PDA

View Full Version : به چه کسی برنامه نویس حرفه ای C#.NET می گن؟

siahacker
پنج شنبه 15 مهر 1389, 00:35 صبح
سلام
من چند وقت بود داشتم کتاب دایتل سی شارپ 2008 رو می خوندم ، ولی خوب وسطش یه سری سوالات برام پیش اومد که هدف نهایی ام رو زیر سوال می برد.
و اون این هست که به چه کسی برنامه نویس حرفه ای C#.NET می گن؟یعنی باید چه کارهایی باید بلد باشی بکنی تا برنامه نویس حرفه ای بگن بهت؟
جدای از این که بیشتر کار برنامه نویسی تحلیل مساله هست و پیدا کردن راه حل(ها) برای اون ولی می خواستم بدونم که کی بهش ما می گن برنامه نویسی حرفه ای سی شارپ؟:لبخند:
با تشکر

mohsen_csharp
پنج شنبه 15 مهر 1389, 01:03 صبح
با سلام
یه برنامه نویس حرفه ای c# باید
1- کاملا با مفاهیم شی گرایی آشنا باشه و برنامه هاشو شی گرا ایجاد کنه
2- با امکانات مختلف آشنا باشه و ازشون به طور صحیحی استفاده کنه مانند thread و delegate و event و...
3- کدهای بهینه بزنه (به عنوان مثال بعضی ها وقتی یک سطر در دیتابیس درج می کنن کل فرم رو رفرش می کنن در حالی که می تونن فقط همون یه سطرو به فرم اضافه کنن)
4- برنامه هاشو به صورت ماژوله های مختلف بنویسه
5- از Design Pattern ها استفاده کنه
6- بتونه به صورت تیمی کار کنه
7- به روز باشه و با هر تکنولوژی که تو این موضوع میاد پیش بره
8- همیشه قسمتی از وقتشو به تحقیقات بگذرونه
9- برای خودش code sample های مختلف داشته باشه و از reusing به نحوه احسنت استفاده کنه
10- قبل از کدنویسی ، مسئله رو کاملا تحلیل کنه
11- از کامنت گذاری غافل نباشه
فعلا همینا به ذهنم می رسه
من از زمانی که c# متولد شده c# کار میکنم و تمام موارد بالا رو هم تا جایی که می تونم رعایت می کنم
ولی بازم کمه
به نظر من در کل هرچقدر c# بخونی بازم کمه و جای پیشرفت همیشه هست!!!

این مطالب بالا نظرات شخصی من بود حالا اگه اساتید احساس کنند که چیزی از قلم افتاده عنوان کنند

mmd2009
پنج شنبه 15 مهر 1389, 01:22 صبح
با سلام.

قبلا بحث شده این موضوع

میلاد قاضی پور
پنج شنبه 15 مهر 1389, 01:52 صبح
به نظر من برنامه نویس حرفه ای کسی هست هدفش حرفه ای شدن نیست بلکه هدفش و تمام فکر و ذکرش در حال حاضر تموم کردن پروژه ی بزرگی هست که شروع کرده و داره سعی میکنه بهترین امکانات رو بهش اضافه کنه . اینجور آدما گاهی تصادفا سر از مایکروسافت و گوگل و فیس بوک و ... در میارن . و در بدترین شرایط نرمافزارشون فروش اساسی میکنه و برای خودشون کار میکنن یا با توجه به استعدادهاشون میرن جایی معتبر درخواست کار میکنن و موقع ارزیابی استعدادهاشون توسط کارفرماها ناگهان کشف میشن .
اشتباهی که من هم مرتکب شدم و دارم هنوز انجامش میدم ولی تو فکر تغییر افکارم هستم هم این بود که لیستی از تمام چیزایی که باید یادبگیرم رو درست کردم و دارم یکی یکی روخوانی میکنم و به خیال خودم دارم یاد میگیرم دیگه .
پیشنهاد من اینه که بعد از یادگیری سینتکس و مفاهیم مهم زبانت به شدت بچسب به کار پروژه سازی و تسلط بر تکنولوژی های مربوطه به یک شاخه خاص ( مثلا وبسایت و برای اینکه متخصص کارت بشی و حرفه ای بشی بچسب به سی اس اس ها و اچ تی ام ال های نسخه جدید و سعی کن تمام سوراخ سمبه هاشو بلد بوده باشی . نه اینکه جاوا اسکریپت بلد باشی گرفیک بلد باشی کامپوننت هارو دونه دونه بشناسی اجاکس کار کنی و .... همه رو با هم قاطی کنی و فکر کنی که داری پیشرفت میکنی.) پیشرفت یعنی اینکه یه نقطه رو انتخاب کنی بکنی تا به آب برسی .
با گسترده تر کردن دایره اطلاعات خودت در همه حوزه ها فقط پتانسیل خودتو برای گرفتن (انواع )تخصص بالا میبری .

میلاد قاضی پور
پنج شنبه 15 مهر 1389, 02:19 صبح
این لینک هم بخون خیلی حرفاش از دل برآمده هست .
http://www.developerdotstar.com/mag/articles/software_professionalism.html