PDA

View Full Version : مشکل در آدرس دهی

madoki
شنبه 17 مهر 1389, 20:45 عصر
سلام دوستان عزیز
من ی pictureboxدارم که میخوام در یک زمان خاصی یک عکس خاصی واسه نمایش بدم.مشکل من دقیقا تو آدرس دادن برای عکس هست.اگه آدرس کامل رو بهش بدم درست کار میکنه ولی اگه بخوام بگم آدرس رو از مسیر پروژه دریافت کنه errorمیده.
از کد زیر استفاده میکنم

picturebox.image=image.file(~\\image\\picture.jpg)
ممنون میشم راهنماییم کنید

jalalx
شنبه 17 مهر 1389, 20:57 عصر
احتمالا مسیر نسبیت اشتباهه، اگه مطمئنی درسته، فک کنم بهتره از تبدیل مسیر نسبی به مطلق باید استفاده کنی! اگه این هم خطا بده دیگه یعنی مسیر نسبی ای که دادی اشتباهه!

من حال و حوصله ی اجرای ویژوال استیدیو رو نداشتم این مثال رو از خود MSDN گرفتم، ایشالا به دردت بخوره!

string fileName = "myfile.ext";
string path1 = @"mydir";
string path2 = @"\mydir";
string fullPath;

fullPath = Path.GetFullPath(path1);
Console.WriteLine("GetFullPath('{0}') returns '{1}'",
path1, fullPath);

fullPath = Path.GetFullPath(fileName);
fileName, fullPath);

fullPath = Path.GetFullPath(path2);
path2, fullPath);

mmd2009
شنبه 17 مهر 1389, 20:59 عصر
با سلام

فرض کن من یک پوشه دارم تو Debug به اسم image و یک عکس هم دارم به نام Blue hills حالا اینطوری اونو میبرم تو یک پیکچر باکس

pictureBox1.Image = Image.FromFile(Environment.CurrentDirectory + "\\image\\Blue hills.jpg");

شاهرخ عشایری
شنبه 17 مهر 1389, 21:00 عصر
pictureBox1.Image = Image.FromFile(".\\sunset.jpg");

madoki
شنبه 17 مهر 1389, 21:56 عصر
با سلام

فرض کن من یک پوشه دارم تو Debug به اسم image و یک عکس هم دارم به نام Blue hills حالا اینطوری اونو میبرم تو یک پیکچر باکس

pictureBox1.Image = Image.FromFile(Environment.CurrentDirectory + "\\image\\Blue hills.jpg");

خب وقتی من از این روش استفاده میکنم error میده باید عکسو ببرم به آدرس زیر.وقتی میبرم درست میشه.این چه فایده داره؟

C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\My Pictures.\images\picture.jpg

mehdi.mousavi
شنبه 17 مهر 1389, 22:33 عصر
خب وقتی من از این روش استفاده میکنم error میده باید عکسو ببرم به آدرس زیر.وقتی میبرم درست میشه.این چه فایده داره؟

C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\My Pictures.\images\picture.jpg

سلام.
بدین شکل عمل کنید:

string executableDir = System.IO.Path.GetDirectoryName(Application.Execut ablePath);
string imagePath = System.IO.Path.Combine(executableDir, @"images\mypic.png");

موفق باشید.

mmd2009
شنبه 17 مهر 1389, 23:50 عصر
اونطور که سوال پرسیدید خیال کردم عکس ها درون مسیر خود برنامتون هستند ولی گویا منظور چیز دیگه ای بوده.

ولی استاد موسوی جوابتون رو دادن پس دیگه مشکلی نیست.

موفق باشید