PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده از SQL در خروجی برنامه

sajjadrad
چهارشنبه 14 مهر 1389, 10:38 صبح
سلام؛خسته نباشید دوستان

من یه برنامه تو C# نوشتم و یه بانک SQL هم براش طراحی کردم.الان میخوام این برنامه رو تولید کنم و در سیستم های دیگه ازش استفاده کنم.

من بانک رو از طریق add item به پروژه اضافه کردم.
اول میخوام بدونم فرق بین ایجاد بانک از طریق SQL Server Management Studioو ایجاد بانک با اضافه کردن به پروژه از طریق add item بدونم؟

بعدش اینکه برای اینکه برنامه در سیستم دیگه کار کنه حتما باید SQL Server بطور کامل نصب بشه؟

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 14 مهر 1389, 17:57 عصر
اول میخوام بدونم فرق بین ایجاد بانک از طریق SQL Server Management Studioو ایجاد بانک با اضافه کردن به پروژه از طریق add item بدونم؟
چيزي كه همراه VS ارائه شده (با نام Express شناخته ميشه) يك پك كوچك از SQL Server به حساب مياد و قدرتي كه SQL Server داره رو از هيچ لحاظ نداره. اين نوع بانك براي پروژه هاي كوچيك مورد استفاده قرار ميگيره ، پروژه هايي كه حجم داده كمي ذخيره ميشه. ولي حسني كه نسبت به SQL Server اصلي داره اينه كه براي استفاده روي سيستم هاي ديگه فقط كافيه همين پك كوچيك رو نصب كنيد (ميشه توي Setupي كه با VS ساخته ميشه اين پك رو اضافه كرد) و نيازي به SQL Server نيست‌، نيازي هم به Attach كردن و اين حرفها هم نداره.

بعدش اینکه برای اینکه برنامه در سیستم دیگه کار کنه حتما باید SQL Server بطور کامل نصب بشه؟
اگر از SQL Server استفاده كنيد بله ، ولي اگه از Express استفاده كنيد كافيه همون پك كوچيك (25mb) رو نصب كنيد.

sajjadrad
جمعه 16 مهر 1389, 08:29 صبح
خیلی ممنون...لطف کزدید...
موقع Publish چه شکلی باید پک SQL Express رو اضافه کنم تا قبل از استفاده از برنامه نصب بشه؟
مرسی