PDA

View Full Version : سوال: برای فراخوانی پشت زمینه ویندوز چه کدی باید نوشته بشه

shocraneh
دوشنبه 19 مهر 1389, 16:24 عصر
برای فراخوانی پشت زمینه ویندوز چه کدی باید نوشته بشه

mahboube
دوشنبه 19 مهر 1389, 16:42 عصر
بايد از توابع API استفاده كني.
اين لينك كمك مي كنه:
http://alanbondo.wordpress.com/2008/06/21/changing-the-desktop-wallpaper-with-c/

shocraneh
چهارشنبه 21 مهر 1389, 16:10 عصر
به گمانم سوالم رو بد مطرح کردم . در واقع من نمی خام پشت زمینه ویندوزم عوض شه ،میخام پشت زمینه فرم main پروژه رو عوض کنم . من یه جا دیدم که دقیقا همون صفحه مربوط به properties ویندوز فراخوانی میشود منتها عکس انتخابی رو به پیکچر روی فرم نسبت میداد. ممنون

صباح فتحی
چهارشنبه 21 مهر 1389, 17:35 عصر
یعنی تو کد تغییر BackGround فرم رو میخای؟

mahboube
دوشنبه 26 مهر 1389, 16:40 عصر
خودت كه راحت مي توني درستش كني.من لازم بود همچين كاري كنم توي يك كامبوباكس عكسها رو گذاشتم بعد كاربر انتخاب مي كرد وبه عنوان بك گروند ميشد.البته من اينكار براي گذاشتن texture به عنوان بك گروند انجام ميدادم(چون اصلا براي سرعت خوب نيست بك گروند عكس باشه!).
ولي مي توني مثل حالت هاي كه file/open ميشه رو انجام بدي عكسو انتخاب كني و به عنوان بك گروند بزاري.(اميدوارم درس فهميده باشم)
اينم براي تغيير رنگ بك گرونده:

ColorDialog c = new ColorDialog();
c.ShowDialog();
this.BackColor = c.Color;

shocraneh
سه شنبه 27 مهر 1389, 16:58 عصر
از راهنمایی دوستان ممنونم .من به صورت دستی این کار رو انجام د اده ام منتها همون جور که گفتم رو کار یکی از دوستان دیدم برای تغییر عکس فرم دقیقا همان فرم مربوط به properties ویندوز رو فراخوانی میکرد !البته فقط فراخوانی لازم نیست مسیر روهم باید بتونی ازش بگیری تا برای استفاده تو لود های بعدی ذخیره کنی؟؟ممنون