PDA

View Full Version : اضافه نشدن directx به add reference بعد از نصب directx sdk

ramin_rp
سه شنبه 20 مهر 1389, 12:42 عصر
سلام
دیروز می خواستم چند تا برنامه که با استفاده از توابع directx تو c# نوشته شده رو اجرا کنم

directx sdk june 2010 رو دانلود و نصب کردم ( از vs 2010 استفاده میکنم ) ولی directx به add reference اضافه نشده (تو نت هم هرچی گشتم مطلب به درد بخوزی پیدا نکردم) دلیلش چیه دوستان؟

hamidhws
جمعه 17 تیر 1390, 03:37 صبح
منم همین مشکلو دارم

flash118
جمعه 17 تیر 1390, 04:03 صبح
با سلام دوست عزیز
احتمالا مشکل در نصب رخ داده من اضافه کردم و به خوبی هم تو نستم در محیطش کارکنم عالی هم جواب میده اگه حل نشد عکس بزارید باهم بررسی کنیم

hamidhws
جمعه 17 تیر 1390, 04:37 صبح
با سلام دوست عزیز
احتمالا مشکل در نصب رخ داده من اضافه کردم و به خوبی هم تو نستم در محیطش کارکنم عالی هم جواب میده اگه حل نشد عکس بزارید باهم بررسی کنیم

سلام دوست عزیز

من با directsound میخوام کار کنم و به همین دلیل هم sdk رو نصب کردم

لطفا منو راهنمایی کنید

flash118
جمعه 17 تیر 1390, 10:09 صبح
دوست عزیز
در کل هیچ فرقی نداره که شما چه با Direct Sound کار کنی یا با Direct3D یا DirctInput اگه شما با موفقعیت خود Directx رو نصب کنی بدون محدودیت این امکانات رو در اختیار خواهی داشت الان جایی که برام مبهم هست که شما در کجا مشکل دارین در اضافه کردن رفرنس؟ این تازه مقدمه هست برای شروع و اصولا نباید مشکل خاصی وجود داشته باشه

hamidhws
جمعه 17 تیر 1390, 10:31 صبح
در اضافه کردن رفرنس؟

بله دقیقا . آخه اصلا این microsoft.directx.directsound.dll اصلا روی سیستمم نیست ! منظورم بعد از نصب sdk هست

flash118
جمعه 17 تیر 1390, 11:32 صبح
آهان دوست عزیز الان حل شد ببنید من اون زمان که دایرکتیس کار می کردم 3 تا نسخه بود یکی بود فقط برای اجر نوع دوم دارای توابع کتابخانه ای بود و نوع سوم شامل قبلی ها بعلاوه نمونه کدها برای شروع کار بود حدس من اینو میگه که شما از نوع اول استفاده میکنید که متاسفانه در اون کتابخانه های مورد نیاز وجود نداره لطفا sdk خودتون رو تغییر بدید اگه پیدا نکردید بگید تا براتون بزارم ولی حجمش حدود 70 مگا بایت هست در ضمن نکته ی راهنما می تونید در سی دی بازی ها مثل pes2011 که بازی فوتبال هست این نمونه رو پیدا کنید موفق باشید

hamidhws
جمعه 17 تیر 1390, 13:19 عصر
ممنون دوست عزیز

میشه لینک دانلود رو محبت کنید؟

راستی متوجه نشدم در سی دی pes 11 دنبال چه چیزی بگردم؟البته الان سی دیشو ندارم

با تشکر فراوان

hamidhws
شنبه 18 تیر 1390, 04:11 صبح
لطفا بفرمایید چیکار کنم که بتونم با directsound توی #vs 2010 ,C کار کنم؟ ممنون میشم

flash118
شنبه 18 تیر 1390, 18:58 عصر
با سلام دوست عزیز
ببنید این بازی برای اجرا نیاز به دایرکتیکس داره گرفتین پس دایرکتیکس مورد نظر توش هست گفتم خدمتتون حجمش زیاد هست اینم چند تا لینک دانلود برای شما دوست عزیز
لینک دانلود اول:http://mihandownload.com/2008/11/_directx_10.php
لینک دانلود دوم :http://www.softgozar.com/WebPage/News.aspx?Id=521
لینک دانلود سوم:http://www.pcnetwork.ir/showthread.php/12344-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-DirectX-10.1
موفق باشید

hamidhws
یک شنبه 19 تیر 1390, 06:38 صبح
با سلام دوست عزیز
ببنید این بازی برای اجرا نیاز به دایرکتیکس داره گرفتین پس دایرکتیکس مورد نظر توش هست گفتم خدمتتون حجمش زیاد هست اینم چند تا لینک دانلود برای شما دوست عزیز
لینک دانلود اول:http://mihandownload.com/2008/11/_directx_10.php
لینک دانلود دوم :http://www.softgozar.com/WebPage/News.aspx?Id=521
لینک دانلود سوم:http://www.pcnetwork.ir/showthread.php/12344-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-DirectX-10.1
موفق باشید

