PDA

View Full Version : سوال: این سایت چگونه طراحی شده است؟

peymanjon
دوشنبه 19 مهر 1389, 15:05 عصر
سلام من در web تازه کار هستم ، می خواهم بدونم این سایت http://www.bezhco.com/ از چه تکنولوژی استفاده کرده است که با کلیک بروی هر فیلم بدون آنکه URL عوض بشه توضیحاتی در مورد آن فیلم نشان داده می شود.
از طرفی سرعت لود و نشان دادن توضیحات فیلم هم بسیار سریع می باشد.
من میخواهم چنین چیزی را در سایت خودم استفاده کنم بجای آنکه با کلیک بر روی یک عکس به یک صفحه دیگه لینک بدم از این تکنولوژی استفاده کنم.
ممنون میشم با جزویات توضیح بدهید و اگر مثالی هم دارید برای کمک بیشتر اینجا قرار دهید.
با تشکر

viper2009
دوشنبه 19 مهر 1389, 17:35 عصر
سلام من در web تازه کار هستم ، می خواهم بدونم این سایت http://www.bezhco.com/ از چه تکنولوژی استفاده کرده است که با کلیک بروی هر فیلم بدون آنکه URL عوض بشه توضیحاتی در مورد آن فیلم نشان داده می شود.
از طرفی سرعت لود و نشان دادن توضیحات فیلم هم بسیار سریع می باشد.
من میخواهم چنین چیزی را در سایت خودم استفاده کنم بجای آنکه با کلیک بر روی یک عکس به یک صفحه دیگه لینک بدم از این تکنولوژی استفاده کنم.
ممنون میشم با جزویات توضیح بدهید و اگر مثالی هم دارید برای کمک بیشتر اینجا قرار دهید.
با تشکر

فکر کنم قالبش جوملا باشه
و شما نیز می بایستی برای این ویژگی از تکنولوژیی اژاکس استفاده نمائید

peymanjon
دوشنبه 19 مهر 1389, 20:03 عصر
با ASP میشه با این شکل کاری طراحی کرد؟

profnami
دوشنبه 19 مهر 1389, 20:48 عصر
بله . میشه بهتر از این هم طراحی کرد

peymanjon
دوشنبه 19 مهر 1389, 21:50 عصر
بله . میشه بهتر از این هم طراحی کرد
قصد توهین ندارم ولی این چه جوابیه؟خوب اگه راهی هست و شما بلدید لطفا بگید ، قراره جواب سوال بدیم نه اینکه یک چیزی بنویسیم و بریم.

si6arp
دوشنبه 19 مهر 1389, 22:50 عصر
قصد توهین ندارم ولی این چه جوابیه؟خوب اگه راهی هست و شما بلدید لطفا بگید ، قراره جواب سوال بدیم نه اینکه یک چیزی بنویسیم و بریم.

شما یه سوال کردین و یه جواب گرفتید.
شما پرسیدید میشه یا نه ؟ نپرسیدید چگونه !
برای دریافت جواب مناسب باید سوال مناسب و واضح پرسیده بشه
با تشکر

profnami
دوشنبه 19 مهر 1389, 22:55 عصر
برادر شما سوالتون رو بخونید . بعد جواب من رو بخونید . شما فقط پرسیدید میشه همچین کاری کرد یا نه ؟
منم گفتم میشه !

راهش که یک کلمه نیست من بگم و شما از اون راه برید!
راهش اینه که کار با DataBase رو بلد باشید . با تکنولوژی های روز آشنا باشید . بر ASP.NET به اندازه ی کافی مسلط باشید . کار کرده باشید . بر یک زبان ServerSide مسلط و یا آشنا باشید و ....
ریاضی نیست که فرمول داشته باشه ! بگم 2*5/8+11 = ؟
باید کار و مطالعه داشته باشید !

peymanjon
دوشنبه 19 مهر 1389, 23:56 عصر
برادر شما سوالتون رو بخونید . بعد جواب من رو بخونید . شما فقط پرسیدید میشه همچین کاری کرد یا نه ؟
منم گفتم میشه !
من توی پست اولم این موضوع رو مطرح کردم که با جزئیات می خوام

با تشکر

کار با DataBase رو بلد باشید
SQL server تقریبا مسلط هستم

ASP.NET به اندازه ی کافی مسلط باشید . کار کرده باشید
ASP کار کردم ولی نه حرفه ای ، من کار اصلیم desktop APP هست .

