PDA

View Full Version : سوال: VB.Net یا C#؟

Slytherin
پنج شنبه 15 مهر 1389, 16:30 عصر
دوستان من 70% با VB.Net و 15% با C#‎ آشنایی دارم.
چند روزی است که وارد بحث ASP.NET شده ام و اینطور که تا حالا مشاهده کرده ام،
نمونه کد به زبان C#‎ برای ASP.NET بیشتر از VB.Net هست.
به نظر شما کدام زبان را برای ASP.NET دنبال کنم؟
با تشکر

profnami
پنج شنبه 15 مهر 1389, 18:17 عصر
ببینید هر دوی این زبان ها بسیار خوب هستند . در واقع بنده پیشنهاد اولم اینه که هر دوشون رو با هم کار کنید . پیشنهاد دومم با توجه به این که بیشتر با VB کار کردید اون رو ادامه بدید . و اگر هم خودتون مایل به تغییر رویه هستید C# میتونه تجربه ی جذابی براتون باشه .

اما رو این تاکید میکنم که جفت این زبان ها یه کار رو انجام میده

reza6966
پنج شنبه 15 مهر 1389, 18:24 عصر
دوست عزیز ... این که شما vb کار کنید یا C#‎ , به خودتون و توانایی هاتون بر می گرده
ببین کدام زبان رو کار کردی و کدام زبان با suntax هاش راحت تری
این جوری نیس که رأی گیری کنید که کدام زبان ...
به هر حال من پیشنهاد می کنم که جواب این سوال رو از درون خودت پیداش کن
شما راحت با http://www.developerfusion.com/tools/convert/csharp-to-vb/ این سایت می توانید هر کد سی شارپ رو به وی بی تبدیل کنید
موفق باشید

Slytherin
پنج شنبه 15 مهر 1389, 18:25 عصر
ببینید هر دوی این زبان ها بسیار خوب هستند . در واقع بنده پیشنهاد اولم اینه که هر دوشون رو با هم کار کنید . پیشنهاد دومم با توجه به این که بیشتر با VB کار کردید اون رو ادامه بدید . و اگر هم خودتون مایل به تغییر رویه هستید C#‎ میتونه تجربه ی جذابی براتون باشه .

اما رو این تاکید میکنم که جفت این زبان ها یه کار رو انجام میده

می شه بگید دلیل پیشنهاد اولیتون چیه؟
از نظر من فرقی بین این دو وجود نداره،
اما فکر می کنم منابع VB کمتره... (؟)

aserfg
پنج شنبه 15 مهر 1389, 19:46 عصر
منابع فارسی Vb کمتره اما شما توی سایت asp.net اکثر آموزشها به زبان vb است . در هر صورت بستگی به توانایی شما داره .

blackcats
پنج شنبه 15 مهر 1389, 20:15 عصر
به نظر من بین این دو زبان خیلی فرقی نیست و فقط syntax های اونها فرق دارن اما توی اینترنت کد های #C خیلی بیشتر پیدا میشه که میشه از همون سایتی که دوستمون معرفی کرد Convert کرد کد هارو

profnami
جمعه 16 مهر 1389, 00:42 صبح
ببینید در دات نت VB با C# حتی از لحاظ Syntax تقاوت زیادی نداره . در کد نویسی های آینده حتما متوجه خواهید شد . فضای نام ها هم در هر دو یکی هستند . در واقع وقتی کدی رو با هر کدوم از این زبان ها نوشتید در 5 دقیقه میتونید به اون یکی زبان هم بنویسید .
فردا روز به درد میخوره
منابع هم واسه هر دو یکسانه . فقط اینجا یه خورده C# بیشتر جا افتاده همین