PDA

View Full Version : سوال: میشه کاری کرد که بدون حذف کردن تک تک فعالیت های فرد بتوان اسمش رو از بین کارمندا حذف کرد

majid_mz
شنبه 17 مهر 1389, 10:25 صبح
سلام دوستان. تو برنامه من یه قسمت هست که کارمندای جدید رو وارد میکنم یا کارمندی رو حذف میکنم و لی اگه کارمندی تو صفحه اصلی برنامه روی سفارشی کار کرده باشه و اسمش تو ساب فرم باشه حذف نمیشه یعنی اول باید تمام فعالیتهایی که روی سفارشات انجام داده رو حذف کرد تا بشه از طریق صفحه ورور اطلاعات کارمندان اسمش از لیست حذف بشه.میشه کاری کرد که بدون حذف کردن تک تک فعالیت های فرد بتوان اسمش رو از بین کارمندا حذف کرد؟؟؟ ممنون میشم کمک کنید

dadsara
شنبه 17 مهر 1389, 11:01 صبح
سلام
در اين حال اكسس كار خود را درست انجام مي دهد ، باتوجه به نوع روابط در ريليشن و عدم انتخاب گزينه حذف در قسمت فوق و همچنين اين نكته كه از كد پرسنل در جدول ديگر نيز استفاده نموده ايد طبيعي است كه نبايد اجازه حذف به شما بدهد

majid_mz
شنبه 17 مهر 1389, 11:05 صبح
ممنون که توجه کردید با این تفاصیل امکان اصلاح برنامه هست؟؟؟

wolfstander
یک شنبه 16 آبان 1389, 12:29 عصر
سلام
شما یه فیلد از نوع Yes/No در قسمتی که کارمندت رو تعریف میکنی وارد کن
اون رو دیفالت برابر Yes بذار
تو همه جاهایی که میخوای اسم کارمندها بیاد، تو کوئریش این فیلد رو برابر Yes قرار بده
حالا فرمی درست کن که توش بتونی این مقدار رو تیکش رو برداری
حالا وقتی کارمندی تیک نداشته باشه، یعنی اینکه نیست و تو گزارشاتت هم نمایش داده نمیشه
راه حل دیگه ای به ذهنم نمیرسه
خودم که همیشه از این راه استفاده میکنم
چون ممکنه بعدا ً بخوام حتی کارمندهایی رو هم که رفته اند رو مورد بررسی قرار بدم
:لبخند:

انگوران
یک شنبه 16 آبان 1389, 13:51 عصر
همانطوري كه جناب dadsara ي عزيز فرمودن با تنظيمات مربوط به ارتباط اين كار رو مي تونين بكنين يعني وارد محيط relationship بشين و روي فلش ارتباط دابل كليك كنيد و در كادر باز شده تيك عبارت ... cascade delete رو بذارين .
فقط حواستون باشه در اين حالت با حذف يك كارمند تمام ركوردهاي مربوط به اون كارمند در جدول اصلي حذف ميشه .