PDA

View Full Version : درج فارسی در بانک sql

ghaum
یک شنبه 02 مرداد 1384, 18:18 عصر
سلام
من وقتی که عمل درج را در بانک انجام می دهم داده ها در بانک sql به صورت فارسی درج نمی شود برای رفع این مشکل چه باید بکنم؟

متشکرم

javad_hosseiny
دوشنبه 03 مرداد 1384, 22:06 عصر
به چه صورت است که می گوید فارسی درج نمی شود!
بستگی به نوع تعریف کدپیچ صفحه ای که در آن اطلاعات را گرفته اید (منظور همان فرم ورود اطلاعات) اطلاعات دریافت شده و در بانک ذخیره میشود نباید مشکلی باشد.

ghaum
پنج شنبه 06 مرداد 1384, 05:59 صبح
سلام
من از کدپیج یونیکد استفاده می کنم و در درج و نمایش اطلاعات به صورت فارسی مشکلی ندارم
ولی وقتی که بانک sql را باز می کنم و اطلاعات را می بینم ،داده ها به صورت فارسی درج نشده به صورت حروف غیر قابل خواندن در بانک هستند
قبلا که با asp عمل درج را انجام می دادم این مشکل را نداشتم و داده ها درست به صورت فارسی در بانک درج می شد

متشکرم

javad_hosseiny
پنج شنبه 06 مرداد 1384, 09:09 صبح
پس به هنگام ذخیره و نمایش اطلاعات مشکلی نیست شما به هنگام نمایش محتویات جدول با phpmyadmin مشکل دارید وآن هم این است که درست نمایش نمی دهد درسته؟
یه تست کوچولو بکن ببین صفحه ای از Phpmyadmin که داره محتویات جدول رو نشون می دهد کدپیچ نمایشش همان یونی کد 8 هست یا نه ( right clicki - encodeing -unicode(utf-8)-
ولی در کل نمایش phpmyadmin همچین تمیز نیست ولی نه به این صورت که کلا درست نمایش ندهد.

oxygenws
پنج شنبه 06 مرداد 1384, 12:08 عصر
ولی وقتی که بانک sql را باز می کنم
چطوری بانک رو باز می کنی؟؟
ظاهرا اشکال از این برنامه است.

ghaum
شنبه 08 مرداد 1384, 19:32 عصر
سلام
منظورتان از اینکه چطوری بانک را باز می کنم چی هستش؟
چه جوری شما داده هایتان را در جدولهای sql می توانید ببینید؟
من هم همین کار را می کنم
یک نمونه اش این هست:
ظ…طµط·ظپغŒ ع†ظ…ط±ط§ظ†
این مدلی در بانک ذخیره می شود اما من می خواهم که اطلاعاتم درست به صورت فارسی درج شود
با اینکه من در نمایش اطلاعات روی صفحه وب مشکلی ندارم

متشکرم

oxygenws
یک شنبه 09 مرداد 1384, 12:51 عصر
منظورتان از اینکه چطوری بانک را باز می کنم چی هستش؟
خوبه جمله خودت رو کوت کردم، خودت گفتی!!!!!

ظ…طµط·ظپغŒ ع†ظ…ط±ط§ظ†
به نظر می رسه مشکل شما ربطی به MySQL نداره و باید انکودینگ برنامه ای که باهاش کار می کنید رو درست کنید!

ghaum
یک شنبه 09 مرداد 1384, 17:34 عصر
باسلام
اول باید بگویم که بانک من sql است نه mysql
بعدش هم که اینکه من که گفتم که از یونیکد استفاده می کنم در صفحاتم
شما خودتان از چه انکودینگی استفاده میکنید؟
متشکرم

tabib_m
یک شنبه 09 مرداد 1384, 19:53 عصر
اگر با phpmyadmin کار میکنید مشکل از این برنامه است. یعنی نسخه جدیدش مشکل داره. اون نسخه ای که easyphp1.6 نصب میکنه درست عمل میکنه ولی این آخریه خرابه . یعنی نه فقط با یونیکد مشکل داره ، بلکه با اربیک ویندوز هم مشکل داره. صفحه خودش با فارسی و عربی درست نمایش داده میشه ولی نمیدونم مشکلش چیه که تیبل ها رو اگه فارسی یا عربی باشن خراب نشون میده.
ولی داده ها درست ذخیره میشن.

oxygenws
دوشنبه 10 مرداد 1384, 08:37 صبح
اول باید بگویم که بانک من sql است نه mysql
اول اینکه بانکی با این نام وجود ندارد.....sql زبان اکثر بانک های فعلیست.
دوم... اگر سوالتون رو در این بخش (php و mysql) مطرح کردید، پس چطوری سوالتون در مورد mysql نیست؟؟

ممنون.

ghaum
دوشنبه 10 مرداد 1384, 20:48 عصر
باسلام
من به این دلیل سوالم را در این بخش مطرح کردم که بخشی به نام phpو sqlserver در اینجا موجود نیست
دوم اینکه خواهشا لطفا اگر می تونید به من بگویید که بالای صفحه ورود اطلاعاتم از چه کدپیجی استفاده کنم تا مشکل درج فارسی در بانک حل شود
من از این کد استفاده می کنم:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

jirjirakk
سه شنبه 11 مرداد 1384, 03:02 صبح
اگر شما از کدپیج Windows-1256 استفاده کنید احتمالا می تونید اطلاعات خودتون رو توی جدول درست ببینید و البته اگر از utf-8 استفاده می کنید اطلاعات به همون شکلی که نمایش دادید توی بانک نشون داده میشه چونکه اکسپلولر برنامه ای که از اون برای مشاهده رکوردها استفاده می کنید کدپیج utf-8 رو ساپورت نمیکنه و ...

--------------------------------------------------------
اگر توی برنامه دیگه ای مثل دلفی خواستید به اطلاعات دسترسی داشته باشید باید از تابع Utf8ToAnsi برای تبدیل اطلاعات به انسی و نمایش آن ها استفاده کنید و اگز هم از دات نت استفاده می کنید که فکر نکنم با utf-8 مشکلی داشته باشه