PDA

View Full Version : گفتگو: سوال و نظر خواهی در خصوص برنامه نویسی وب

ehsan3554
پنج شنبه 15 مهر 1389, 00:47 صبح
با سلام خدمت همه ی دوستانم در این سایت از هرکسی که این تاپیک رو نگا میکنه خواهش دارم اگه یه سابقه کوتاه هم در خصوص برنامه نویسی تحت وب دارند راهنمایی و نظر بدهند راستش من حدود یک ساله دارم #C کار میکنم البته نه وب و همه میدونیم که درامد واسه ی ما دانشجوهای کامپیوتر دغدغه ی بزرگیه از اون موقعی که شروع کردم با دنیایی از انتخاب ها روبرو شدم اول گرافیک و 3ds max کار میکردم بعدش با VB برنامه نویسی رو شروع کردم بعد دیدم نه #C سر تره شروع کردم به برنامه نویسی دیتابیس و desktop app تو #C ولی الان شک دارم و به نظر میرسه با توجه به سفارشایی که دارم برنامه نویسی وب الان تو ایران درامدش بهتر باشه همین دیروز یه سفارش چند صدتومنی رو از دست دادم اگه دوستان تجربه ای دارند ممنون میشم کمکم کنید که آقا ما بالاخره کدومو ادامه بدیم در ضمن اگر هم بحث علاقه و اینا مطرحه من کلا همه ی مباحث کامپیوتری رو دوست داشتم و دارم و کارامو با علاقه شروع کردم که اینجوری شد
با تشکر از همگی

Slytherin
پنج شنبه 15 مهر 1389, 01:56 صبح
من خودم به شخصه شرایطی مشابه شما دارم و ترجیح می دهم که در آینده برنامه نویسی وب را دنبال کنم. (البته برای ساخت سایت های شخصی)
در واقع من دوست دارم خودم بدون واسطه از حرفه ام درآمد داشته باشم...

ehsan3554
پنج شنبه 15 مهر 1389, 02:30 صبح
تشکر ولی با چه ملاکی باید تصمیم گرفت .
من که هنوز گیجم

majnun
پنج شنبه 15 مهر 1389, 02:46 صبح
ببینید الان کلا همه چیز داره میره به سمت وب

الان دیگه حتی برای برنامه های درون یه اداره که شرکت هم هست از ویندوزی استفاده نمیکنن
با اینکه همه سیستم ها به هم شبکه هست ویندوزی مشکلاتی رو به همراه داره

مثل نصب هر دفعه برنامه ها و ویروسی شدن سیستم ها و ...

اما وقتی تو وب مینویسید حتی در شبکه های محدود هم این مشکلات رو ندارید

به خصوص که الان همه چیز داره به سمت اینترنتی شدن و دور کاری و از این چیزا

به نظر من امروزه وب جایگاه بهتری پیدا کرده

و البته ویندوز هم به نوبه خودش در خیلی از مکانها بهترین گزینه هست

در کل این همه گفتم که بگم وب کار کن :لبخند:

Slytherin
پنج شنبه 15 مهر 1389, 14:58 عصر
تشکر ولی با چه ملاکی باید تصمیم گرفت .
من که هنوز گیجم

ملاک اصلی علاقه شماست، البته نه علاقه به اون زبان یا سبک برنامه نویسی،
بلکه علاقه مند بودن به هدف خاص، علاقه مند بودن به درآمدی خاص، علاقه مند بودن به شهرت اجتماعی خاص و.....

aminghaderi
جمعه 16 مهر 1389, 18:08 عصر
پول و پله خبری نیست؟! گفته باشم؟! اگر به فکر این هستی که میلیونر بشی سخت در اشتباهی چون خبری نیست؟!
دوست ندارم درباره تجربه خودم جایی صحبت کنم ولی اینجا شاید لازم باشه ، قبلش می گم من اینجا فقط یه شاگردم و اساتید زیادی اینجا هستند که من پیششون درس پس می دم.
من حدودا 3 ساله برنامه نویسی وب انجام می دم ، و اوایل به همین فکر خام بودم که درامد این کار خوبه ، و من هم مثل شما دانشجو بودم ، و مشکلات زیادی داشتم که الان خیلی خیلی بیشتر از اون موقع شده و ... بماند.
ببین اساتیدی که در بازار مشغول کار هستند می دونند که طراحی و تولید یه محصول جای خودش رو داره ، بازار اون محصول هم جای خودش رو داره؟!
نتیجه شما به حدی هم که برسی انشاالله نرم افزار تحت وب طراحی کنی ، بازم در فروشش دچار ضعف می شی ، به اصلاح من "دست های مافیایی در بازار هست" که باعث عدم رشد شما می شه و کاش فقط این باشه ، شما رو هم به زمین می زنند.

شما حد اکثر مشتری که بتونی پیدا کنی چندتاست؟؟؟؟؟؟
می دونی شرکت های بزرگ نرم افزاری چقدر مشتری در روز دارند؟؟؟؟
می دونید ، چقدر تجربه و علم اونها در این ضمینه بالا هست؟؟ می دونی چقدر به روز هستند؟؟
طبق یه سری اتفادات و قوانین سایت نمی تونم مثال بزنم ، وگرنه می دیدی یه جا دارند یه سایت می سازند 10 ملیون می گیرند (تجربه ، علم ، تخصص ، برش) ، یه جا به 200 هزار هم راضی می شوند.
اونیکه به 200 راضی می شه شاید تخصص و علم رو داشته باشه ، ولی چون برش نداره ، مشتری هم نداره و راضی می شه به قیمت ارزان محصولش رو بده تا شاید مخارج (قبوض آب و برق و تلفن و...Adsl و حقوق اعضای تیم و ...) رو بتونه در بیاره ؟!

از این دست بسیاره (بخام بنویسم باید تا 2 روز بنویسم) ؟!

به نظر من بهترین کاری که شما می تونی انجام بدی اینه که یه شغل پاره وقت غیر از این داشته باشی و ما بقی زمان رو صرف درس و یاد گیری ASP.NET بکن.

آینده داره ، ولی آینده....................!!!!! نه 2 سال یا 6 سال بعد ؟!

موفق باشی.

amozesh5
چهارشنبه 21 مهر 1389, 15:13 عصر
با سلام خدمت دوستان
1 سئوالی داشتم اگر کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم
آیا کسی می دونه منظور از بانکهای اطلاعاتی تحت وب چیست ؟
اگر کسی بتونه توضیح بده خوشحال میشم
مرسی