PDA

View Full Version : ارتباط با برنامه در صورت تماس تلفنی

masoud903
سه شنبه 13 مهر 1389, 15:56 عصر
با سلام
آیا میشه برنامه ای طراحی کرد که وقتی تلفن زنگ میخوره برنامه شماره تلفن مورد نظر رو از اکسس پیدا کند و نمایش دهد یا ثبت کند؟

مثلا اطلاعات زیر را در پایگاه داریم
احمد....2234456
حسین....224005
حالا اگه تلفن زنگ خوردبرنامه در پایگاه بگرده و اگه حسین زنگ زده شمارش رو نشون بده یا اینکه شماره و ازمان و تاریخ رو ثبت کنه

با تشکر

masoud903
سه شنبه 13 مهر 1389, 19:38 عصر
جوابی داده نشد
من جستجو کردم یه نرم افزار پیدا کردم که با اکسس در همین مورد و حرفه ای بود .لینکشو میذارم ببینین میتونید راهنمایی کنید؟

http://www.hamirayane.com/

Smn.Sdt
سه شنبه 13 مهر 1389, 21:45 عصر
با سلام
آیا میشه برنامه ای طراحی کرد که وقتی تلفن زنگ میخوره برنامه شماره تلفن مورد نظر رو از اکسس پیدا کند و نمایش دهد یا ثبت کند؟

مثلا اطلاعات زیر را در پایگاه داریم
احمد....2234456
حسین....224005
حالا اگه تلفن زنگ خوردبرنامه در پایگاه بگرده و اگه حسین زنگ زده شمارش رو نشون بده یا اینکه شماره و ازمان و تاریخ رو ثبت کنه

با تشکر

منم دقیقاً به یه همچین چیزی نیاز دارم!

moalla
چهارشنبه 14 مهر 1389, 06:16 صبح
سلام دوستان
اینکه خود برنامه اکسس بتونه یه همچین کاری انجام بده تقریبا میدونم ممکن نیست و نیازه به یه برنامه واسطه
شاید الان برنامه بهتری باشه اما چند سال پیش که روی این موضوع کمی تحقیق کردم به برنامه ivm answering machine رسیدم. کرک اون رو هم راحت تونستم پیدا کنم
این برنامه خودش یه چیزایی برای مدیریت تماس درست کرده که خود زیاد بد نیست. نکته جالب اینجاست که این برنامه قابلیت دریافت پلاگین رو هم داره. یعنی میتونید با یک زبان برنامه نویسی سطح بالا براش پلاگین بنویسید و از طریق اون پلاگین با اکسس ارتباط برقرار کنید.
یکی از دوستای من این کار رو کرده بود. یعنی پلاگین واسط این برنامه با فایل اکسس رو ساخت بود. برای یک مدرسه بود. والدین زنگ میزند و بعد از دادن رمزشون میتونستند از نمرات و وضعیت تحصیلی فرزندشون مطلع بشن
یادمه دوستم گفتم که پلاگینی که نوشته بود رو برای سایت هم فرستاده
خلاصه این اطلاعاتی بود که من داشتم. امیدوارم شما خودتون بتونید از این برنامه استفاده کنید و اگه اون پلاگین رو پیدا نکردید یکی خودتون بنویسید.
راستی تا جایی که یادمه پلاگین برنامه باید بصورت کنسولی نوشته بشه
موفق باشید

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 14 مهر 1389, 08:12 صبح
با خود اكسس اينكار ميشه كرد من قبلا انجام داده ام

moalla
چهارشنبه 14 مهر 1389, 10:36 صبح
دلشکسته جان خوب یه نمونه ساده و کوچیکش رو قرار بده دوستان استفاده کنن
اصلا فکر نمیکردم اکسس امکان اتصال به پورت مودم رو داشته باشه
دیگه زحمت پلاگین نویسی کنسولی هم برداشته میشه

shahabrayane
سه شنبه 04 آبان 1389, 21:02 عصر
سلام دوستان عزیز
بنده حقیر هم همین مشکل رو دارم و از دل شکسته عزیز می خواهم اگر نمونه ای د ارند برای ما قرار بدهند .
سوال اینه که حالا گه دو تا خط تلفن رو همزمان بخواهیم استفاده کنیم چی ؟ البته خودم حدوداً یه چیزایی پیدا کردم . تو یه آژانس تاکس دیدم اول تلفنها به به دستگاهی مثل سانترال وصل بود و از اون به پورت com وصل می شد . حالا اگه بشه کامپاننت های اون رو گیر بیاریم خیلی به دردمون می خوره . البته برنامه من هم با دو خط تلفن یا بیشتر کار می کنه که باید شماره تلفنها رو برگردونم به دیتابیس و شماره های برگشتی با نام و آدرس نشان داده شود .
روده درازی کردم
ببخشید از همه دوستان

shahabrayane
جمعه 07 آبان 1389, 19:39 عصر
دوستان مدیر
سلام و خسته نباشید
به نظر بنده حقیر موضوع این تابک موضوع جالبیه و ارزش اون رو داره که اساتید سایت خصوصاً مدیران سایت کمک کنند و روی آن کار کنند و ما رو راهنمایی کنند و فکر کنم موضوع این تابک موضوع روز می باشد و کاربران زیادی با این قسمت نشان دادن شماره تماس در اکسس سرو کار داشته باشند .
با تشکر
دوستدار شما
محسنی

RESMAILY
شنبه 08 آبان 1389, 09:00 صبح
به نام خدا
با سلام. من هم موافقم. در ضمن در مورد برنامه اي كه ذكر شده بود ظاهرا از آكتيو اكسي موسوم به USBCID استفاده شده كه باز هم ظاهرا در خود ويندوز اكس پي موجود است. در شاخه سيستم 32. ولي نحوه ارتباط و استفاده از دستوراتش را نتوانسته ام بفهمم هنوز.

دانش پژو
یک شنبه 09 آبان 1389, 08:50 صبح
سلام
من هم فكر كنم اين امكان در اكسس وجود داشته باشد چند سال قبل برنامه اي كار مي كردم كه طبق مستندات پديد آوردنده اين كار را بايد انجام مي داد اما خطا داشت دارم سعي مي كنم آن را از آرشيوهايم پيدا كنم تا در صورت امكان دوستان روي آن كار كنند

shahabrayane
سه شنبه 11 آبان 1389, 21:36 عصر
سلام و با تشکر از همه دوستان خصوصا دل شکسته عزیز
از دوستان عزیز می خام یه نگاهی به این فایلهایی که میفرستم بندازند
نمی دونم مربوط به این تابک میشه یا نه ؟
این فایلها رو از تو یه سی دی ÷یدا کردم ولی خودم نتونستم درست ازش استفاده کنم
اگه مربوط به نشان دادن شماره تلفن میشه اون رو کاملش کنید و برای بقیه هم بگذارید تا استفاده کنند
با تشکر محسنی