PDA

View Full Version : مشکل با ویندوز7

skh1300
سه شنبه 20 مهر 1389, 12:32 عصر
سلام به همه ی دوستان.
من يه برنامه نوشتم در ويندوز Xp اما درويندوز 7 با Error زير مواجه ميشم دوبار ويژوال را نصب كردم به نظر شما مشكل از سون است يا از ويژوال .
حتي من فايل Exe هم كه با ويندوز Xp كامپايل كردم هم Error ميده اما در ويندوز Xp به راحتي اجرا ميشه

skh1300
سه شنبه 20 مهر 1389, 21:54 عصر
آيا كسي دليلش نميدونه
من از كنترل هاي كدجاك هم در اين برنامه استفاده كردم آيا ميتونه مشكل از اونا باشه

miladatashin
سه شنبه 20 مهر 1389, 22:52 عصر
برنامه رو تو 7 چه شکلی اجرا میکنید. Run as Administrator اجرا کن ببین مشکل حل میشه

parsiyan_mohsen
سه شنبه 20 مهر 1389, 23:26 عصر
با سلام و احترام

دوست عزیز دو احتمال می دهم که رو احتمال اولیم 95% مطمئنم.

1- شاید فایل های OCX یا DLL نیاز داره که میتونی یه Package از برنامه ات بگیری که بفهمی چه فایل هایی نیاز داره که تو ویندوز 7 نیست . اون فایل ها رو همراه برنامه ات کپی کن و DLL و OCX هاشو رجیستر کن به این روش : توی Run این ها رو بنویس :

regsvr32 "Sample.ocx"

2- احتمالاً به کد جاک هم مربوط میشه که بازم تنها مشکلی که میتونه داشته باشه همون فایل های OCX یا DLL هاش یا نیست و یا رجیستر نشده.

با تشکر

butterfly8528
چهارشنبه 21 مهر 1389, 02:36 صبح
سلام دوستان .

اون فایل ها رو همراه برنامه ات کپی کن و DLL و OCX هاشو رجیستر کن به این روش : توی Run این ها رو بنویس :
کد:
regsvr32 "Sample.ocx"
رجیستر کردن ActiveX ها به این صورت در ویندوز 7 امکان پذیر نیست !

parsiyan_mohsen
چهارشنبه 21 مهر 1389, 10:29 صبح
با سلام و احترام

بله همون طور که دوست عزیزمون گفتن تو ویندوز 7 طریقه رجیستر کردن فرق میکنه. در ویندوز 7 نباید OCX و DLL ها رو تو پوشه System32 کپی کرد ؛ شما باید فایل ها رو توی syswow64 کپی کنید سپس از طریق Regsvr32 اونها رو Register کنین.

با تشکر

mmssoft
چهارشنبه 21 مهر 1389, 14:47 عصر
سلام به همه ی دوستان.
من يه برنامه نوشتم در ويندوز Xp اما درويندوز 7 با Error زير مواجه ميشم دوبار ويژوال را نصب كردم به نظر شما مشكل از سون است يا از ويژوال .
حتي من فايل Exe هم كه با ويندوز Xp كامپايل كردم هم Error ميده اما در ويندوز Xp به راحتي اجرا ميشه

سلام
این خطا یکی از دلایلش ممکنه رجیستر نشدن OCX ها باشه (که من کمتر احتمال میدم). همچنین ممکنه از فایل های exe.manifest استفاده کرده باشید که بعضی وقت با برنامه رو با مشکل مواجه می کنه.

butterfly8528
چهارشنبه 21 مهر 1389, 16:50 عصر
شما باید فایل ها رو توی syswow64 کپی کنید سپس از طریق Regsvr32 اونها رو Register کنین.

