PDA

View Full Version : چگونگي ارتباط دو كامپيوتر از طريق اينترنت

ali_shmki
یک شنبه 18 مهر 1389, 00:27 صبح
سلام.
من قصد دارم برنامه اي بنويسم كه دو يا چند كامپيوتر بتونن از طريق اينترنت، به طور مستقيم با هم ارتباط برقرار كنن. مثلا پيام يا فايل منتقل كنند.

اگه ممكنه هر كس هر اطلاعاتي تو اين زمينه داره اعلام كنه. اول اينكه ميخوام ببينم ميشه همچين كاري كرد يانه. در صورتي كه پاسخ مثبته، يه راهنمايي مختصر و تا حد امكان كامل بكنيد تا بريم دنبالش واسه تحقيق.
- با تشكر

taghvajou
یک شنبه 18 مهر 1389, 00:50 صبح
سلام به همه
پاسخ که قطعا مثبته! مثلا یه همین حالا بنده و شما بهم متصلیم از طریق اینترنت:لبخند: یعنی آفلاین
یه مثال دیگه برنامه های چت (متن، تصویر، صدا) که دو تا کامپیوتر بهم متصلند
یه مثال دیگه برنامه های ریموت دسکتاپ که عملا به سیستم عامل هام دسترسی دارند
یا مثال دیگه مثل اتصال به پایگاه داده های همدیگه، اتصال به وب سرویس های همدیگه، اتصال به پورت های همدیگه با داشتن آی پی های ولید و استاتیک و ...
بگو چی میخواین؟:متفکر:

ali_shmki
یک شنبه 18 مهر 1389, 19:29 عصر
منظور من همون اتصال از طریق پورت و ip هست. یه چیزی مثل hyper terminal. اما میخوام امکاناتش رو بیشتر کنم.

البته برنامه های چت نظیر yahoo messenger رو نمیدونم که دو کلاینت به هم وصل میشن یا دو کلاینت به یک سرور وصل میشن و از طریق اون ارتباط دارن.

شما فکر کنید یه چیزی مثل همون yahoo messengeer میخوام طوریکه دو نسخه از اون روی دو کامپیوتر نصب بشه و بشه متن، و کلا فایل رو با اون برنامه منتقل کرد.

taghvajou
یک شنبه 18 مهر 1389, 20:00 عصر
سلام به همه
برنامه تیم ویور (http://www.teamviewer.com/index.aspx) مثال بهتریه یه نگاهی بش بنداز!
اول خوب بررسی کن که چی میخوای و لیست امکاناتش رو واسه خودت لیست کن

debugger
یک شنبه 18 مهر 1389, 20:52 عصر
سلام به همه
برنامه تیم ویور (http://www.teamviewer.com/index.aspx) مثال بهتریه یه نگاهی بش بنداز!
اول خوب بررسی کن که چی میخوای و لیست امکاناتش رو واسه خودت لیست کن

دوست عزیز ایشون میخوان برنامه بنویسن نه برنامه دانلود کنند

taghvajou
یک شنبه 18 مهر 1389, 21:14 عصر
دیباگر عزیز! لطفا جمله آخرم رو بخون! گفتم ایشون رو بنده راهنمایی کردم به شناسایی دقیق خواسته هاشو تا بعد برن سراغ کدنویسی! شما به سوال اول تاپیک دقت کن میفهمی که دقیقا ایشون هنوز به اون چیزی که قراره پیاده سازی کنه مشرف نیست

debugger
یک شنبه 18 مهر 1389, 23:28 عصر
ایشون میدونن ارتباط بین دو کامپیوتر چطوریه و این موضوع را کاملا درک کردند و حتی راه های مختلف را هم بلدن

مشکل ایشون پیاده سازی نرم افزار هست یعنی به دنبال تکنیک هستند به دنبال کد هستند . به دنبال نحوه پیاده سازی هستند

از جمله های زیر (جمله ها ی فرد باز کننده تاپیک) میشه فهمید که ایشون با راههای ارتباط اشنا هستند

من قصد دارم برنامه اي بنويسم كه دو يا چند كامپيوتر بتونن از طريق اينترنت، به طور مستقيم با هم ارتباط برقرار كنن. مثلا پيام يا فايل منتقل كنند

منظور من همون اتصال از طریق پورت و ip هست. یه چیزی مثل hyper terminal. اما میخوام امکاناتش رو بیشتر کنم.

