PDA

View Full Version : كمك در خصوص دستور IIf

behrooz-salehi
جمعه 16 مهر 1389, 20:29 عصر
سلام دوستان
يك كوئري ايجاد كردم كه در ضميمه ميتوانيد ملاحظه كنيد، لطفا توضيحات روي FORM1 را مطالعه كنيد متوجه خواهيد شد. لطفا كمك كنيد خيلي حياتيه
ممنون

smderfan
جمعه 16 مهر 1389, 21:12 عصر
سلام
دوست عزيز كد شما درسته ولي مشكل اينجاست كه با اولين شرط درست، مقدار درست رو قبول مي كنه و ادامه نمي ده يعني ساير شروايط بررسي نمي شه. شما مي تونيد تعداد فيلدهاي شرط رو بصورت مجزا بررسي كنيد و در آخر با هم مقايسه نماييد.

behrooz-salehi
جمعه 16 مهر 1389, 21:36 عصر
سلام
دوست عزيز كد شما درسته ولي مشكل اينجاست كه با اولين شرط درست، مقدار درست رو قبول مي كنه و ادامه نمي ده يعني ساير شروايط بررسي نمي شه. شما مي تونيد تعداد فيلدهاي شرط رو بصورت مجزا بررسي كنيد و در آخر با هم مقايسه نماييد.

من همين كارو با اكسل انجام دادم و جواب گرفتم و فكر نميكنم با هم تفاوتي داشته باشند. لطف ميكنيد اين كارو برام انجام بديد.

karmand
شنبه 17 مهر 1389, 08:07 صبح
zarib: IIf(([stop]<[L1]);[Z1];IIf(([stop]<[L2]);[Z2];IIf(([stop]<=[L3]);[Z3];[Z4])))

مثال كم بود كه بشود كنترل كرد
وقتي از iif اولي رد ميشود لزومي ندارد مجددا شرط را بنويسي يعني بزرگتر از l1 است كه به شرط دوم ميرود

behrooz-salehi
شنبه 17 مهر 1389, 11:12 صبح
zarib: IIf(([stop]<[L1]);[Z1];IIf(([stop]<[L2]);[Z2];IIf(([stop]<=[L3]);[Z3];[Z4])))

مثال كم بود كه بشود كنترل كرد
وقتي از iif اولي رد ميشود لزومي ندارد مجددا شرط را بنويسي يعني بزرگتر از l1 است كه به شرط دوم ميرود

سلام جناب KARMAND عزیز
این کد دقیقا همون کدی هست که من هم نوشتم که متاسفانه جواب نمیده، لطفا راهنمایی کنید یا با کار ابتکاری که بتوان این مشکل را حل کرد پیشنهاد کنید. آیا میتونیم با یک تابعی که خودمان ایجاد کنیم بشود مشکل را حل کرد؟
ممنون

karmand
شنبه 17 مهر 1389, 12:35 عصر
شما مشكلتان در ساختار فيلدهايتان است در مثال من جواب درست است ببينيد
شما تكست را بر تكست تقسيم و بعد عدد را با تكست مقايسه ميكنيد

behrooz-salehi
شنبه 17 مهر 1389, 21:40 عصر
شما مشكلتان در ساختار فيلدهايتان است در مثال من جواب درست است ببينيد
شما تكست را بر تكست تقسيم و بعد عدد را با تكست مقايسه ميكنيد

سلام
karmand عزيز
بسيار ممنون، مشكل حل شد ولي تا اونجايي كه من ميدونم اعداد فقط ميتونن بر نوع خودش ضرب و تقسيم بشن اين يك مقدار براي من جاي سوال شد. البته ميگن " گر معما حل شود آسان شود " ولي خودم به نوع داده ها شك داشتم داشتم ولي با اين تفكر كه عرض كردم خودمو قانع ميكردم كه درست است. به هر حال خيلي لطف كرديد.
ممنون