PDA

View Full Version : کمک برای چاپ اطلاعات

na3er-faraji
دوشنبه 19 مهر 1389, 12:02 عصر
در حال نوشتن نرم افزاری برای بانک مشاغل شهرمون هستم. بانکم اکسسه و قراره اطلاعات هم رو یک کتاب چاپ بشه هم سیدی نرم افزار داشته باشه واسه سی دی مشکل ندارم . اما اطلاعات باید به صورت زیر از بانک اکسس خونده بشه و چاپ بشه ؟ میخاستم ببینم آیا میشه همچین چاپ2 ستونه ای ساخت و اینکه بعد چه جوری اطلاعات رو واسه چاپ بفزستیم. آیا میتونم خروجی گزارش رو به صورت با کیفیت ذخیره کنم تا اون ور واسه چاپ بتونن بازش کنن و راحت چاپ بشه. حالتی که من برای چاپ میخام رو ضمیمه کردم.

bade saba
دوشنبه 19 مهر 1389, 12:47 عصر
دوست عزیز درست کردن همچین چیزی که شما عکس رو گذاشتید در کریستال ریپرت کار سختی نیست میتونید از اون استفاده کنید
این موضوع شاید اینجا نباد بیان بشه اما با توجه به تجربه ای که در کار چاپ دارم خدمتتون میگم که اگه خروجیتون قرار فقط برای چاپ استفاده بشه و اطلاعاتتون در بانک اطلاعاتی اکسس موجود هست اگه از ریپرت اکسل برای درست کردن همچین فرمی استفاده کنید و از اون خروجی pdf بگیرید کاری با دردسر کمتر پیش رو خواهید داشت گرچه تا اونجا که یادمه کریستال ریپرت هم قابلیت خروجی pdf رو داره

موفق باشید

na3er-faraji
دوشنبه 19 مهر 1389, 13:14 عصر
متاسفانه تالار کریستال خیلی خلوته . من مشکلم تو چاپ دو ستونس والا میدونم میشه همچین کاری رو انجام داد اما نمیدونم چجوری؟؟؟ لطف میکنید راهنمایی کنید؟؟؟

na3er-faraji
شنبه 24 مهر 1389, 15:05 عصر
دوستان لطفا یه نفر راهنمایی کنه؟؟؟

na3er-faraji
یک شنبه 25 مهر 1389, 12:22 عصر
کسی نیست اینجا؟؟ یعنی کسی واقعا تا الان این کارو نکرده؟؟؟

na3er-faraji
یک شنبه 25 مهر 1389, 15:47 عصر
بلاخره پیداش کردم. میزارم واسه نفر بعدی که به همچین مشکلی میخوره

1- کليک راست بر روي صفحه و انتخاب Section Expert

2- از عنوان هاي سمت چپ Details را به عنوان قسمتي از گزارش که مي خواهيم چند ستوني بودن را روي آن اعمال کنيم ، انتخاب مي کنيم.

3- پس از انتخاب Details در قسمت سمت چپ ، چک باکس مربوط به Format with Multiple Columns را انتخاب نماييد (تيک بزنيد)

4- با اجراي بند 3 ، يک سربرگ جديد با عنوان Layout ايجاد مي شود.

5- بر روي سربرگ جديد مي رويم و از قسمت Detail Size در قسمت Width عرض هر ستون را تنظيم مي کنيم.

6- در قسمت Gap Between Details در قمست Horizontal اندازه فاصله بين ستون ها را تنظيم مي کنيم.

7- سپس بر روي OK کليک مي کنيم.

اما یک مشکل اساسی داره که راست به چپ نمیشه یعنی ستون ها از چپ شروع میشه؟؟؟ اگه دوستان کسی بلده لطفا راهنمایی کنه.

na3er-faraji
سه شنبه 27 مهر 1389, 10:56 صبح
ای بابا. عجب گیری افتادیم:ناراحت: یعنی تو این سایت یک نفر نتونسته دو ستونی رو راست به چپ کنه؟؟؟