PDA

View Full Version : گفتگو: برنامه نویس حرفه ای

billgivz
یک شنبه 18 مهر 1389, 19:54 عصر
سلام یک سوال فنی داشتم !

به نظر شما برنامه نویس حرفه ای وب باید چه مواردی بلد باشه تا بهش بگن حرفه ای ؟

کلا به چه کسی میگن حرفه ای ؟

دوستان لطف کنید به صورت کلی و جزئی آیتمهای مد نظر خودتان رو در زمینه وب اعم از طراحی و کد نویسی بیان کنید تا ما هم بتونیم موارد ذکر شده توسط شما دوستان عزیز رو بیاموزیم و حرفه ای بشیم .

yasgig
یک شنبه 18 مهر 1389, 20:16 عصر
بستگی به برنامه نویس داره.بعضی ها مثلا با برخی نرم افزارها سایتهای بسیار زیبایی میسازند و نام سایت خود را حرفه ای میزارن و از تکنولوژی های روز استفاده میکنند.ولی به نظر من برنامه نویسی وب باید با امنیت بالا نوشته بشه.یعنی برنامه نویس همه جنبه ها رو باید در نظر بگیره اعم از امنیتی،بدون هیچ گونه باگ و... و در نهایت باید به ظاهر سایت اندیشید.
متاسفانه کلیه برنامه نویس های ایرانی ظاهر سایت رو در اولویت قرار میدن.

funpatogh
یک شنبه 18 مهر 1389, 20:55 عصر
پروژه هاش مطابق تکنولوژی روز باشه یعنی توش از class ajax mvc و ... استفاده شده باشه
امنیت خیلی بالایی داشته باشه
سئو بالایی داشته باشه
ظاهر شکیلی داشته باشه

Arman_gh
یک شنبه 18 مهر 1389, 20:59 عصر
این واژه‌ی «حرفه‌ای» بد فهمیده شده تو جامعه‌ای ایران. برنامه‌نویس حرفه‌ای یعنی کسی که کارش یا حرفه‌اش برنامه‌نویسیه. پس پاسخ شما میشه اگر می‌خواهید برنامه‌نویس حرفه‌ای بشید برید شرکتی تاسیس کنید یا استخدام بشید و برنامه‌نویسی کنید. اما آنچه که مدنظر شماست برنامه‌نویس حرفه‌ای نیست بلکه برنامه‌نویس «ماهر» یا کارکشته است. به نظر من، برنامه‌نویس تحت‌وب ماهر هم کسی‌ست که کارش را با کمترین کاستی ارایه بده. ربطی به این هم نداره که حتما باید در جی‌کوئری و سی‌اس‌اس یا کلا سمت کارخواه یا client ماهر باشه بلکه باید زمینه‌ای را که می‌خواهد در آن مهارت داشته باشه انتخاب کنه و در همان زمینه ماهر بشه ولی برای نمونه آشنایی با موارد ذکر شده را داشته باشه. البته اینها برای برنامه‌نویس تحت‌وب و آن هم سمت سرور مصداق داره و برای یک برنامه‌نویس ویندوز یا یک طراح‌وب (طراح‌وبی که این روزها باید اندکی دانش سمت سرور داشته باشد) قضیه متفاوت است.

billgivz
یک شنبه 18 مهر 1389, 22:29 عصر
با تشکر از شرکت شما در این گفتگو

میشه خواهش کنم دوستان روی مسائل جزئی بیشتر تاکیید کنند .