PDA

View Full Version : Data WareHousing&Cube

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 02 مرداد 1384, 23:03 عصر
سلام خدمت اساتید محترم
اگر میشه درمورد این دو مقوله یک توضیح بفرمایید که اصلا کارشون چی هست.
و آیا در سرعت نرم افزارهای نوشته شده تاثیر چشم گیری دارد؟
ممنون

AminSobati
دوشنبه 03 مرداد 1384, 20:49 عصر
دوست عزیزم،
Data WareHousing در مورد آرشیو کردن حجم زیادی از اطلاعات و استفاده از اون صرفا برای دریافت گزارشهای پیچیده و مدیریتی هستش. در چنین سیستمی اطلاعات، کمتر مورد ویرایش قرار میگیرند و نکات خاصی در طراحی اون وجود داره. در مورد OLAP اگر مطلبی بدست آوردین، به Data WareHousing هم مربوط میشه.

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 04 مرداد 1384, 12:33 عصر
خوب استاد ثباتی حالا در سرعت چه تاثیری داره؟ سرعتش نسبت به خود دستورات T-sql سریعتر است؟

AminSobati
سه شنبه 04 مرداد 1384, 13:10 عصر
حمید رضا جان،
این نوع مقایسه چندان جالب نیست. ولی به عنوان یک چیز کلی، گزارشهایی که در سیستم Olap میتونین تهیه کنین، اگر در Oltp بخواد تهیه بشه، کندتر خواهد بود(صرف نظر از کارهایی که در Olap امکان داره و در Oltp میسر نیست).

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 11 مرداد 1384, 08:20 صبح
آقای ثباتی عزیز من چه جوری میتونم اطلاعات بیشتری راجب به Data WareHousing بدست بیارم در اصل می خوام راه اندازیش کنم آیا شما مرجعی (ترجیحا فارسی) برای راه اندازیش سراغ دارین ؟
ممنون

AminSobati
سه شنبه 11 مرداد 1384, 10:11 صبح
کامیار جان من منبع فارسی سراغ ندارم ولی یک کتاب عالی(ebook) دارم که حجمش 17 مگابایته:
Professional SQL Server 2000 Data Warehousing with Analysis Services
اگر مایل بودین تشریف بیارین شرکت براتون کپی کنم.
موفق باشید

karimh
شنبه 15 مرداد 1384, 16:48 عصر
امین خان سلام
اقا اگه من هم این ebook رو بخوام باید چه کار کنم ....
این موضوع پایان نامه من هستش .....
البته موضوع اصلی Data mining هست ...
اما یه فصل هم راجع به Data warehousing باید مطلب پیدا کنم ...
اگه یه جوری بتونین به من هم برسونین کلی ممنون میشم..............

majid_afra222
شنبه 15 مرداد 1384, 17:19 عصر
سلام
منبعت رو در مورد Data Mining معرفی کن، چون من چند تا از کتابهای منتشر شده برای سال 2003 و 2004 رو دارم.
اگه منابعت رو معرفی کنی ممنون می شم.

AminSobati
شنبه 15 مرداد 1384, 19:57 عصر
من فکر میکردم فقط کامیار میخواد به همین دلیل براش Write کردم ولی هنوز نیومده بگیره(علیرغم PM)! اگر بقیه دوستان هم نیاز دارند، با من در تماس بشن تا هماهنگ کنیم و روزهایی که سایبرتک هستم تشریف بیارن. Cool Disk هم داشته باشید مشکلی نیست. ضمنا هر کس زودتر بیاد CD کامیار رو میدم بهش (;
(کامیار جان عجله کن!)
این کتاب از Wrox Press سال 2001 هستش. بعید میدونم کتابهای جدیدتر فرق خاصی داشته باشند چون به هر حال تکنولوژی مربوط به Analysis Services سال 2000 (SQL Server 8.0) هست. در مورد 2005 من هنوز کتابی ندارم.