PDA

View Full Version : سوال: دلفی و gis

samyjoon
سه شنبه 20 مهر 1389, 12:42 عصر
با سلام
من برنامه ای در دلفی نوشته ام که با گرفتن مختصات x, y لوله ها در سطح شهر کار می کند ، تا آلان این مختصات به صورت دستی به برنامه داده می شد ، حالا یک فایل GIS دارم که شامل کلیه لوله ها در سطح یک استان است که با برنامه arcGIS باز می شود و پسوند آن mxd.* است ، حالا باید با کلیک روی هر لوله از نقشه ، مختصات آن به برنامه ارسال گردد تا بقیه محاسبات صورت گیرد ، خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید ارتباط برنامه arcgis و دلفی به چه صورت باید باشد و از چه کامپوننتی باید استفاده کنم و آیا اصلاً این کار امکان پذیر است ؟
با تشکر

samyjoon
دوشنبه 26 مهر 1389, 13:31 عصر
سلام
خواهش می کنم اگر کسی می تونه منو راهنمایی کنه ؟ باید چه کار کنم ؟

Felony
دوشنبه 26 مهر 1389, 17:32 عصر
با کلیک تو خود برنامه arcGis باید مختصات به برنامه دلفی شما ارسال شود ؟
اگر اینطوره دنبال Edit یا چیزی بگردید که این مختصات رو در برنامه arcGis به شما نمایش بده ، بعد میتونید پیغام کلیک رو هوک کنید و اگر پنجره فعال برنآمه arcGis بود متن رو از داخل اون Edit به وسیله ی هندلش استخراج کنید و در برناتون بخونیدش .

در مورد پیدا کردن هندل و گرفتن متن هم بارها در همین بخش پست هایی زده شده .

samyjoon
چهارشنبه 28 مهر 1389, 11:06 صبح
با تشکر از پاسخ شما
چنین edit که شما فرمودید در arcgis وجود ندارد ، من دنبال کامپوننتی برای این کار هستم که نقشه ای که در حال حاضر توسط arcmap باز می شود در خود دلفی باز شود و کاربر با دیدن نقشه در نرم افزار لوله مورد نظر را انتخاب نموده و بقه مراحل طی شود ، اما فقط کامپوننتی به نام easy map vcl پیدا کردم ، که طرز کارکرد این کامپوننت را نمی دانم و یا این که همان کامپوننت مورد نظر هست یا نه ؟؟؟

samyjoon
شنبه 01 آبان 1389, 08:22 صبح
لطفاً اگر کسی با این کامپوننت کار کرده راهنمایی کنه ............ممنون می شم

دلفــي
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399, 11:02 صبح
TMS VCL WebGMaps

hp1361
سه شنبه 23 اردیبهشت 1399, 08:47 صبح
با سلام
من برنامه ای در دلفی نوشته ام که با گرفتن مختصات x, y لوله ها در سطح شهر کار می کند ، تا آلان این مختصات به صورت دستی به برنامه داده می شد ، حالا یک فایل GIS دارم که شامل کلیه لوله ها در سطح یک استان است که با برنامه arcGIS باز می شود و پسوند آن mxd.* است ، حالا باید با کلیک روی هر لوله از نقشه ، مختصات آن به برنامه ارسال گردد تا بقیه محاسبات صورت گیرد ، خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید ارتباط برنامه arcgis و دلفی به چه صورت باید باشد و از چه کامپوننتی باید استفاده کنم و آیا اصلاً این کار امکان پذیر است ؟
با تشکر

سلام

برای این موضوع از کامپوننت CartoVCL میتونید استفاده کنید

https://cartovcl.com/