PDA

View Full Version : سوال: مشکل ارتباط با بانک اطلاعاتی sql server 2005

mialdf
سه شنبه 20 مهر 1389, 12:47 عصر
سلام دوستان
من برنامه ای ساختم به زبان vb.net 2008 و با بانک اطلاعاتی sql servre 2005 ارتباط داره
setup برنامه رو درست کردم ولی وقتی در کامپیوتر دیگه ای نسب می کنم با بانک اطلاعاتیم ارتباط برقرار نمیکنه و ارور میده ولی روی کامپیوتر خودم خوب جواب میده. میتونید کمکم کنید مشکل کارم کجاست؟

ad.davachi
سه شنبه 20 مهر 1389, 13:26 عصر
سلام
متن ارور رو بنویسید!
وقتی در کامپیوتر دیگه ای نصب می کنید conectionstring را باید تغییر دهید

mialdf
سه شنبه 20 مهر 1389, 13:55 عصر
سلام
متن ارور رو بنویسید!
وقتی در کامپیوتر دیگه ای نصب می کنید conectionstring را باید تغییر دهید

cpnectionstring رو چه جوری تغییر بدم؟

ad.davachi
سه شنبه 20 مهر 1389, 14:09 عصر
بستگی داره چه طور نوشته باشید مثلا اگر اینطور باشد:

<add name="LocalSqlServer" connectionString="Server=.\SQLEXPRESS; Database=ASPNETdb; User Id=sa; password=123456" providerName="System.Data.SqlClient"/>

باید اینطور شود:

<add name="LocalSqlServer" connectionString="Server=server name\SQLEXPRESS; Database=ASPNETdb; User Id=sa; password=123456" providerName="System.Data.SqlClient"/>

mialdf
سه شنبه 20 مهر 1389, 14:39 عصر
بستگی داره چه طور نوشته باشید مثلا اگر اینطور باشد:

<add name="LocalSqlServer" connectionString="Server=.\SQLEXPRESS; Database=ASPNETdb; User Id=sa; password=123456" providerName="System.Data.SqlClient"/>

باید اینطور شود:

<add name="LocalSqlServer" connectionString="Server=server name\SQLEXPRESS; Database=ASPNETdb; User Id=sa; password=123456" providerName="System.Data.SqlClient"/>

ولی این را باید چطور تغییر دهم؟

<add name="BaranSoft.My.MySettings.DIZCS" connectionString="Data Source=|DataDirectory|\DataIranZamin.sdf;Password= 2415nm2680bf;Persist Security Info=True" providerName="Microsoft.SqlServerCe.Client.3.5" />

ad.davachi
سه شنبه 20 مهر 1389, 15:01 عصر
اینطور که من فهمیدم دیتابیس شما روی یک کامپیوتر و پروژه شما روی یک کامپیوتر دیگر است:

<add name="BaranSoft.My.MySettings.DIZCS" connectionString="Data Source=|DataDirectory|\DataIranZamin.sdf;Password= 2415nm2680bf;Persist Security Info=True" providerName="Microsoft.SqlServerCe.Client.3.5" />

نام سروری را که دیتابیس روی آن قرار دارد اینجا قرار دهید:

<add name="BaranSoft.My.MySettings.DIZCS" connectionString="Data Source=server name\DataIranZamin.sdf;Password=2415nm2680bf;Persi st Security Info=True" providerName="Microsoft.SqlServerCe.Client.3.5" />

mialdf
شنبه 24 مهر 1389, 11:46 صبح
سلام دوستان
مشکل از اینجا نیست امتحان کردم جواب نداد. فکر کنم با dll ها مشکل داره .
نمیدونم چیه فکر کنم از درایور های sql باشه شاید یا اینکه .netfm 3.5 sp1 میخواد. امکانش هست این گونه مشکلات داشته باشه؟

reza_edu
شنبه 24 مهر 1389, 12:56 عصر
سلام فایر والت آف هست یا نه؟ آنتی ویروست چطور؟ برای ارتباط با دیتابیس باید از نام کامپیوتر سرور یا آیپی استفاده کنی البته بهتر که از یه تکس باکس بخونی تا بتونی موقع نیاز تعقیر بدی.

mialdf
پنج شنبه 06 آبان 1389, 14:49 عصر
دوستان من حتی برنامه vs رو کامپیوتر دیگه نصب کردم و حتی موقع اجرا کردن برنامه به این ارور برخورد میکنم. ممنون میشم راهنمایی کنید چی کار باید بکنم

ضمیمه کردم عکس