PDA

View Full Version : چگونه برنامم رو به صورت نصبي (insatll) دربيارم

zakeri
یک شنبه 02 مرداد 1384, 17:10 عصر
سلام

لطفا یک نفر درمورد ایجاد برنامه install کمک کند

خیلی فوری
با تشکر

javad_hosseiny
دوشنبه 03 مرداد 1384, 09:08 صبح
یه نمونه با سورس هست
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=21014

zakeri
دوشنبه 03 مرداد 1384, 19:06 عصر
از لطف شما خیلی ممنون هستم . مشکلم در این مورد حل شد امادومشکل دیگر دارم آن هم این که
1 - نحوه Backup گیری از Database در دلفی 7 چگونه است
2 - با چه روشی فونت های به کار رفته در برنامه را به برنامه نصب اضافه کنم که در زمان نصب بر روی کامپیوتر دیگر آنهانیز نصب شوند
در ضمن بعد از نصب برنامه برای فارسی شدن ویندوز باید فارسی ساز نصب کنم ، آیا روش راحتری وجود دارد که با نصب برنامه مشکل حل شود
شرمنده از این همه سوال و تشکر از راهنمایی شما

javad_hosseiny
دوشنبه 03 مرداد 1384, 21:37 عصر
در رابطه با مطلب دوم اینکه در همان لینک شاخه ای جهت قرار دادن فونت های بکار رفته در برنامه گذاشتم که هر فونتی که خواستید کافی است در آن کپی کنید تا برنامه نصب آن را در سیستم جدید نصب (کپی و ثبت در رجیستری (بدون نیاز به ریستارت)) کند (اگر مطالب تایپیک قبلی را بادقت بخوانید بهتر است) در رابطه با فارسی شدن ویندوز اگر منظور صفحه کلید است که با قرار دادن فایل keyb.dll در کنار برنامه , برنامه نصاب آن را نیز در ویندوز (چه 98 چه xp) نصب می کند و در رابطه خود فارسی بودن ویندوز نیز اگر xp منظور باشد برنامه نصاب تنظیمات مربوط به یونی کد را انجام می دهد(البته برنامه من تغییر به زبان عربی می دهد و شما می توانید با تغییر کد مربوط آن را به زبان فارسی تغییر دهید)) و در رابطه با ویندوز 98 نیز اگر بیس عربی باشد امکان پذیر است ولی اگر فول انگلیسی باشد پاسخ منفی است

در رابطه با مطلب اول نیز بهترین راه این است که شاخه ای جدا مخصوص اطلاعات (جداول) قرار دهید (مثلا شاخه data) و سپس بصورت کدنویسی کلیه فایل های موجود در شاخه را خوانده و به مسیر دلخواه (که اگر توسط کاربر برنامه قابل تنظیم باشد بهتر است) کپی کنید و اگر از دیتابیس اینجین خاصی (مثلا sqlserver استفاده می کنید از طریق خود آن برنامه برای پشتیبان گیری استفاده کنید بهتر است)
موفق باشید