PDA

View Full Version : تو یه برنامه کلاینت سروری چطور میتونم تصویری از دسکتاپ کامپوتر های شبکم داشته باشم

lord_viper
شنبه 01 مرداد 1384, 23:18 عصر
با سلام
تو یه برنامه شبکه یلا کلاینت سروری چطور میتونم تصویری از دسکتاپ طرف یا کامپوتر های شبکم داشته با شم مثل hyper terminal؟
با تشکر

vcldeveloper
یک شنبه 02 مرداد 1384, 02:50 صبح
تا جایی که یادم میاد، Hyper Terminal هیچ وقت امکانی برای نمایش تصویر دسکتاپ طرف مقابل رو نداشت!
در مقاله زیر نحوه کپچر کردن تصویر دسکتاپ کامپیوترهای دیگه (موجود در یک شبکه) با استفاده از Indy توضیح داده شده:
http://delphi.about.com/od/internetintranet/l/aa012004a.htm

موفق باشید

brians2000
یک شنبه 02 مرداد 1384, 04:47 صبح
سلام.

فکر می کنم که بشه در این مورد زیاد نوشت : نرم افزارهایی مثل وی ان سی هستند که می تونه ایشون استفاده کنه اما در مورد تکنیک برنامه نویسی اینها :
اینها خیلی آپتیامایز شدند و استثنائات رو در نظر گرفتند به شدت : من توی پروژه ام این رو تعریف کردم و روشی که استفاده کردم عین وی وی ان سی است :

ببینید... در حالتهای مختلف شما می تونید یه پنجره رو تغییراتش رو ثبت کنید و مثلا مربع تغییر یافته رو به دست بیاورید اونرو فشرده کنید و به طرف مقابلتون بفرستید بدیهیه که طرف مقابل یه بافر اندازه صفحه نمایش شما داره مثلا 1024 در 768 در عمق بیتی و این تصویر ارسالی از مربع به طرف مقابل ارسال میشه تا بروز بشه : یه لیست عملکردهای پنجره که باید تفسیر بشوند رو میشه براحتی توی سورس وی ان سی گیر آورد. این تکنیک خوبیش اینه که توی لینوکس و ویندو ز با یه ذره تغییر کار می کنه ... معمولا روشهای فشرده سازی فرق می کنه ... از جی پی جی تا روشهای دیگه حتی فلش... اما کلا خیلی وقت میگیره ولی کار پیچیده ای نیست... .:) البته شما می تونید با بافر کردن ویندوها حتی سرعت رو بهتر هم بکنید یعنی پنجره های روی صفحه رو در طرف دوم به صورت مجازی تشکیل بدید و مثلا اگر جای پنجره عوض شد اون رو بروز کنید.

brians2000
یک شنبه 02 مرداد 1384, 04:48 صبح
ایشون (اوشون) منظورشون ریموت دسکتاپ است ! عرض کنم که این ریموت دستکتاپ خیلی سیستمش وابسته به سیستم عامل است چون به صورت مجازی شبیه یه کارت گرافیکی عمل می کنه و خوب... :)) سرعت بهتری داره مشخصه... مثلازمانی که فونتی روی صفحه می خواهد نشون داده شود اینکارو روی طرف مقابل هم اعمال! می کند....

ببینید مثلا موقعی که یه وب رو جا به جا می کنید همه اش رندر نمیشه یه بخش از حافظه بیت مپ بالا کشیده میشه اونایی که از صفحه خارج بودن رندر می شوند (بهینه سازی نمایش) ... خوب :)) این ور هم یه بافر مجازی هست و این کار رو ممکن می کنه! روش قشنگیه ولی این روش دردسر و خرج زیادی داره تا پیاده بشه! :)) اولیه کم خرج... ساده ! و راحته! کیفیت نمایش هم بد نیست کندتره ولی کار می کنه.

توی براور کستر ها یه بخش شبیه ساز توی سررو هست که زد بافر و بافر های مجازی داره و یه تصویر روی سرور هم می سازه و تو یه ثرید جداگانه همیشه در حال ساختن صفحه است و یکی هم پخش کننده زمانی که شما به یه همچین سروری وصل میشید از بافر یه بار اطلاعات کلی صفحه رو میگیرید و بعد اطلاعات بروز شده بهینه سازی شده رو... برای شبیه سازی ماوس و کیبورد هم توضیحات کافی رو میشه داد

در هر وضتع: اگر یه چیز خوبی نوشتی به ماهم بگو... ما کار می کنه برنامه مون ولی به شدت باید بهینه سازی بشه!

نکته: یکی از دوستان در مورد دایرکت شو سوال کردند در یاهو: بنده عرض کنم که در دایرکت شو به طور کلی دو نوع فریم وجود داره که یکیش فریم های ماخذ است که مثلا زمانی که شما خیلی وب کم رو تکون می دید چون باید کل تصویر بازسازی بشه و ارتباطی به تصویر قبلی نداره و کل تصویر یکجا فشرده شده و حجم بیشتری داره ماخد میشه... بعدیها فقط تغییرات رو میگیرند و عدم ارسال اونها موجب عدم نمایش کلی نمیشه در مورد این موضوع یه دیدی بزنید به اصول فشرده سازی تصاویر و اصول دایرکت شو و طراحی فرمتهای گرافیکی .