PDA

View Full Version : دادن پیغام در صورتی که از یک گزارش قبلا پرینت گرفته شده

saras
دوشنبه 03 مرداد 1384, 09:38 صبح
دیتا بیسی ایجاد کرده ام و می خواهم اگر کاربری قبلا از گزارشی پرینت تهیه کرده است به کاربری بعدی پیغام دهد که این گزارش قبلا چاپ شده است .

maleki
دوشنبه 03 مرداد 1384, 10:06 صبح
باید یه جدول داشته که مثلا دوتا ستون داشته باشه یه ستون نام گزارش یه ستون مثلا تعداد بار چاپ گزارش
حالا باید واسه رویداد OnOpen گزارشت بگی که مثلا ستون تعداد بار چاپ مربوط به این گزارش یه واحد افزایش پیدا کنه بعدش هم باز توی همین رویداد چک کنی اگه ستون تعداد بار چاپ این گزارش مثلا از یک بیشتر باشه یه پیام اطلاعاتی پدیدار بشه.اگه توضیح بیشتری خواستی بگو

saras
سه شنبه 04 مرداد 1384, 13:04 عصر
متوجه نشدم بیشتر توضیح بدهید

sarami
شنبه 08 مرداد 1384, 00:42 صبح
عزیز منظور دوستمون اینه که برا اینکه بدونی از گزارشت پرینت گرفته شده باید تو event ..onopen
گزارشت یه counter بذاری بدین صورت که موقع باز شدن گزارشت اگه اولین بار باشه که باز میشه بره ثبت کنه 1 ودر غیر این صورت به کاربر اطلاعا بده که قبلا پرینت شده

saras
شنبه 08 مرداد 1384, 13:31 عصر
به چه صورت لطفا بیشتر راهنمایی کنید

sarami
چهارشنبه 12 مرداد 1384, 21:12 عصر
عزیز برا این کار ابتدا شما باید یک table شامل نام گزارش داشته باشید مثلا reportid نام فیلد شما و table1 نام تیبل شما حال باید در event مربوطه به onloud گزارشتان یک recordset داشته باشید که به table یک اتصال یافته و نام گزارش را در آن add نماید حال در همان event قبل از ورود رکورد شما باید record count آن recordset رو چک کنید اگر recordcount بیشتر از صفر باشد بدین معنی می باشد که گزارش قبلا پرینت گرفته شده مقدار record count نشان دهنده تعداد پرینت گرفته شده می باشد با ترفندهای دیگری میتوان مشخص نمود که گزارش قبلا توسط کدام کاربر و با افزودن field های تاریخ و زمان گزارش را نیز نگهداری نمود

saras
پنج شنبه 13 مرداد 1384, 07:44 صبح
با تشکر از سارامی عزیز می دونی مشکل من اینه که کار با کدهای وی بیرا بلد نیستم اگر برای شما مقدوره یک فایل نمونه برای من ارسال نمایید و بیشتر توضیح دهید .ممنون می شم از لطفتون

sarami
دوشنبه 17 مرداد 1384, 02:37 صبح
برا نمونه من یک فایل براتون درست کردم ولی خیلی کلیه شما باید اونه شخصی کنید

sarami
دوشنبه 17 مرداد 1384, 02:40 صبح
با باز کردن گزارش نرم افزار متوجه می شود که قبلا پرینت گرفته شده برا تست میتونین محتویات table رو پاک کنید و چکش کنین بعد از پاک کردن روی فرم کلیک کنین و command butoon رو بزنین دراین صورت پیغامی دریافت نمکنین و لی حال report 1 را باز کنین و دوباره فرم را امتحان کنین پیغامی مبنی بر پرینت گرفته شده در یافت خواهید کرد

saras
دوشنبه 17 مرداد 1384, 07:53 صبح
سلام سارامی عزیز ولی نوع گزارش من فرق دارد به این صورت است که گزارش من بر اساس یک پارامتر جستجو ساخته شده و برای چاپ گواهینامه بر اساس کد دوره است و وقتی گزارش را باز می کنم از من کد دوره را می خواهد .می خواهم وقتی که کاربری از دوره ای گواهینامه صادر کرده نفر بعدی که می خواهد از همان دوره گواهینماه مجدد صادر نماید سیستم اعلام کند که از این کد یا گزارش قبلا پرینت گرفته شده . ممنون می شم راهنمایی کنید .

sarami
دوشنبه 17 مرداد 1384, 16:37 عصر
عزیزم به نوع گزارش شما وابسته نیست فقط تو event مربوط به onopen یا on active گزارشت باید همون مراحلی رو که من نوشتم شما هم بنویسید تا معلوم کنه که قبلا گزارش گرفته شده یه کم تست کنید حتما جواب میگیرید در ضمن سارامی هم نیستم صارمی هستم lool

محسن تکنسین
دوشنبه 17 مرداد 1384, 18:09 عصر
saras عزیز سلام : من دقیقاً همین چیزی که شما مد نظرتونه برای یک شرکت طراحی کردم شما باید یک فیلد از نوع Boolean در Table خود معرفی کنید سپس در فرم چاپ گوهینامه در رویداد On click کامندباتون تعریف می کنید که اگر True=[نام فیلد] پیغامی مبنی براینکه "این گواهینامه قبلاً پرینت شده جهت پرینت مجدد رمز مدیر را وارد کنید" صادر شود و اگر False=[نام فیلد] بود مقدار فیلد به True تغییر کرده (که بعداً مشخص شود که این رکورد چاپ شده) و سپس Report چاپ شود .

محسن تکنسین
سه شنبه 18 مرداد 1384, 12:12 عصر
دقیقاً اون چیزی که مد نظرت بود طراحی کردم و گذاشتم اینجا دانلودش کن حالش و ببر . البته نتیجش رو حتماً توی همین تاپیک بذار تا بحث این تاپیک بدون نتیجه نمونه. Bye

roya2002_80
شنبه 19 شهریور 1384, 09:38 صبح
با سلام من می خواهم گزارشاتم را در کریستال پرینت بگیرم (از طریق asp.net) اما نمی دانم چه گونه این کار را بکنم
لطفا یک کد نمونه برای من بگذارید.
آیا می شود از دیالوگ پرینت مثل ورد استفاده کرد یا باید خودمان پرینتر تعریف کنیم.
؟؟؟؟

saras
شنبه 26 شهریور 1384, 08:11 صبح
سلام محسن جان
پس فایل نمونه شما کو که دانلودش کنم من که چیزی ندیدم حتما حذفش کردی . اگر ممکنه دوباره بزارید . با تشکر

saras
یک شنبه 25 دی 1384, 12:41 عصر
سلام. اگر ممکنه دوباره اون فایلتون را اینجا بزارید . با تشکر از شما