سلام دوست عزیز

ضمن تشکر اما اگر اشتباه نکنم منظور شما directx هست و نه directx sdk ؟
خوب از اونجا که لینک هایی که اشاره کردید هیچکدوم برای برنامه نویسی یا در واقع develop نیست چه طوری میتونم از اون ها برای برنامه نویسی استفاده کنم؟ البته تا اونجا که میدونم روی همه سیستم ها دایرکت ایکس نصب هست و روی سیستم من هم همینطور. چرا دوباره نصب کنم؟

flash118
یک شنبه 19 تیر 1390, 09:32 صبح
دوست عزیز
ببنید SDK که نصب بشه توابع کتابخانه هم وارد سیستم میشن یعنی همون چیز هایی که شما می خواهی البته این لینک هایی که گذاشتم خودم تست نکردم که اون نوع دایرکتیکس هست که شامل توابع کتابخانه ای هست یانه فقط من سعی کردم از بین ابزار های دانلود دایرکتیکس براتون نمونه هایی آورده باشم ولی اگه شما pes2011 دی وی دیشو پیدا کنید تو اون دایرکتیکس هم توابع هست و هم تست کردم جواب هم میده موفق باشی دوست عزیز

hamidhws
یک شنبه 19 تیر 1390, 10:12 صبح
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنمایی هاتون

توی سیستم گشتم و یه چیز هایی توی این C:\Windows\Microsoft.NET\DirectX for Managed Code مسیر پیدا کردم (البته نمیدونم ربطی به اون sdk داره یا نه)

فایل Microsoft.DirectX.DirectSound.dll و هم بقیه dll هارو هم توی اون مسیر پیدا کردم و بعد از add reference و اجرای برنامه با این ارور مواجه شدم

Mixed mode assembly is built against version 'v1.1.4322' of the runtime and cannot be loaded in the 4.0 runtime without additional configuration information

ولی اگه شما pes2011 دی وی دیشو پیدا کنید تو اون دایرکتیکس هم توابع هست و هم تست کردم جواب هم میده
در حال حاضر pes2011 ندارم و فقط fifa11 دارم اما اگه پیدا کردم حتما تست میکنم ممنونم دوست عزیز

hamidhws
یک شنبه 19 تیر 1390, 13:15 عصر
سلام

الان روی vs 2008 تست کردم دیگه اون ارور قبلی رو نداد و الان یه ارور جدید موقعی که این خط رو میخواد اجرا کنه میده

این خط دستور : Device dSound = new Device();

این هم ارور :
DLL 'C:\Windows\assembly\GAC\Microsoft.DirectX\1.0.290 2.0__31bf3856ad364e35\Microsoft.DirectX.dll' is attempting managed execution inside OS Loader lock. Do not attempt to run managed code inside a DllMain or image initialization function since doing so can cause the application to hang.

flash118
یک شنبه 19 تیر 1390, 19:05 عصر
سلام

الان روی vs 2008 تست کردم دیگه اون ارور قبلی رو نداد و الان یه ارور جدید موقعی که این خط رو میخواد اجرا کنه میده

این خط دستور : Device dSound = new Device();

این هم ارور :
DLL 'C:\Windows\assembly\GAC\Microsoft.DirectX\1.0.290 2.0__31bf3856ad364e35\Microsoft.DirectX.dll' is attempting managed execution inside OS Loader lock. Do not attempt to run managed code inside a DllMain or image initialization function since doing so can cause the application to hang.
با سلام
دوست عزیز شما باید اول نوع device خودتون رو مشخص کنید که این نوع از نوع پیش فرض سی شارپ هست یا نه از نوع دوایس دایرکتیس و دوم پارامتر های لازم برای صدا رو مقدار دهی کنید موفق باشید
راستی یه نکته ربطی به 2008 یا 2010 بودن ویژوال استودیوتون نداره فقط در برخی موارد متفاوت هست اونم تو مباحث پیشرفته مثل کار با سایه ها HSL می باشد که اونم فکر نکنم براتون کارایی داشته باشه