PDA

View Full Version : سوال: گرفتن تاریخ به صورت culture-insensitive

daneshjoo2
پنج شنبه 15 مهر 1389, 19:59 عصر
با سلام
قبل از هر چیز این سوالو تو بخش وب اول مطرح کردم ولی چون جوابی نگرفتم و موضوع عامیم بود و مختص وب نبود اینجام مطرح میکنم:
دوستان من یه سایت 2 زبانه دارم که وقتی کاربر زبان سایتو تغییر میده page.culture و uiculture تغییر پیدا می کنن. حالا مشکل اینجاس که تو بعضی از قسمت های پروژه مثل آمار گیر سایت، مبدا زمانی در هر دو زبان سایت باید یکی باشن. ولی تو این حالت تو هرکدوم از culture ها تاریخ نمایش داده شده با استفاده از متد System.DateTime.Now.ToShortDateString با هم تفاوت دارن و در نتیجه تعداد کاربر امروز در هر کدوم از زبان های سایت با هم تفاوت پیدا میکنن!!!!
اگه تابعی باشه که تاریخ رو به صورت culture-insensitive برگردونه مشکل حله!
همچین تابعی هست؟
با تشکر

FastCode
پنج شنبه 15 مهر 1389, 20:02 عصر
DateTime.UTCNow

daneshjoo2
پنج شنبه 15 مهر 1389, 21:38 عصر
DateTime.UTCNow

System.DateTime.UtcNow.ToString("dd/MM/yyyy")
قبلا تست کرده بودم، مجددا تست کردم، رو حالت فارسی باز تاریخ 15/07/1389 رو نشون میده:ناراحت:

FastCode
پنج شنبه 15 مهر 1389, 21:40 عصر
System.DateTime.UtcNow.ToString("dd/MM/yyyy")
قبلا تست کرده بودم، مجددا تست کردم، رو حالت فارسی باز تاریخ 15/07/1389 رو نشون میده:ناراحت:

با datetime هرگز هرگز نمیتونید تاریخ شمسی داشته باشید.باید اونها رو به هم تبدیل کنید.

daneshjoo2
پنج شنبه 15 مهر 1389, 22:19 عصر
خوب این چیزیه که هاست داره واسم میفرسته!
منم از همین تعجب کردم چون همیشه با کامپوننت دیگه ای این کارو می کردم... نمی دونم ربطی به دات نت 4 یا تنظیمات سرور داره یا نه ولی جدیدا تمام سایت هایی که رو این هاست میفرستم با تغییر calture به fa-IR تاریخ شمسی بهم میدن!
در هر صورت چیز خوبیه ولی وضعیت دیتابیس و بقیه قضایارو داره میریزه بهم!