بر یک زبان ServerSide مسلط و یا آشنا باشید
C# مسلط هستم.
به زبونهای client side هم تقریبا آشنا هستم یعنی CSS بلدم تحلیل کنم و بنویسم با java و HTML هم آشنام.
حالا می تونید نظر تونو بگید .

profnami
سه شنبه 20 مهر 1389, 00:22 صبح
ببینید با کلیک بر روی هر فیلم رکورد مربوطه به صورت آژاکسی خونده میشه . همین ! . Url معلومه که عوض نمیشه

aminghaderi
سه شنبه 20 مهر 1389, 00:32 صبح
بله من این کار رو کردم (یکم پیچیده ترش رو) منتها در پنل مدیریت سایت.
این سایت هم به نظر من یه اشتباه محض کرده؟! چون اجکس با موتور های جستجو خصوصا Google مشکل داره؟! یعنی موتور ها با اون مشکل دارند!
شما عبارت : bezhco.com یا bezhco رو در گوگل سرچ بفرمایید!!
بنابراین این سایت یه ضعف اساسی داره که تمام امکانات و ضحمات توسعه دهندگانش رو زیر سوال می بره؟!
site:bezhco.com سرچ بفرمایید.

موفق باشی.

matrix_h85
سه شنبه 20 مهر 1389, 10:36 صبح
سلام
توی یه یا چند کامنت نمیشه به جزئیات کد نویسی و طراحی این کار رسید.
اگه پروژه ای شبیه به این داری طرحش و بده با کمک هم پیاده سازی میکنیم...
موفق باشی

peymanjon
سه شنبه 20 مهر 1389, 19:18 عصر
چون اجکس با موتور های جستجو خصوصا Google مشکل داره؟! یعنی موتور ها با اون مشکل دارند!
خوب به نظر شما به چه صورتی ما به این سرعت لود بالا بدون Ajax برسیم که موتورهای جستجو هم با آن مشکلی نداشته باشند؟

mmnoody2006
سه شنبه 20 مهر 1389, 19:51 عصر
بله معمولا نباید در حالت public که همه کاربران و موتور های جستجو قابلیت دیدن صفحه رو دارن از آی جکس استفاده کرد

aminghaderi
چهارشنبه 21 مهر 1389, 15:40 عصر
خوب به نظر شما به چه صورتی ما به این سرعت لود بالا بدون Ajax برسیم که موتورهای جستجو هم با آن مشکلی نداشته باشند؟ من معمولا در پنل مدیریت سایت و یا جاهایی که به هر حال نیاز به اندکس شدن در موتور جستجو نداره ، استفاده می کنم.
مثلا : ارسال پیام بازدیدکننده ، یا ارسال پیام در فرم تماس با ما ، یا نظر سنجی و ...
ولی جاهایی مثل :
لیست مقالات ، لینکستان ، همون صفحه وسطی سایت که مطالب رو نمایش می ده (مثل همون سایت) خوب نباید از اجکس استفاده بشه ، چون این قسمت ها باید توسط موتور ایندکس بشود.

بیشتر در پنل مدیریت استفاده بشه بهتره؟! (ترجیحا)

برای سبک شدن سایت هم راه ها و استراتژِی های زیاده هست؟! بسته به نوع سایت و کاربرد و تعداد بازدید و ... داره؟!
در شرایط معمولی در خود ASP.NET بحثی برای فشورده سازی (Comperes) صفحات وب هست که و در حالت پیچیده تر شما باید طراحیت رو بهینه کنی ؟! یعنی چی ؟
یعنی مثل از یه css تمپلیت به جای یه تمپلیت گرافیکی استفاده کنی .
استایل سایت فاقد فایل تصویری باشه (فقط از رنگ استفاده شده باشه).
حد اقل استفاده از کد های جاوا اسکریپت.
صفحات قابلیت Cache داشته باشند.
دیزاین و استایل (تعداد المنت های بروی صفحه) کاملا بهینه باشند.

موارد بالا باعث می شه شما یه سایتی داشته باشی که با خطوط دیال آپ در چند ثانیه لود بشه؟!
ولی نباید انتظار اینترفیس جذاب و کاربر پسندی از این سایت داشته باشید؟!
این نوع طراحی ها مناسب برای سیستم های مکانیزه اداری و دانشگاهی یا سایت های سوشیال با بازدید بالا هست که معمولا طراحان این سیستم ها معمولا خودشان این موارد رو تا حدی زیادی رعایت می کنند.

موفق باشی.