PDA

View Full Version : نوع Memo در Access میتوانید کلید باشد یا خیر ؟

مهران رسا
شنبه 17 مهر 1389, 14:51 عصر
سلام دوستان . آیا نوع Memo در Access میتونه به عنوان کلید اصلی در نظر گرفته بشه ؟
لطفاً این تاپیک رو منتقل نکنید چون میخوام بعداً در مورد باگ موجود در Access 2007 صحبت کنم .

(خوب شد گفتم منتقل نکنید :لبخند: )

amirzazadeh
یک شنبه 18 مهر 1389, 08:08 صبح
سلام دوستان . آیا نوع Memo در Access میتونه به عنوان کلید اصلی در نظر گرفته بشه ؟
لطفاً این تاپیک رو منتقل نکنید چون میخوام بعداً در مورد باگ موجود در Access 2007 صحبت کنم .

سلام
بله فيلد memo ميتونه كليد باشه.ولي اينكار منطقي به نظر نميرسه!

هر تاپيك مختص به يك موضوع هست.
.......................
موفق باشيد

bita_ziba77
یک شنبه 18 مهر 1389, 08:10 صبح

با سلام
در اكسس فيلدها با فرمت زير نمي توانند به عنوان Primery key انتخاب گردند:
1)Ole objects
2) Memo
3) Attachment
4) Multi valued lookup field

با تشكر

مهران رسا
یک شنبه 18 مهر 1389, 11:52 صبح
بلآخره میتواند یا نمی تواند ؟ لطفاً گفته ی خود رو با لینک مرجع بیان کنید .

amirzazadeh
یک شنبه 18 مهر 1389, 12:00 عصر
بلآخره میتواند یا نمی تواند ؟ لطفاً گفته ی خود رو با لینک مرجع بیان کنید .
سلام
خوب عزيز من يه جدول كوچولو درست كن فيلد memo رو كليد قرار بده .خواهيد ديد كه داده ها بدون مشكل ذخيره ميشه و در صورت ورود داده تكراري در فيلد مزبور خطاي duplicate صادر ميشه و از ذخيره سازي ركورد جلوگيري ميكنه.
(توجه داشته باشيد كه به خاطر محددويت فيلد انديكس تا 255 كاراكتر ، قدرت تميز تا اين محددوه خواهد بود)
http://blogs.msdn.com/b/access/archive/2006/06/05/618366.aspx
...................
موفق باشيد

مهران رسا
یک شنبه 18 مهر 1389, 13:41 عصر
خوب عزيز من يه جدول كوچولو درست كن فيلد memo رو كليد قرار بدهدر Access 2007 وقتی نوع Memo رو کلید قرار بدیم با این خطا مواجه خواهیم شد و امکان تغییر به کلید اصلی وجود نداره :
http://p30up.ir/images/pyu7u3z7irojsjby592.png

حالا نوع Memo رو به Text تغییر داده و اینبار بدون مشکل فیلد تبدیل به کلید اصلی میشه . مجدداً نوع فیلد رو از Text به Memo(نوع غیر مجاز برای کلید اصلی) تبدیل میکنیم ولی اینبار خطایی از سمت Access صادر نمیشه ! میخواستم بدونم این یک باگ هست یا نه اینکه به هر حال استفاده از نوع Memo برای کلید اصلی ممکنه !

(توجه داشته باشيد كه به خاطر محددويت فيلد انديكس تا 255 كاراكتر ، قدرت تميز تا اين محددوه خواهد بود)ممنون .

amirzazadeh
یک شنبه 18 مهر 1389, 17:16 عصر
در Access 2007 وقتی نوع Memo رو کلید قرار بدیم با این خطا مواجه خواهیم شد و امکان تغییر به کلید اصلی وجود نداره :
http://p30up.ir/images/pyu7u3z7irojsjby592.png

حالا نوع Memo رو به Text تغییر داده و اینبار بدون مشکل فیلد تبدیل به کلید اصلی میشه . مجدداً نوع فیلد رو از Text به Memo(نوع غیر مجاز برای کلید اصلی) تبدیل میکنیم ولی اینبار خطایی از سمت Access صادر نمیشه ! میخواستم بدونم این یک باگ هست یا نه اینکه به هر حال استفاده از نوع Memo برای کلید اصلی ممکنه !

ممنون .
سلام
من به 2007 دسترسي ندارم ولي تو 2003 بدون هيچ خطايي فيلدmemo به كليد تبديل ميشه.