البته فکر می کنم syswow64 فقط در ویندوز های 64 بیتی وجود داشته باشه !

skh1300
چهارشنبه 21 مهر 1389, 21:54 عصر
من تمام كنترلهايي كه توي برنامه گذاشتم را ريجستر كردم اما باز هم نشد جالب اينجاست كه وقتي پروژه vbp را هم اجرا ميكنم داخل همون هم همين error را ميده هر چي فكر ميكنم نمي دونم مشكل از كجاست

Dr.Bronx
چهارشنبه 21 مهر 1389, 22:02 عصر
سلام ؛

زمانی که شما ocx یا dll رو در win7 داخل پوشه win32 کپی میکنید خودش Register میشه اما اگر احساس میکنید مشکل داره می تونید از این دستور استفاده کنید : regsvr32 ocxname.ocx /s

حتما چک کنید که برنامه Run as administrator اجرا میشه .

برای تست Compatability رو روی WinXP قرار بدید و مجددا تست کنید .

از همه اینها که بگذریم دلیل عمده این ارور به دلیل نصب نبودن Runtime های VB هست که می تونید از این لینک دانلود کنید : http://download.microsoft.com/download/vb60pro/install/6/win98me/en-us/vbrun60.exe

اگر این رو نصب کردید و مشکل حل نشد این رو بخونید ...

مشکل بعدی شاید به این دلیل باشه که شما در برنامتون از Rich Text Box استفاده کردید و ورژونی که شما دارید با ورژن ویندوز یکی نیست که می تونید hotfix رو از اینجا بگیرید : http://download.microsoft.com/download/vb60ent/sample16/1/w9xnt4/en-us/richedfx.exe

و آخرین مشکلی که احتمالش هست ( قول میدم آخریش باشه :لبخند: ) این هست که شما یک Dataset دارید که به نوعی همخوانی نداره با سیستم یا اون نسخه از بانک .

هر کدوم از این موارد ممکنه رخ داده باشه . یکی یکی چک کنید مطمئن باشید رفع میشه .

موفق باشید ./

skh1300
پنج شنبه 22 مهر 1389, 20:31 عصر
سلام ؛

زمانی که شما ocx یا dll رو در win7 داخل پوشه win32 کپی میکنید خودش Register میشه اما اگر احساس میکنید مشکل داره می تونید از این دستور استفاده کنید : regsvr32 ocxname.ocx /s

حتما چک کنید که برنامه Run as administrator اجرا میشه .

برای تست Compatability رو روی WinXP قرار بدید و مجددا تست کنید .

از همه اینها که بگذریم دلیل عمده این ارور به دلیل نصب نبودن Runtime های VB هست که می تونید از این لینک دانلود کنید : http://download.microsoft.com/download/vb60pro/install/6/win98me/en-us/vbrun60.exe

اگر این رو نصب کردید و مشکل حل نشد این رو بخونید ...

مشکل بعدی شاید به این دلیل باشه که شما در برنامتون از Rich Text Box استفاده کردید و ورژونی که شما دارید با ورژن ویندوز یکی نیست که می تونید hotfix رو از اینجا بگیرید : http://download.microsoft.com/download/vb60ent/sample16/1/w9xnt4/en-us/richedfx.exe

و آخرین مشکلی که احتمالش هست ( قول میدم آخریش باشه :لبخند: ) این هست که شما یک Dataset دارید که به نوعی همخوانی نداره با سیستم یا اون نسخه از بانک .

هر کدوم از این موارد ممکنه رخ داده باشه . یکی یکی چک کنید مطمئن باشید رفع میشه .

موفق باشید ./
همه اين كارها را كردم اما جواب نداد
فقط

آخرین مشکلی که احتمالش هست ( قول میدم آخریش باشه :لبخند: ) این هست که شما یک Dataset دارید که به نوعی همخوانی نداره با سیستم یا اون نسخه از بانک .

اين را منظورت نفهميدم
كنترل هايي كه در اين برنامه استفاده كردم Vsflex و Persian Calendar و Combo Calendar و ‍Codejock Control 13.2.1 و codeJock skinFrameWorj 13.2.1 و commandBar 12.1.1 هستش كه فكر كنم commandbar براي unicode مي باشد به نظر شما مشكل از اون نيست

Dr.Bronx
پنج شنبه 22 مهر 1389, 22:06 عصر
codejock یک ابزاری داخل پوشه tools داره به نام Register
اون رو کپی کنید در system32 و اون رو روی Unicode قرار بدید و Register رو بزنید .

( موضوع داره جدی میشه :متفکر: )

موفق باشید ./