PDA

View Full Version : اجرای دستورات Shell لینوکس از طریق جاوا

vahid83
پنج شنبه 15 مهر 1389, 12:18 عصر
سلام به همه دوستان
میخوام یه سری کارهای کنترلی لینوکس رو از طریق Application ام که با جاوا نوشتم انجام بدم.
تو اینترنت که گشتم Runtime.exec رو معرفی کرده بودند! حالا بماند که هنوز نتونستم لینکی واسه دانلودش پیدا کنم ولی کسی میدونه که چطوری میشه ازش استفاده کرد؟ یعنی مثلاً یه مثال بزنه که در اون به یه سرور لینوکس که username و password داره وصل بشه و اونو Reboot کنه!
ممنونم!

vahid83
پنج شنبه 15 مهر 1389, 12:51 عصر
راستی بازم گشتم ولی یه سری لینک که پیدا کردم فیلتر شدن! الانم دسترسی به فیلتر شکن ندارم. میشه یه لینک هم معرفی کنید!

vahid83
پنج شنبه 15 مهر 1389, 13:14 عصر
شرمنده مثل اینکه اشتباه کردم.
اصلاً نیاز به دانلود چیزی نیست! این یکی از کلاسهای جاواست و به همراه خودش داره. حالا اگه میشه راهنماییم کنید که چطور به لینوکس وصل شم و ریستش کنم!

vahid83
یک شنبه 18 مهر 1389, 12:28 عصر
ممنون از این همه توجه................
خودم یه چیزایی یافتم!
معروف ترین دستوری که بیشتر جاها ازش اسم برده بودن همین Runtime.exec است ولی من زیاد باهاش کلنجار نرفتم.
یه جا هم در مورد RMI API خوندم که برای دسترسی Remote کلاینت و سروره! ولی بحث داشت به Socket Programing می کشید که رهاش کردم!
ولی یه jar file پیدا کردم که مخصوص ارتباط با Shell لینوکسه! خیلی با حاله! کار رو خیلی راحت کرده!
این جا 2 نمونه کد واسه علاقه مندا می ذارم . اولیش یه کلاسه که تو اون باید به جای hostnameٰ ،
IP سرور رو قرار بدین. به جای username , password هم که خودتون اوستا ترین username , password سرور لینوکس رو قرار میدین. کد sess.execCommand("reboot"); سرور لینوکس رو ریست میکنه! به جای reboot هر command دیگه لینوکس رو هم میتونید قرار بدین.
دومیش که خیلی قشنگ تره کلاسیه که shell لینوکس رو براتون شبیه سازی میکنه و میتونید همون تور که کدهاتون رو تو shell مینویسید تو این فریم جاوا هم بنویسید و feedback دستوراتتون رو ببینید. (مثل putty.exe) راستی فایل jar مورد نیاز رو هم براتون گذاشتم. استفاده کنید و لذت ببرید!

m44miri
شنبه 24 مهر 1389, 04:23 صبح
دوست عزیز خیلی وقت بود که دنبال یه همچین چیزی بودم
خیلی خوبه
ممنون:بوس: