PDA

View Full Version : گفتگو: ساخت دستگاه کالرآیدی قابل استفاده در وی بی

y.saied
شنبه 17 مهر 1389, 13:18 عصر
سلام دوستان ، میخوام دستگاه کالرآیدی درست کنم ، ایده ای که به نظرم میرسه این هستش که از دستگاههای کالرآیدی چینی که تو بازار هست و قیمت سه یا چهار هزار تومن دارند استفاده کنم ولی نمیدونم چه قسمتهایی از این دستگاه رو دستکاری کنم تا بتونم شماره تماس گیرنده با استفاده از وی بی مدیریت کنم و براش برنامه نویسی کنم.
یکی از دوستام میگفت که باید از پورت RS232 استفاده کنم که فکر میکنم منظورش این بود که خروجی کالرآیدی رو به پورت RS232 تبدیل کنم و بعد اون رو به سیستم وصل کنم.
.................
دوستان عزیز لطفاً کمک کنین ....... البته میدونم که فکرم خنده داره :خجالت:

parsiyan_mohsen
شنبه 17 مهر 1389, 18:40 عصر
دوست عزیز شاید بیش از 10000000 تا پست در این مورد بحث شده ولی هیچ فایده ای نداره. به نظر من وقت گذاشتن روی این موضوع بیهوده هست. در عین حال اگر چیزی نصیبت شد ما رو هم بی نصیب نزار.
به این پست مراجعه کن (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=106002&highlight=%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86+%DA%AF%D9%88%DB %8C%D8%A7)

y.saied
شنبه 17 مهر 1389, 20:15 عصر
دوست عزیز چرا بی فایده اس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

parsiyan_mohsen
یک شنبه 18 مهر 1389, 09:49 صبح
اگر لینکی رو که واست گذاشتم بخونی می فهمی. خودتم یه جستجو بکن.

vbhamed
یک شنبه 18 مهر 1389, 17:02 عصر
سلام

البته نگين بيهوده چون من خودم تو يه سايت خارجي ديدم با يكي از اين دستگاهها اين كار رو كرده بود
ولي خب، به اين راحتي ها هم نيست، بايد اولا دستگاه قابليت اين كار رو داشته باشه، ضمنا تخصص كامل در الكترونيك و برنامه نويسي هم لازمه

اگر بتونيد انجام بدين كه خيلي عاليه، هر چند مودم كالر آي دي دار به قيمت 5000 هزار تومان تو بازار هست البته فقط با fsk سازگاره نه Dtmf و روي تعداد بالا

y.saied
یک شنبه 18 مهر 1389, 17:14 عصر
ممنون vbhamed جان
دارم روش کار میکنم و از جنابعالی انتظار کمک دارم

kooroush
یک شنبه 18 مهر 1389, 20:17 عصر
سلام من از مشهد هستم !
یکی از دوستانم که تو کار الکترونیکه و برنامه نویسه وی بی هستش می تونه کالر آیدی درست کنه اگه خواستید خبر بدید به من کالر آیدی که شما به قیمت 100 تا 200 می خری رو با 30 تا 40 تومان ردیف می کنه واستون !
هرکی خواست پی ام بده !

vbhamed
دوشنبه 19 مهر 1389, 12:00 عصر
سلام

برخلاف تصور، مسئله فقط طراحي يك مدار نيست اين رو خيلي ها مي تونند انجام بدن و نمونه اوليه بسازن

اما اينكه سخت افزار در جاهاي مختلف و به مدت لازم تست شده باشه خيلي مهمه

ساخت يك پكيج يا جعبه مناسب و شيك هم قسمت مهمي از كار هست كه توجه نمي‌شه
جعبه هاي آماده زيادي تو بازار هست اما وقتي قرار باشه سوراخكاري بشه و جاي ترمينال ها در بياد و ... معمولا چيز جالبي از كار در نمي آد، اگر هم قالب جعبه سفارش بدين كه هزينه خيلي بالا مي ره و فقط تو تعداد بالا ارزش داره

بعد از اون مسئله گارانتي معتبر و تيم پشتيباني

به هر حال توليد صنعتي مسائل زيادي داره كه تا آدم تو كار نباشه متوجه نمي شه

y.saied
دوشنبه 15 آذر 1389, 23:11 عصر
سلام دوستان
مجبور شدم کارم رو با استفاده از میکروکنترلهای avr راش بندازم و همچنین تونستم دستگاه رو با vb ارتباط بدم.