ویندوز 2003 دیگه روی یک کامپیوتر دیگه نصب کنی و بعد از نصب اکتیو دایرکتوری رو فعال کنی . بعد باید DHCP رو روی این دامین کنترلر نصب کنی .حالا باید بقیه کامپیوتر ها رو عضو دامین بکنی. یعنی DNS اونها رو باید IP استاتیک سرور بدی که معمولا 192.168.0.1 میباشد. حالا که این کارها رو کردی تمام کامپیوتر ها عضو دامین هستند و حتی بدون لاگین شدن به دامین میتونن از بانک سرور SQL سرویس بگیرن (چون شما SQL رو با مد اتوندیکیشن نصب کردی) .حالا اگه مثلا دوتا کامپیوتر داری دیگه نیازی به این کارها نیست .شما روی هر APPlication مه باشی مثلا دلفی باشی کافیه که بانکش رو یک دیتا بیس از SQL معرفی کنی برای اینکار باید اول یک دیتا بیس در اس کیو ال بسازی .اگه همین دوتا کامپیوتر رو داری باید بگم که با یک کابل کراس مشکلت حل میشه .که اگه میخوای دقیقا بدونی به من بگو .راستی من زیاد تو این بخش نمیام اگه خواستی بیشتر و دقیق همه مراحل رو بهت بگم پیام خصوصی بده تا بهت بگم.موفق باشی