PDA

View Full Version : سوال: مشكل تغيير رنگ فرم ها در ويندوز 7 نصبت به XP

Afshin160
شنبه 17 مهر 1389, 15:37 عصر
با سلام ...

من يه پروژه با تعداد فرمهاي و كنترلهاي زياد دارم كه از نظر ظاهر در وينوز XP هپچ مشكلي ندارد ولي حالا كه دارم در ويندوز 7 اجرا ميكنم خيلي از كنترلها وفرم ها مشكي رنگ شدن به طوري كه نميشه تشخيص داد .

اين پروژه در حال كار هست و نمي شه تمام آنها را اديت كرد و تعيير رنگ دادن و دوباره پروژه را اجرا كرد . تعداد زياد فرم هاو كنترلها اين امكان را به ما نمي دهد .
آيا ميتوان در نتظيمات ويندوز 7 تغييراتي ايجاد كرد كه اين مشكل برطرف شود ؟

با تشكر .

FastCode
شنبه 17 مهر 1389, 15:51 عصر
جواب مثبته.ولی شما هنوز هیچ اطلاعات فنی ای راجع به مشکلت به ما نگفتی.

Afshin160
یک شنبه 18 مهر 1389, 08:21 صبح
متوجه منظورتون نشدم . چه اطلاعاتي مي خواهيد ؟
يكسري datagrid , textbox , پس زمينه يكي از فرمها هم كاملا" مشكي شده , picture box هم مشكي شده همين و فقط همين .
برنامه از نظر ظاهر <<رنگي>> مشكل پيدا كرده.

Afshin160
سه شنبه 20 مهر 1389, 14:02 عصر
سلام .. دوستان كسي نبود كمك كنه ... البته شايد به اين قسمت مربوط نشه ...

ERIKA
جمعه 25 شهریور 1390, 22:23 عصر
سلام من هم دقیقا چنین مشکلی را داشتم میخام ببینم چطور حلش کردید؟؟

hossein2007
جمعه 25 شهریور 1390, 22:52 عصر
من هم رنگ پس زمینه فرم هام InactiveCaptionText هست که تو ویندوز 7 مشکی شده.

nunegandom
شنبه 26 شهریور 1390, 11:50 صبح
شاید این به کارتون بیاد (http://www.codeproject.com/Answers/98883/DataGridView-Background-color-in-windows-7.aspx#answer1)

ERIKA
یک شنبه 27 شهریور 1390, 02:11 صبح
شاید این به کارتون بیاد (http://www.codeproject.com/Answers/98883/DataGridView-Background-color-in-windows-7.aspx#answer1)

سلام
طبق راه حل گفته شده (In fact you should set background color to SystemColors.Window or Color.White. No big deal.
)
من این را در دو ویندوز مقایسه کردم رنگ های زیر مجموعه color تغییر نکرده بود این در حالی هست که اون هایی که زیر مجموعه SystemColors هست تغییر کرده بود
حالا من چه جوری باید این ها را یکسان کنم در حالی که من تعداد خیلی زیادی دکمه و تکست باکس و... دارم که همه ازsystemcolor داره نشات میگیره
با این وجود خیلی از رنگ ها فاکتور گرفته میشود
اگر من این رااز قبل از طراحی ها میدونستم ،بالاخره یک جور میشد پیشگیری کرد و همان رنگ های زیر مجموعه color به کار برد ولی حالا که تمام شده چه کاری باید انجام بدم؟