PDA

View Full Version : آموزش: یک dll واسه تریال کردن برنامه

group45
پنج شنبه 15 مهر 1389, 23:16 عصر
97517با سلام
یه dll براتون میزارم که برنامتون رو باش تریال کنید.
این برنامه تعداد روزایی که برنامه داره استفاده میشه رو بهتون میگه.فقط خودتون باید تعیین کنید که اکه به فلان تعداد روز رسید کجای برنامه غیر فعال بشه
توضیحات و dll رو براتون یکجا میزارم. فقط نظر یادتون نره :چشمک: :چشمک: :چشمک:

farsoft
جمعه 16 مهر 1389, 10:25 صبح
دوست عزیز فکر نمی کنید این روش خیلی غیر قابل اطمینان است
چون با پیدا کردن کلید یا ویرایش برنامه خیلی راحت میشه برنامه را کامل کرد
با یک پچ 100 کیلویی میشه دخل برنامه را آورد

amiin1364
جمعه 16 مهر 1389, 12:35 عصر
هر روش یک ایرادی داره دیگه ممکنه اینی که میگید درست باشه اما برای یه برنامه کوچک آزمایشی که خوبه :لبخندساده:

ricky22
جمعه 16 مهر 1389, 12:41 عصر
چون با پیدا کردن کلید یا ویرایش برنامه خیلی راحت میشه برنامه را کامل کرد
با یک پچ 100 کیلویی میشه دخل برنامه را آورد
سلام
پچ یعنی چی؟
لطفا اگر میشه توضیح بدید.
ممنون.

farsoft
جمعه 16 مهر 1389, 17:20 عصر
معمولا افرادی که برنامه ها را کرک می کنند برای برنامه یک کی جن یا یک پچ طراحی می کنند
معمولا برنامه ها برای ثبت شدن از چند روش استفاده می کنند
یکی از این روشها گرفتن یک کد و مقایسه کد با کدی که برنامه ایجاد کرده است و اگر کد دریافتی با مقدار ساخته شده توسط برنامه مقدار خاصی را تولید کند برنامه ثبت می شود
این مدل برنامه ها دارای یک زمان استفاده 15 تا 30 روز می باشند مثل فایل دوستمون این قابلیت تریال سازی را به برنامه می دهد
برای تریال سازی هم چندین روش وجود دارد
مثلا دوستمون از رجیستری استفاده کرده
بعضی ها یک فایل در سیستم می سازند
بعضی ها در بانک اطلاعاتی همراه برنامه تغییرات می دهد
در همه این روش ها اگر شخص کرکر نتواند محل درج تاریخ شروع را پیدا کند مجبور می شود دل و روده برنامه شما را در یک عمل جراحی توسط برنامه های اسمبلر باز کرده و قطعه کدی که جواز عبور ثبت برنامه می باشد را دور می زنند
مثلا برنامه در در اسمبرل باز می کنند قسمتی که نوشته اگر کد درست بود برنامه ثبت شود را به اگر درست نبود برنامه ثبت شود تغییر می دهند
بعد از این کار برنامه با دریافت هر کدی به نسخه اصلی تبدیل می شود
حالا کرکر با یک برنامه کوچک فایل اصلی برنامه را با فایل دستکاری شده مقایسه می کند و برنامه یک پچ کوچک ارائه می کند که با اجرای اون روی هر سیستمی برنامه تریال به نسخه اصلی تبدیل می شود
البته روشهای دیگری هم وجود دارد که در اینجا جایی برای توضیح نیست

group45
جمعه 16 مهر 1389, 19:10 عصر

اولا بگم که بسیار تشکر میکنم از شما که به این پست اهمیت دادید.
دوما من یکی از هزار راه رو رفتم و هر راهی بالاخره یه جاش میلنگه.مثلا من میتونستم به شما نگم که آدرس رجیستری رو وارد کنید اونوقت تو یه مسیر ثابت بهتری برنامه رو تعریف میکردم.بعدشم شما مثلا یه برنامه واسه یه ویدیو کلوپ مینویسید حالا صاحب اون ویدیو کلوپ اصلا میفهمه برنامه شما چطوری نوشته شده یااصلا با چه زبونی نوشته شده؟؟؟؟؟؟ باز هم از شما متشکرم.

dark rider
پنج شنبه 02 آبان 1392, 07:06 صبح
ببخشین میشه بهترین برنامه های گذاشتن سریال نامبر روی یک برنامه رو معرفی کنین ؟ یعنی زیاد نیاز به برنامه نویسی نداشته باشه؟
و شرکتی رو میشناسین که این کار رو برای ما انجام بده ؟

mp_mp353
پنج شنبه 02 آبان 1392, 11:16 صبح
این روش زیاد قابل اطمینان نیست میشه راحت با یه برنامه مثل Run as Date به شکل کامل از برنامه استفاده کرد

hafez_ka
پنج شنبه 02 آبان 1392, 11:21 صبح
به نظر من این روش اصلا به درد نمی خوره.

