PDA

View Full Version : ارث بری از یک dll در user control

na3er-faraji
دوشنبه 19 مهر 1389, 14:02 عصر
سلام. یک dll دارم که وقتی به فخخمذخط اضاف میکنم دو تا کامپوننت اضاف میشه به تول باکسم . حالا میخام از یکی از اینها در یوزر کنترل که میخام خودم بسازم استفاده کنم. چجوری باید اینکارو بکنم ؟؟؟ بعدا باید اون dll هم باشه که یوزر کنترل من کار کنه . عکس ها رو ببینید

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 19 مهر 1389, 16:29 عصر
سلام. یک dll دارم که وقتی به فخخمذخط اضاف میکنم دو تا کامپوننت اضاف میشه به تول باکسم . حالا میخام از یکی از اینها در یوزر کنترل که میخام خودم بسازم استفاده کنم. چجوری باید اینکارو بکنم ؟؟؟
dll رو به Referenceهاتون اضافه كنيد و ازش ارث ببريد كار خاصي نميخواد انجام بديد.

public class UC : RA.UI.Controls.BaseControl

بعدا باید اون dll هم باشه که یوزر کنترل من کار کنه
تا جايي كه ميدونم بله!!

na3er-faraji
دوشنبه 19 مهر 1389, 16:41 عصر
تو ریفرنس اضافش میکنم اما بش دسترسی ندارم. اسمشو توی ریفرنس میزنه ShamsiCalendar اما نمیتونم ارث بری کنم. قضیه چیه؟؟؟؟

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 19 مهر 1389, 16:55 عصر
تو ریفرنس اضافش میکنم اما بش دسترسی ندارم. اسمشو توی ریفرنس میزنه ShamsiCalendar اما نمیتونم ارث بری کنم. قضیه چیه؟؟؟؟ توي ريفرنس اسم فايل رو ميزنه در حالي كه شما بايد فضاي نام و اسم كلاس رو داشته باشيد.راحتترين كار اينه كه از كنترل مورد نظر يك نمونه روي فرم بذاريد بعد از طريق پنجره Propeties و كمبو بالاي اون ميتونيد فضاي نام رو پيداكنيد.(توي كمبو بالاي پنجره Properties كنار اسم كنترل اسم كامل كلاس نوشته شده)