البته برنامه های چت نظیر yahoo messenger رو نمیدونم که دو کلاینت به هم وصل میشن یا دو کلاینت به یک سرور وصل میشن و از طریق اون ارتباط دارن.

شما فکر کنید یه چیزی مثل همون yahoo messengeer میخوام طوریکه دو نسخه از اون روی دو کامپیوتر نصب بشه و بشه متن، و کلا فایل رو با اون برنامه منتقل کرد.

=================
فکر کنم دیگه خیلی از چیزها روشن شد

به زبان ساده تر ایشون میخوان اینو بگن . چگونه میتوان ارتباط بین دو یا چند کامپیوتر که امکان ارسال متن و فایل به صورت انلاین (مثل یاهو مسنجر) داشته باشد را با سی شارپ پیاده سازی کرد ؟؟؟

سوال ایشون اینه این نیست که چگونه دو کامپیوتر با هم ارتباط بر قرار می کنند ؟؟

و شما اومدین به این سوال ( چگونه دو کامپیوتر با هم ارتباط بر قرار می کنند ؟؟ ) جواب دادین و برای مثال هم برنامه team viwer را معرفی کردین

حالا خدا وکیلی حق با کی هست ؟؟؟؟ خود ایجاد کننده تاپیک هم لطفا بیاد و نظرشو بگه

ali_shmki
دوشنبه 19 مهر 1389, 18:33 عصر
دوست عزیز Debugger از دلسوزیتون نسبت به بنده تشکر میکنم.
من فکر میکنم دیگه همه گفتنی ها رو شما گفتید. قصد ندارم پر حرفی کنم و بیخودی تاپیک رو شلوغ کنم. از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند دعوت میکنم این تاپیک رو به نتیجه برسونند. سوال من هم مشخصه توی پست های #1 و #3 گفتم.

OMID_BNT
جمعه 17 خرداد 1392, 05:26 صبح
سلام
ببخشید تاپیک سه سال پیش رو اوردم بالا اما بهتر دیدم بجای زدن تاپیک جدید همین تاپیک رو بیارم بالا
دقیقا بنده هم یه نرم افزار میخوام بنویسم شبیه یاهو مسنجر (((بشه توش تکس و فایل بین دو تا سیستم جا بجا کرد از طریق اینتر نت <<< مد نظر من بیشتر تکست هست و بین دو کامپیوتر {{{اگر ارتباط مستقیم بشه بین شون برقرار کرد از طریق مثلا ای پی فکر میکنم امکان پذیره اما راهش رو نمیدونم }}}>>>)))
پست های 1 و 3 و 7 توضیحات لازم رو دادن ممنون میشم اگر کسی اطلاعای داره در اختیارم بزاره
با تشکر

saeed-esfandi
جمعه 17 خرداد 1392, 08:43 صبح
ارتباط مستقیم در صورتی ممکنه که دو طرف خودشون آیپیه ولید داشته باشن
در صورتی که الان بیشتر ماهایی که به اینترنت متصل میشیم آیپی نداریم. آی اس پی آیپی داره و ما تو شبکه NAT هستیم

تمام برنامه هایی مثل یاهو که تو اینترنت ارتباط برقرار میکنن از طریق یه سرور هست که آیپی داره. حتی برنامه های پیرتوپیری مثل تورنت یا اسکایپ هم دارن از سرور هایی برای شروع ارتباط استفاده میکنن.
پس تا یک طرف از کسانی که میخوان با هم از طریق برنامه ارتباط برقرار کنن آیپی نداشته باشن، این ارتباط مقدور نیست.
برای اطلاعات بیشتر میتونید روی اسکایپ یا تورنت و روش هایی که دارن تحقیق کنید ...