بهترین روش به نظر من برای تریال کردن برنامه اینه که سریال cpu یا hdd رو بخونی کد بندی کنی (این جاش خیلی مهمه)خیلی پیچیده تر کد بندی کنی باز کردن غیر ممکنه

این رو هم بگم که بعضی از برنامه ها تریال شون اینقدر قویه که نمی تونن بازش کنن میان از روی همین برنامه یه کپی درست می کنن میگن کرک کردیم (البته اماتور بازیه)

saeidpsl
پنج شنبه 02 آبان 1392, 11:32 صبح
سریال cpu یا hdd رو بخونی
نمیشه سریال رو کرک کرد ؟

mp_mp353
پنج شنبه 02 آبان 1392, 12:24 عصر
نمیشه سریال رو کرک کرد ؟
این دیگه برمیگرده به کد نویسی شما و طریقه ی ایجاد سریال توسط شما
ولی باز هم کار نشد نداره احتمال کرک هست

aliagamon
پنج شنبه 02 آبان 1392, 17:19 عصر
نمیشه سریال رو کرک کرد ؟
چرا میشه ...
تمام سریال های سخت افزاری قابل شبیه سازی هستن....
درضمن شما اضلا بهترین الگوریتم رو طراحی کن چه فایده اخرش همش یه شرطه .... اگه سورس برنامه محافظت نشه میتونن اون یه شرطو پاک کنن ...

SilverLearn
پنج شنبه 02 آبان 1392, 18:42 عصر
منم با aliagamon (http://barnamenevis.org/member.php?214213-aliagamon) موافقم
خوب برنامه های رایگان زیادی هم وجود داره که این امکان رو به کاربر میدهد که تمام رویدادهای برنامه رو مانیتور کنه و ...

و وقتی به اون if رسید jump کنه و...

sohil_ww
پنج شنبه 02 آبان 1392, 19:05 عصر
منم با aliagamon (http://barnamenevis.org/member.php?214213-aliagamon) موافقم
خوب برنامه های رایگان زیادی هم وجود داره که این امکان رو به کاربر میدهد که تمام رویدادهای برنامه رو مانیتور کنه و ...

و وقتی به اون if رسید jump کنه و...

منظورتونو از مانیتور کردن نفهمیدم
منظور شما دیدن سورس کد هست(مثل رفلکتور) یا اینکه برنامه درحال اجرا یه برنامه دیگه برنامه رو انالیز کنه
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

SilverLearn
پنج شنبه 02 آبان 1392, 19:14 عصر
بله متوجه شدم

نگاه کنین چنین نرم افزارهایی فایل اجرایی ما رو چک می کنند و مثلا فرض کنید وقتی کاری در برنامه می کنید یک کلید در رجبستر ساخته میشه این برنامه این کلید رو شناسایی می کنه و میبینه چی نوشته شده در کلید (کاری که احتمالا همین dll انجام میده رو شناسایی می کنه ...) و بعد کراکر میاد و از مانیتور کردن برنامه استفاده می کنه و patch مورد نظر رو میسازه و....

sohil_ww
پنج شنبه 02 آبان 1392, 20:12 عصر
بله متوجه شدم

نگاه کنین چنین نرم افزارهایی فایل اجرایی ما رو چک می کنند و مثلا فرض کنید وقتی کاری در برنامه می کنید یک کلید در رجبستر ساخته میشه این برنامه این کلید رو شناسایی می کنه و میبینه چی نوشته شده در کلید (کاری که احتمالا همین dll انجام میده رو شناسایی می کنه ...) و بعد کراکر میاد و از مانیتور کردن برنامه استفاده می کنه و patch مورد نظر رو میسازه و....

میشه یک نمونه از این توع برنامه ها معرفی کنید ؟

khokhan
پنج شنبه 02 آبان 1392, 20:23 عصر
میشه یک نمونه از این توع برنامه ها معرفی کنید ؟

کوچیکترین شون W32Dasm (http://forum.codecall.net/attachments/security-tutorials/403d1194029653-cracking-application-method-one-part-1-wdasm893.zip) و HIEW و سایرHex Editors ها :لبخند: .................................. بگرد دنبال Hackers View

SilverLearn
پنج شنبه 02 آبان 1392, 22:48 عصر
olly debug هم نرم افزار خوبیه و من زیاد باهاش کار کردم ...