PDA

View Full Version : سوال: این برنامه رو چجوری میشه ساخت؟

mostafanasiri
شنبه 17 مهر 1389, 20:41 عصر
سلام دوستان
من می خوام یه برنامه ساده بسازم با ویژوال بیسیک 6 که به یه سایت متصل بشه (یه سایت پ.ر.وکسی)
خودتون که میدونید اینجور سایت ها یه نوار کوچیک دارن که توش آدرس سایت رو می نویسی و میره تو سایت
حالا برنامه ای که من می خوام بسازم یه textbox داره که اگه آدرس سایت رو بنویسی بره توش(به کمک اتصال به همون سایت پ.ر.وکسی مورد نظر)
در ضمن می خوام چندتا گزینه بزارم که کاربر بتونه انتخاب کنه که از کدوم سایت پرو.ک.سی استفاده بشه
اصلا چنین برنامه ای رو میشه ساخت؟؟؟:خجالت::ناراحت::گیج:
اگه میشه چجوری؟:عصبانی++:
با تشکر

alirezash
سه شنبه 20 مهر 1389, 01:50 صبح
دوست عزیز بهتره که از این کارا نکنی . اما از وب بروزر استفاده کن

mmssoft
چهارشنبه 21 مهر 1389, 14:50 عصر
میتونی از کنترل Webbrowser و با استفده از دستورات Click و دستورات مربوط به تغییرات مقدار Text ها، این کار رو انجام بدی...

vahid_visualbasic
پنج شنبه 22 مهر 1389, 16:29 عصر
به راحتی توسط کنترل webbrowser این کار رو میتونید انجام بدین

کافیه دو عدد کنترل webbrowser روی فرمتون قرار بدین خاصیت navigate کنترل اول رو برابر تکست باکستون قرار بدین و یک شرط بنویسید که اگر خاصیت location کنترل اول تغیر کرد خاصیت navigate کنترل دوم برابر خاصیت location کنترل اول بشه، و دوباره خاصیت navigate کنترل اول رفرش شه تا کاربر بتونه در صورت تمایل سایت دیگه ای رو وارد کنه ، برای انتخاب سایت ها توسط کاربر هم باز هم با خاصیت navigate امکان پذیر هست،

قسمت های اضافی کنترل اول رو هم می تونید با فریم بپوشونید،
البته این کار یه سری خرده کاری ها هم داره که خودتون انجام بدین ، و می تونید از راه های دیگه هم این کار رو انجام بدین که فکر می کنم شاید کمی پیچیده تر بشه برای شما