PDA

View Full Version : سوال: دلیل رخ دادن این خطا هنگام نصب SQL Server چیست؟

nazanin0
دوشنبه 19 مهر 1389, 20:55 عصر
سلام
یه مشکلی در نصب sql server 2005پیدا کرده لطفاً اگه کسی بلد کمکم کنه چون واقعاً بهش نیاز دارم:عصبانی++:

هنگام نصب وقتی به صفحهsetup می رسه و بعداز اینکه جلوی عبارت زیر تیک میزنم

workstation components , books online and development tools
و بعد از اینکه next می زنم
پیغام زیر رو می ده که به صورت عکس براتون گذاشتم
حالا با توجه به پیغام می رم روی advance کلیک میکنم و پنجره دیگه ای باز می شه که تصویرش رو ضمیمه کردم از اینجا به بعد نمی دونم باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟
اگه کسی می دونه خواهش می کنم من رو راهنمایی کنه
ممنون

بهزادصادقی
دوشنبه 19 مهر 1389, 22:30 عصر
آیا امکانش هست این component هایی را که می خواهید install کنید، قبلا install شده باشند؟

mrb1748
دوشنبه 19 مهر 1389, 23:10 عصر
سلام من هم چند بار با این مشکل مواجه شدم شما قبلا یک بار ولی بصورت ناقص sql را نصب کردید حال یا با unistall کردن یا system restore یا با نصب مجدد ویندوز امکان نصب دوباره sql باتمام امکانات را خواهید داشت گزینه ای که اشاره کردید management studio را برای شما فعال می کند.

nazanin0
سه شنبه 20 مهر 1389, 08:35 صبح
سلام من هم چند بار با این مشکل مواجه شدم شما قبلا یک بار ولی بصورت ناقص sql را نصب کردید حال یا با unistall کردن یا system restore یا با نصب مجدد ویندوز امکان نصب دوباره sql باتمام امکانات را خواهید داشت گزینه ای که اشاره کردید management studio را برای شما فعال می کند.

سلام
من قبلاً این نرم افزار را نصب کرده بودم باهاش کار می کردم ولی هنگامی که می خواستم به برنامه ای که نوشته بودم connect شم به ظاهر اتصال می داد اما هنگام اجرا به خط اتصال که می رسید error می داد من هم برای اینکه مشکل حل شه unistall کردم که مجدداً نصبش کنم ولی هر کاری کردم نشد .

از راهنمایینون ممنون ولی واقعاً هیچ راهی به جز نصب ویندوز نداره؟؟؟؟

sh_1366
سه شنبه 20 مهر 1389, 08:42 صبح
ویندوز عوض کن و دو باره نصب کن اگر مراحل نصب درست انجام بدی و نسخه sql ناقص نباشه درست کار می کند

tooraj_azizi_1035
سه شنبه 20 مهر 1389, 08:59 صبح
سلام
یه مشکلی در نصب sql server 2005پیدا کرده لطفاً اگه کسی بلد کمکم کنه چون واقعاً بهش نیاز دارم:عصبانی++:

هنگام نصب وقتی به صفحهsetup می رسه و بعداز اینکه جلوی عبارت زیر تیک میزنم

workstation components , books online and development tools
و بعد از اینکه next می زنم
پیغام زیر رو می ده که به صورت عکس براتون گذاشتم
حالا با توجه به پیغام می رم روی advance کلیک میکنم و پنجره دیگه ای باز می شه که تصویرش رو ضمیمه کردم از اینجا به بعد نمی دونم باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟
اگه کسی می دونه خواهش می کنم من رو راهنمایی کنه
ممنون

سلام،
ابتدا این عملیات رو انجام بده:
Control Panel >>Add And Remove Programs و بعد Updating Sql server 2005.
دوباره سعی کن تا نصبش کنی.
چک باکسی رو که تو Setup می بینی غیر فعاله به این دلیله که قبلاً کامپوننت نصب شده و بنابراین باید ابتدا اون رو هم Uninstall کنی بعد از دوباره شروع به نصب کنی.

SQL DEVELOP
چهارشنبه 05 آبان 1389, 00:34 صبح
پیشنهاد می کنم نصب را از طریق Run command و با پارامتر
SKUUPGRADE=1 or UPGRADE=1
انجام دهید.
برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه فرمائید:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms144259.aspx
در صورتیکه راه حل فوق میسر نبود لطفا مسیر نصب را عوض کنید. (در مورد نصب sql serverروی یک cluster می تواند مفید واقع گردد.)
معمولا آخرین راه استفاده از نصب مجدد است.

nazanin0
چهارشنبه 05 آبان 1389, 07:32 صبح
سلام
از راهنماییهاتون ممنون ظاهراً با نصب ویندوز مشکل حل شد.:لبخندساده: